Moskva a Petrohrad

Dvě největší města Ruska - Moskva a Petrohrad. Obě města jsou naprosto rozdílná a obě Vás očarují. Moskva je město, které neustále žije a Petrohrad je zase nazýváno hlavním městem kultury. Díky tomu, že poznáte obě města najednou, tak budete mít tu nejlepší možnost posoudit, které z nich více okouzlilo právě Vás! 

Velká výhoda totho termínu je, že se uskuteční během říjnových svátků, takže ušetříte svoje dny dovolené a navíc budete mít možnost poznat obě města mimo hlavní turistickou sezónu a mnohem více si užít místní atmosféru.

Nejbližší termín: 
  • 21. - 28. února - 12 volných míst - 6500 Kč
  • 27. března - 3. dubna - 12 volných míst - 6500 Kč
  • 24. dubna - 1. května - 12 volných míst- 7000 Kč
  • 22. - 29. května - 12 volných míst (Bílé noci) - 7900 Kč
  • 5. - 12. června - 12 volných míst (Bílé noci) - 7900 Kč
  • 17. - 24. července - 12 volných míst - 7500 Kč
  • 31. července - 7. srpna - 12 volných míst - 7500 Kč
  • 21. - 28. srpna - 12 volných míst - 7500 Kč

Přinášíme Vám zcela nový formát cestování s námi.

Staňte se členem naší výpravy a poznejte Moskvu a Petrohrad jinak, než prostě "jenom s cestovkou".
Naše cesty jsou pro skutečné cestovatele, kteří chtějí poznat Moskvu jako místní, přímo s místními.

Čeká na Vás super program vyzkoušený na vlastní kůži :)

Příkladový program:

1. den

Odlet z Prahy v ranních hodinách, abyste za námi do Moskvy přiletěli co nejdříve a byl dostatek času na poznávání Moskvy už první den.

Na letišti v Moskvě na Vás už budeme čekat s uvítacím balíčkem, který obsahuje vše potřebné pro první hodiny v Rusku.

Z letiště do hotelu pojedeme asi tak hodinu. Samozřejmě v závislosti na tom, jaká bude zrovna dopravní situace. Moskva totiž poměrně hodně trpí na dopravní zácpy.

Odpoledne záleží na Vás, zda se rozhodnete s námi vydat na obhlídku Vrabčích hor, odkud je nádherný výhled na celou Moskvu a slavnou Lomonosovu univerzitu. Navíc se tu nachází největší ruský cirkus, který rozhodně doporučujeme navštívit, protože tohle se musí vidět na vlastní oči.
Nenechte se zmást. Naše cirkusy nemají s těmi ruskými vůbec nic společného.

2. den

Po snídani společně vyrazíme na prohlídku centra Moskvy. Uvidíme společně slavné Rudé náměstí (zájemci se mohou podívat do mauzolea Lenina), navštívíme GUM a také Chrám Vasila Blaženého. Prohlédneme si také Velké divadlo a krásný nový park Zarjadje. Naší prohlídku zakončíme u Chrámu Krista Spasitele. Ke všemu Vám samozřejmě řekneme mnoho zajímavých informací a zážitků ze života.

Odpoledne Vám doporučujeme návštěvu Kremlu a třeba i Diamantového fondu, kde najdete nějvětší diamant v Rusku.

Dokonalým zakončením dne je poté lodní plavba po řece Moskva. Můžete si zde dát výbornou večeři (nebo jen stakán vodky) a vidět osvětlenou večerní Moskvu z úplně jiného úhlu. 

3. den

Ráno se společně vydáme na prohlídku nejkrásnějších stanic "Moskevského podzemního paláce", tedy metra. Ukážeme Vám ty nejhezčí stanice a dozvíte se od nás mnoho zajímavého o samotném vzniku metra, jeho výstavbě dříve a nyní.

Odpoledne se vydáme do moderní čtvrtě Moskva city, kde uvidíte zase úplně jinou tvář Moskvy. Zájemci mohou navštívit nejvyšší vyhlídku ve věži Federace, kde je nádherný výhled na celé město a také nejvýše umístěná továrna na zmrzlinu.

Večer volný program, ale doporučuje navštívit úměleckou čtvrť Arbat.

4. den

Ráno nás čeká přesun rychlostním vlakem SAPSAN do Petrohradu, kam díky tomu, že vlak jede rychlostí okolo 200 km/hod dorazíme již po obědě. Na nádraží v Petrhoradě vás vyzvedneme skvělá česky mluvící průvodkyně, která se o Vás bude starat po celý zbytek Vašeho pobytu.

Společně se přesunete na hotel, kde se ubytujete a poté již budete pokračovat s průvodkyní na lodní výlet po petrohradských řekách a kanálech. Během projížďky si krásně prohlédnete město a dozvíte se mnoho zajímavého.

Večer Vás bude čekat volný program a s plánováním Vám samozřejmě pomůže průvodkyně - poradí a doporučí.

5. den

Ráno se vydáte s průvodkyní na okružní jízdu městem s návštěvou Petropavlovské pevnosti, chrámu Spase na Krvi, chrámu sv. Izáka a chrámu Panny Marie Kazaňské. 

Společný program skončí ve 14:00 a poté budete mít volný čas na oběd a vše další, co Vás zajímá.

Můžete vyrazit na procházku k Auroře nebo si znovu projít Něvský prospekt. Průvodkyně Vám poradí kam se podívat a co by Vás mohlo zajímat.

