Moskva a Krym

Krym - poloostrov, jehož jméno známe všichni ze zpráv a novin. Často se zmiňuje z důvodu politiky, ale už méně často se mluví o jeho krásách. Proto jsme pro Vás připravili tento program, v rámci kterého budete mít možnost poznat toto nádherné místo na vlastní oči. Na Krymu je krásná příroda a je tu opravu na co se dívat a co obdivovat. Během našeho programu navštívíme nejznámější místa, které by neměl žádný návštěvník vynechat. Samozřejmě, ale zbyde i čas na odpočinek u moře a jako plus strávíme první dva dny v Moskvě, takže poznáte hned dvě místa během jedné cesty.

Termín: 
  • 13. - 22. září 2019 (10 dní) - 2 volná místa

Přinášíme Vám zcela nový formát cestování s námi.

Staňte se členem naší výpravy a poznejte Moskvu a poloostrov Krym jinak, než s cestovkou, ale jako opravdoví cestovatelé!  Naše programy jsou přesně pro Vás - ne pro ty, co chtějí mít vše zařízené od A do Z od cestovky.

Čeká na Vás super program vyzkoušený na vlastní kůži :)

Program:

1. den

Odlet z Prahy po obědě a přílet do Moskvy odpoledně. Na letišti na Vás už budeme čekat s uvítacím balíčkem a poté nás bude čekat cesta z letiště do hotelu.

Večer se vydáme na prohlídku VDNCH a zájemci mohou navšítivit muzeum kosmonautiky nebo nově otevřený pávilón Kosmos. Stejně tak je možnost podívat se do místního Moskvaria nebo na nádhernou maketu Moskvy.

2. den

Po snídani společně vyrazíme na prohlídku centra Moskvy. Uvidíme společně slavné Rudé náměstí (zájemci se mohou podívat do mauzolea Lenina), navštívíme GUM a také Chrám Vasila Blaženého. Prohlédneme si také Velké divadlo a krásný nový park Zarjadje. Naší prohlídku zakončíme u Chrámu Krista Spasitele. Ke všemu Vám samozřejmě řekneme mnoho zajímavých informací a zážitků ze života.

Odpoledne Vám doporučujeme návštěvu Kremlu a třeba i Diamantového fondu, kde najdete nějvětší diamant v Rusku.

Dokonalým zakončením dne je poté lodní plavba po řece Moskva. Můžete si zde dát výbornou večeři nebo jen stakán vodky a vidět osvětlenou večerní Moskvu z úplně jiného úhlu. 

3. den

Ráno a dopoledne budeme mít ještě nějaký ten volný čas na koupení suvenýrů a poté se již vydáme na letiště, odkud v odpoledních hodinách odletíme do Simferopolu.
Let trvá dvě a půl hodiny, takže v podvečer už budeme přistávat na Krymu. 
Po příletu se vydáme na západní část ostrova, kde se ubytujeme na hotelu kousek od moře. Cesta nám zabere okolo dvou hodin, takže na místo dorazíme ve večerních hodinách.

4. den

Protože předchozí dny byly plné nových zážitků a cestování, tak je potřeba si odpočinout, a proto je tento den určený právě k odpočinku na pláži a poznávání okolí ubytování.
Můžete navštívit místní trhy nebo prostě jen odpočívat u moře a nasávat místní atmosféru.

5. den

Ráno se vydáme směrem k Sevastopolu. Začneme návštěvou bývalého řeckého polis Chersonesos., které je staré více než 2500 let a je na seznamu světového dědictví UNESCO. Můžete tu vidět starobylé řecké divadlo, mincovnu a také největší chrámu Krymu - Vladimírskou katedrálu. Při procházení těmito místy si budete připadat jako kdyby se tu zastavil čas a navíc je vše lemováno nádhernými výhledy na moře.
Poté se přesuneme do centra Sevastopolu a projdeme se po náměstí Admirála Nakhimova až k nábřeží Grafskaya. Uvidíme také Pomník potopeným lodím, který je považován za symbol Sevastopolu. Nevynecháme ani plavbu lodí po zátoce, protože z lodi jsou nádherné výhledy na celé město a také uvidíte lodi Černomořské flotily.

Odpoledne ještě pojedem do města Balaklava - malebném rohu Sevastopolu. Tady se projdeme podél nábřeží plného malých krámků se vším možným. Pokud budete chtít, tak se tu můžete také projet lodí do zátoky s přístupem k otevřenému moři, kde, pokud máte štěstí, můžete vidět delfíny.

6. den

Po snídani se vydáme přes průsmyk Angarsk (752 metrů nad mořem) na jižní pobřeží Krymu. Na cestě uvidíte hory Demerdžhi a Ayu-Dag, vinice a útesy Blizcneci (dvojčata) v Gurzufe. Dále absolvujeme prohlídku nádherné Nikitské botanické zahrady, kde je více než 2 tisíce druhů stromů a keřů.
Zahrada samotná byla založena před více než 200 lety vynikajícím botanikem H.H. Steven. Nyní je to něco jako živé muzeum a zelená pokladnice pod širým nebem.

