Chcete zažít opravdové Rusko? Jeďte na dáču...

26.11.2017

Nejčastěji turisté vyrážejí do Moskvy a Petrohradu, což je jistě skvělá volba, ale realitou zůstává, že se jedná o velkoměsta, která si oproti zbytku této obrovské země žijí svým vlastním životem. Jsou tu také naprosto jiné životní standardy a místní se již zcela přizpůsobili velkému přílivu turistů.

Chcete-li tedy svůj pobyt rozšířit a zažít něco neobvyklého, tak Vám doporučuji k návštěvě výše zmíněných měst přidat ještě odpočinek "zágorodem" jak říkají sami Rusové. Téměř každý alespoň trochu majetný Rus, který žije v Moskvě či jiném velkém městě, vlastní "dáču". Na dáču odjíždí každý víkend, aby unikl stresu velkoměsta a odpočívá tu v ruském stylu.

K odpočinku na dáče neodmyslitelně patří grilování "šašliku", pravá ruská "bánja" a dostatek vodky.

Můžeme Vám pomoci najít nejvhodnější místo, které Vám poskytne všechny zmíněné radovánky a k tomu se ještě bude nacházet v okolí Moskvy, abyste nemuseli trávit příliš mnoho času na cestě. Místa, která Vám doporučíme jsme sami navštívili a vždy jsou v krásných vesničkách a navíc spojeny s návštěvou některého z měst Zlatého kruhu okolo Moskvy.

Inspirace pro Vaší dovolenou

Balíček "Ruský venkov" si může přidat ke svému pobytu v Moskvě nebo Petrohradu a nebo můžete vyrazit jen na venkov a do měst "Zlatého kruhu".


Balíček "Ruský venkov"

- Výdaje pro 1 osobu jsou okolo 3000 - 4000 Kč, zaleží na tom kolik Vás pojede a jak se tedy výdaje rozdělí do skupiny max. 3 lidí:

- doprava Moskva-Pereslavl-Zalesski-Moskva 

- ubytování pro dva v malém penzionu se snídaní 
- pronájem grilu v penzionu

Naše průvodcovské služby zahrnují:
- Doprovod po celou dobu výletu
- prohlídka města Sergiev Posad,
- prohlídka malého českého pivovaru u Pereslavlu,
- ochutnávka v domácí sýrárně,
- prohlídka města Pereslavl Zalesskij.


PROGRAM:

1. den

Odjezd z Moskvy směrem Sever a po cestě návštěva Ostankinské televizní věže, kde je nádherný výhled na celou Moskvu.

Příjezd do oblasti Pereslav Zalesskij - návštěva domácího pivovaru a sýrárny.
Výborný oběd na farmě, kde vaří staroruskou kuchyni.
Město Pereslav Zalesskij rozhodně také stojí za návštěvu, takže se tu můžete dopoledne projít po místním Rudém náměstí nebo se podívat do místního kláštera.
Pokud budete mít zájem je možnost zorganizovat let v balónu nad městem nebo kurzy přípravy pravých ruských blinů (ruská pochoutka) v pohádkovém domě.

Ubytování ve stylovém penzionu, který je oblíbeným místem Moskvanů, kteří sem jezdí také odpočívat. Večer Vás bude čekat ruská bánja a také si připravíte šašlik, ke kterému neodmyslitelně patří ruská vodka nebo černý čaj.

2. den

Po snídaní je přesuneme do města Sergiev Posad, který je považován za duchovní centrum celého Ruska a jeho historie je velmi bohatá. Hlavní místní památkou, která je také zapsána na seznamu UNESCO je Sergijeova lávra sv. Trojice. Jedná se o nejvýznamnější poutní místo v Rusku a zároveň je to nejuctívanější pravoslavný klášter.

Odsud už naše cesta povede na letiště a bude Váš čekat odlet zpět do ČR.

Chcete poznat ruský venkov?

Zadejte nezávaznou poptávku a do 24 hodin se vám ozveme.