Letní Petrohrad

Petrohrad není jen tak nazýváno hlavním městem kultury celého Ruska. Jedná se o město s nádhernou architekturou a historií, která očaruje každého návštěvníka.
Pokud se rozhodnete ho poznat s Jedeme do Ruska, tak Vás čeká pět dní skvělého programu sestaveného na míru naší kolegyní Lénou Pčelkinou, která žije celý život v Petrohradě, proto ho zná jako "své boty". Zároveň dokonale ovládá češtinu, takže všechny zajímavé informace budou samozřejmě v češtině.

Termín: 
  • 1. - 5. srpna 2019 (5 dní) - obsazeno

Přinášíme Vám zcela nový formát cestování s námi.

Staňte se členem naší výpravy a poznejte Petrohrad jinak, než prostě "jenom s cestovkou".
Naše cesty jsou pro skutečné cestovatele, kteří chtějí poznat Rusko jako místní, přímo s místními.

Čeká na Vás super program vyzkoušený na vlastní kůži :)

Program:

1. den

V dopoledních hodinách odlet z Prahy, takže do Petrohradu přiletíte odpoledne. Na letišti vás vyzvedneme skvělá průvodkyně Lena Pčelkina, která se o Vás bude starat po celý zbytek Vašeho pobytu.

Společně se přesunete na hotel, odložíte věci a již Vás bude čekat prohlídka centra Petrohradu. Projdeme se po nejkrásnější části Něvského prospektu, což je hlavní ulice Petrohradů plná obchodů a restaurací. 

Po skončení společného programu rozhodně doporučujeme vyjet na rozhlednu chrámu sv. Izáka nebo se zajít podívat ke kostelu Spasitele na Krvi. S plánováním Vašeho volného času Vám samozřejmě pomůže Léna.

2. den

Ráno společně s Lénou vyrazíte na prohlídku Ermitáže - jednoho z nejslavnějších muzeí na světě. Expozice je umístěna v prostorách barokního Zimního paláce, který Vás okouzlí svými interiéry. V Zimním paláci je 350 výstavních sálů a nejvyhledávanější je kolekce západoevropského umění - da Vinci, Rubens, Rembrandt, ikonostasy ze starých ruských kostelů a rozsáhlá kolekce umění 19. a 20. st. Díky doprovodu průvodce získáte neuvěřitelné množství informací, které se v knížkách nedočtete.

Odpoledne Vás bude čekat volný program - můžete vyrazit na procházku k Auroře nebo si znovu projít Něvský prospekt nebo se zajít podívat do Kazaňského paláce.

3. den

Ráno se s Lénou vydáte k přístavu z Zimního paláce odkud bude vyplouvat vaše rychlostní loď Meteor, která Vás dopraví do Petrodvorců, kterým se přezdívá "malé Versailles". Dřívější letní rezidence Romanovců Vás okouzlí svými nádhernými zahradami které si také společně prohlédneme. Najdete tu více než 170 nádherných fontán různých velikostí a tvarů, z nichž nejznámější je určitě Velká kaskáda nebo fontána Slunce a socha Samsona bojujícího se lvem. 

Odpoledne se vrátíme do Petrohradu a Vás čeká individuální volno, které můžete využít podle svým představ. 

4. den

Ráno s Lénou vyjedete do Carského Sela. což je velkolepé sídlo ruských carů. Místní parky a paláce nechaly zbudovat Alžběta I. a Kateřina II. a určitě Vás ohromí svou krásou. Společně si prohlédneme unikátní Kateřinský palác, který je dokonalým příkladem ruského barokního slohu. Nesmí chybět návštěva slavné Jantarové komnaty a mnoho dalších zajímavostí tohoto místa.

Odpoledne se vrátite do Petrohradu a tam Vás čeká volný program podle toho, co si sami budete přát. Určitě nevynechte večerní otevírání mostů, které je pro Petrohrad typické. 

5. den

Poslední den budete mít volné dopoledne na dokoupení suvenýrů a na všechno ostatní, co jste nestihli během předchozích dnů.

Odpoledne Vás bude čekat odlet zpět do Prahy.

Základní cena za účast je 4500 Kč/os

V ceně jsou zahrnuty průvodcovské služby dle programu po celou dobu Vašeho pobytu v Petrohradě (tj. vaše účast) a pomoc při výběru ubytování a dopravy.

Ostatní výdaje si bude každý účastník hradit sám, proto uvádíme průměrné náklady na 1 osobu, které budou spojeny s cestou:

- Zpáteční letenka Praha - Petrohrad (5000 Kč bez odbaveného zavazadla nebo 6000 Kč s odbaveným zavazadlem 23 kg - společnost ČSA)
- Náklady na cestu z/na letiště a rámci výletů v Petrohradu - 500 Kč

- Ubytování na 4 noci v hotelu se snídaní na osobu - 2700 Kč (v případě ubytování dvou osub na dvoulůžkovém pokoji) nebo 5300 Kč (jednolůžkový pokoj)

- Vstupenky dle programu:
Ermitáž, Meteor, Nižní zahrada Petergofu, Kateřinský palác a zahrada - cca 2000 Kč


Celkem Vaše výdaje budou 14 700 - 18 300 Kč

K dané částce je potřeba připočítat poplatek za vyřízení víz 2100 Kč na osobu, které Vám vyřídí bez starostí náš partner Ruské vízové centrum.

CK nabízejí podobný program za cca 25 000 Kč a to v mnohem větší skupině a bez vstupenek!
Oproti tomu pokud budete cestovat s námi, tak máte zaručenou skupinu do 10 lidí a také vše vstupenky!

Proč vyrazit s námi:

Poznáte Petrohrad jinak a dozvíte se mnoho informací, které nejsou v průvodcích.
Po celou dobu máte k dispozici česky mluvícího průvodce, který je připraven Vám kdykoliv pomoci.
Víte za co platíte a komu - všechny platby provádíte sami!
Ušetříme Vám papírování při zajišťování víz díky naší spolupráci s Ruským vízovým centrem.
Léna žije v Petohradě, takže se Vám poradí tajné tipy místních, kam zajít. 
Budete cestovat v malé skupině max. 10 lidí!
Ušetříte oproti zájezdu s běžnými cestovními kancelářemi.
Doporučíme Vám nejlepší hotely a letenky, takže nebudete ztrácet čas s vyhledáváním.

Vyplňte nezávaznou přihlášku a vyražte do Petrohradu

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.