Po prohlídce botanické zahrady pojedeme do hlavní části jižního pobřeží Krymu - Jaltu. Tady se projdeme po nejslavnější nábřežní ulici. Můžete se i zde zúčastnit lodní plavby, při které je krásně vidět snad nejfotografovanější stavba - zámek Vlaštovčí hnízdo nebo se k němu vydáme autobusem.

Pozdě odpoledne se vydáme zpět k našemu ubytování. Cestou uvidíte kostel Vzkříšení, který se nachází na červeném útesu v nadmořské výšce 400 metrů nad mořem. Stejně tak uvidíme neobvyklou horu s názvem "Kočka" kočku Simeiz a malebnou zátoku Laspi.

7. den

Tentokrát se vydáme do města Jevpatoria. Prohlédneme si uličky středověkého města Gezlev, což je starý název Jevpatorie. Na jednom místě tu uvidíte kostely, katedrály, mešity i kenasy. Během prohlídky se seznámíte s ortodoxními, arménskými, muslimskými, karaitskými, krymskými tatarskými a židovskými kulturami a s historií středověkého města.
Dalším místem, které ještě tento den navštívíme bude město Saki - světově proslulé lázeňské a bahenní středisko. Hlavní zajímavostí města je solné jezero s léčivým bahnem, kterému mnozí přisuzují zázračné léčivé účinky.

8. den

Při poznávání Krymu nesmíme zapomenout na východ poloostrova, kam se vydáme právě tento den. Cestou uvidíme nekonečné levandulové pole, sady a vinohrady.
Cílem naší cesty bude Sudak, což je unikátní komplex středověkého opevnění - janovská pevnost. Obranná tvrz se 14 věžemi o výšce až 15 metrů.
Další zastávkou bude Nový svět., kterému tu neřeknou jinak než země sektu a vína. Původní název města je Ráj a město je známé tím, že tu světově proslulý vinař Lev Golitsyn před více než 130 lety založil jednu z prvních továren se šumivým vínem v carském Rusku. Navštívíme místní vinařství, kde nejen ochutnáte, ale i se dozvíte o technologii výroby "šampaňského".

9. den

Dnes se vydáme do města Bahčisaraj, který se pro změnu nachází na východní části Krymu. Úzké uličky a malebné skály připomínající záhadné sfingy jsou typické pro bývalé sídlo vládců Krymského chanátu. Khanův palác je jedinou tak velkou a uznávanou památkou středověké východní éry na celém světě. Společně se projdeme po turistické trase, která tu vznikla v rámci projektu rozvojové spolupráce České republiky podle českých standardů a také tu díky tomu vzniklo turistické informační centrum, které 10. června 2011 slavnostně otevřeli první náměstek ministra zahraničních věcí Jiří Schneider společně s prvním náměstkem ministra turistiky Autonomní republiky Krym.

Odpoledne se vrátíme na ubytování a vy budete mít možnost si užít koupání a moře.


10. den

Poslední den našeho putování je již určen k cestě domů. Okolo poledne se vydáme směrem k letišti v Simferopolu, odkud nám poletí letadlo do Moskvy. Tam Vám bude čekat přestup a poté už let směrem zpět do Prahy.

Základní cena za účast 7 900 

V ceně jsou zahrnuty průvodcovské služby dle programu po celou dobu Vašeho pobytu v Moskvě a na Krymu (tj. vaše účast) a pomoc při výběru ubytování a dopravy.

Ostatní výdaje si bude každý účastník hradit sám, proto uvádíme průměrné náklady na 1 osobu, které budou spojeny s cestou:

- Zpáteční letenka Praha - Moskva - 6000 Kč
- Zpáteční letenka Moskva - Simferopol - 3000 Kč
- Náklady na dopravu v Moskvě (MHD) a na Krymu (soukromý autobus) - 400 Kč
- Ubytování na 2 noci v hotelu se snídaní na osobu v případě ubytování na dvoulůžkovém pokoji v Moskvě- 900 - 1200 Kč
- Ubytování na 7 nocí v penzionu/hotelu na osobu v případě ubytování na dvoulůžkovém pokoji na Krymu blízko pláže - 4000 - 6000 Kč

Vaše celkové výdaje na budou cca 22 000 Kč
K dané částce je potřeba připočítat poplatek za vyřízení víz 2100 Kč na osobu, které Vám vyřídí bez starostí náš partner Ruské vízové centrum.

Proč vyrazit s námi:

Poznáte Rusko jinak a dozvíte se mnoho informací, které nejsou v průvodcích.
Po celou dobu máte k dispozici česky mluvícího průvodce, který je připraven Vám kdykoliv pomoci.
Víte za co platíte a komu - všechny platby provádíte sami!
Ušetříme Vám papírování při zajišťování víz díky naší spolupráci s Ruským vízovým centrem.
Žijeme v Moskvě, takže se Vám poradíme tajné tipy místních, kam zajít. 
Budete cestovat ve skupině 8 - 16 lidí!
Ušetříte oproti zájezdu s běžnými cestovními kancelářemi.
Doporučíme Vám nejlepší hotely a letenky, takže nebudete ztrácet čas s vyhledáváním.

Vyplňte nezávaznou přihlášku a vyražte do Moskvy a na Krym

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.