Vaše nejčastější otázky


Přemýšlíte, že za námi vyrazíte do Ruska, ale napadá Vás mnoho různých otázek? 

Nejste sami! A proto jsme ty nejčastější otázky, na které se nás každý den ptáte, sepsali a rovnou Vám na ně odpověděli:


Jak dlouho trvá vyřízení víza?

Vyřízení trvá standardně 7-10 pracovních dní. Je možné si připlatit i za rychlejší variantu, a to pak trvá vyřízení 3-5 pracovních dní.

Kolik stojí vízum?

Díky našemu partnerství s VHS Vás bude stát jen 2100 Kč (namísto 2300 Kč) s VIP servisem. To znamená žádné složité vyplňování formulářů. Jen donesete na VHS cestovní pas, pojištění a pasovou fotku. O zbytek už bude postaráno.

Jste cestovní kancelář?

Nejsme, protožе nepořádáme zájezdy ve smyslu zákona č. 159/1999 Sb. "Jedeme do Ruska" je pouze cestovní agentura, která poskytuje své služby jako OSVČ dle živnostenského zákona - živnost volná, "Provozování cestovní agentury a průvodcovská činnost v oblasti cestovního ruchu".

Účast na našich "poznávacích výpravách" Vám nabídne mnohem více než obyčejný zájezd, kde je vše nalajnované od A do Z.  Výpravy s Jedeme do Ruska znamenají poskytnutí našich průvodcovských služeb, které jsou sdíleny s dalšími účastníky výpravy. Všechny ostatní cestovní služby jako doprava, strava, ubytování nebo pojištění si zajišťuje každý účastník sám. Velmi rádi Vám poskytneme doporučení na ty nejlepší služby a ušetříme Vám tak čas s jejich vyhledáváním. Vše Vám pomůžeme najít bez provize, jako kdybychom hledali cestu sami pro sebe.

Proč nejste pojištěni proti úpadku?

Protože jsme cestovní agentura, tak se nás tato povinnost nevztahuje, protože neorganizujeme zájezdy ve smyslu zákona 159/1999 Sb. Veškeré další výdaje spojené s cestou si účastníci našich výprav nebo individuální cestovatelé hradí sami. Vždy všem ale rádi pomůžeme a poradíme s výběrem všech služeb. Požadujeme pouze odměnu za naše průvodcovské služby. 

Jak je to s cestovním pojištěním?

Každý účastník si musí k získání víz do RF zajistit cestovní pojištění. My doporučujeme cestovní pojištění od VZP, u kterého máme zkušenost, že při podávání žádosti o vízum bylo vždy přijato.

Co je zahrnuto v ceně za základní účast na našich výpravách?

V ceně jsou zahrnuty pouze námi poskytované průvodcovské služby, nebo-li samotná účast na výpravě. Ostatní věci jako dopravu, ubytování, vstupenky si každý účastník hradí sám. Orientační výdaje spojené s výpravou jsou vždy podrobně rozepsané v popisu, nebo Vám je upřesníme. Jak se klient dopraví do cílové destinace záleží na něm. My mu ale vždy rádi dáme doporučení, aby měl vždy tu nejlepší a nejvýhodnější dopravu.

Jaká je přesná definice výpravy s Jedeme do Ruska?

Jedná se o poskytnutí vícedenních průvodcovských služeb, které jsou společně sdíleny účastníky výprav, nebo-li pokud si objednáte účast na výpravě, tak si objednáváte naše průvodcovské služby.

S čím dalším Vám můžeme pomoci?
Jsme schopni Vám naplánovat, jakoukoliv cestu si budete přát. Pokud chcete pouze poradit, co byste si neměli v Rusku nechat ujít, tak Vám poskytneme individuální konzultace. 


Nenašli jste odpověď na Vaší otázku?