6. den

Ráno se vydáte s průvodkyní rychlostní lodí Meteor do Petrodvorců, kterým se přezdívá "malé Versailles". Dřívější letní rezidence Romanovců Vás okouzlí svými nádhernými zahradami které si také společně prohlédneme. Najdete tu více než 170 nádherných fontán různých velikostí a tvarů, z nichž nejznámější je určitě Velká kaskáda nebo fontána Slunce a socha Samsona bojujícího se lvem.

Do Petrohradu se opět vrátíte rychlostní lodí po Finském zálivu a poté vyrazíte společně s prvůvodkyní na prohlídku Ermitáže - jednoho z nejslavnějších muzeí na světě. Expozice je umístěna v prostorách barokního Zimního paláce, který Vás okouzlí svými interiéry. V Zimním paláci je 350 výstavních sálů a nejvyhledávanější je kolekce západoevropského umění - da Vinci, Rubens, Rembrandt, ikonostasy ze starých ruských kostelů a rozsáhlá kolekce umění 19. a 20. st. Díky doprovodu průvodce získáte neuvěřitelné množství informací, které se v knížkách nedočtete.

Společný program skončí v 18:00 a poté Vás čeká volný program.

7. den

Ráno se s průvodkyní vydáte do Muzea Faberge, což je muzeum věnované klenotníkovi, který první začal vyrábět dnes pro Rusko tak typické zlaté vejce s rozličnými překvapeními uvnitř. Dozvíte se mnoho zajímavého o historii toho carského klenotu a také si prohlédnete ty nejhezší kousky z jeho sbírky.

Poté budete pokračovat do Carského Sela. což je další velkolepé sídlo ruských carů. Místní parky a paláce nechaly zbudovat Alžběta I. a Kateřina II. a určitě Vás ohromí svou krásou. Společně si prohlédneme unikátní Kateřinský palác, který je dokonalým příkladem ruského barokního slohu. Nesmí chybět návštěva slavné Jantarové komnaty a mnoho dalších zajímavostí tohoto místa.

Návrat do Petrohradu okolo 17:00 a poté Vás čeká individuální volno, které můžete využít podle svým představ. 

8. den

Poslední den Vás bude čekat odlet do Prahy buď v brzkých ranních hodinách nebo odpoledne - podle toho, které letenky budou vycházet nejvýhodněji.

Základní cena za účast je 6500 -  7900 Kč/os

Cena za účast ve skupině závisí na vybraném termínu cesty.

V ceně jsou zahrnuty průvodcovské služby dle programu po celou dobu Vašeho pobytu v Moskvě a Petrohradě (tj. vaše účast) a pomoc při výběru ubytování a dopravy.

Ostatní výdaje si bude každý účastník hradit sám, proto uvádíme průměrné náklady na 1 osobu, které budou spojeny s cestou:

- Zpáteční letenka Praha - Moskva, Petrohrad - Praha (5000 - 6000 Kč)
- Náklady na cestu z/na letiště v Moskvě a Petrohradu - 500 Kč
- Ubytování na 3 noci v hotelu se snídaní na osobu v případě ubytování na dvoulůžkovém pokoji v Moskvě- 2000 Kč
- Ubytování na 4 noci v hotelu se snídaní na osobu v případě ubytování na dvoulůžkovém pokoji v Petrohradu - 2500 Kč
- Jízdenka na SAPSAN z Moskvy do Petrohradu - cca 1200 Kč
- Balíček vstupenek dle programu: 13 000 RUB - cca 4600 Kč
(Moskevský cirkus 1000 RUB, Kreml 700 RUB, loďní plavba v Moskvě 800 RUB, Vyhlídka ve Veži Federace 1200 RUB, Petropavlovská pevnost 600 RUB, Chrám Spase na krvi 400 RUB, Chrám Sv. Izáka 400 RUB, Ermitáž 850 RUB, Faberge 1000 RUB, Kateřinský paláv 3000 RUB, Meteor 1900 RUB, Dolní zahrady v Peterhofu 1200 RUB)

Celkové Vaše výdaje budou 22 000 - 25 000 Kč

K dané částce je potřeba připočítat poplatek za vyřízení víz 2100 Kč na osobu, které Vám vyřídí bez starostí náš partner Ruské vízové centrum.

Běžné CK nabízejí podobný program za 30 000 - 35 000 Kč a v mnohem větší skupině a bez vstupenek!
Oproti tomu když budete cestovat s námi, tak máte zaručenou skupinu do 12 osob a všechny vstupenky!

Proč vyrazit s námi:

Poznáte Moskvu jinak a dozvíte se mnoho informací, které nejsou v průvodcích.
Po celou dobu máte k dispozici česky mluvícího průvodce, který je připraven Vám kdykoliv pomoci.
Víte za co platíte a komu - všechny platby provádíte sami!
Ušetříme Vám papírování při zajišťování víz díky naší spolupráci s Ruským vízovým centrem.
Žijeme v Moskvě, takže se Vám poradíme tajné tipy místních, kam zajít. Stejně tak jako Léna v Petrohradě, která tam žije celý život a město zná jako své boty!
Budete cestovat v malé skupině max. 15 osob!
Ušetříte oproti zájezdu s běžnými cestovními kancelářemi.
Doporučíme Vám nejlepší hotely a letenky, takže nebudete ztrácet čas s vyhledáváním.

Vyplňte nezávaznou přihlášku a vyražte do Moskvy a Petrohradu

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.