Petrohrad

Petrohrad není jen tak nazýván hlavním městem kultury celého Ruska. Jedná se o město s nádhernou architekturou a historií, která očaruje každého návštěvníka.
Pokud se rozhodnete ho poznat s Jedeme do Ruska, tak Vás čeká pět dní skvělého programu sestaveného na míru naší kolegyní Lénou Pčelkinou, která žije celý život v Petrohradě, proto ho zná jako "své boty". Zároveň dokonale ovládá češtinu, takže všechny zajímavé informace budou samozřejmě v češtině.

Nejbližší termíny: 
  • 24. - 28. ledna (Zimní Petrohrad) - 4 200 Kč - 12 volných míst
  • 13. - 17. února (Valentýn) - 4800 Kč - 12 volných míst
  • 20. - 24. března - 4500 Kč - 12 volných míst
  • 9. - 14. dubna (Začátek Jara) - 4700 Kč - 12 volných míst
  • 15. - 19. května (Bílé noci) - 5300 Kč - 15 volných míst
  • 20. - 24. května (Bílé noci) - 5300 Kč - 15 volných míst
  • 26. - 30. června (Léto) - 5000 Kč - 12 volných míst
  • 1. - 5. července (Léto) - 5000 Kč - 12 volných míst
  • 13. - 18. srpna (Léto) - 5000 Kč - 12 volných míst
  • 4. - 8. září (Léto) - 5000 Kč - 12 volných míst

Přinášíme Vám zcela nový formát cestování s námi.

Staňte se členem naší výpravy a poznejte Petrohrad jinak, než prostě "jenom s cestovkou".
Naše cesty jsou pro skutečné cestovatele, kteří chtějí poznat Rusko jako místní, přímo s místními.

Čeká na Vás super program vyzkoušený na vlastní kůži :)

Program:

1. den

V dopoledních hodinách odlet z Prahy, takže do Petrohradu přiletíte odpoledne. Na letišti vás vyzvedneme skvělá průvodkyně Lena Pčelkina, která se o Vás bude starat po celý zbytek Vašeho pobytu.

Společně se přesunete na hotel, kde se ubytujete a následně bude pokračovat společný program. 

V případě zimních cest, tedy termíny do konce března a dubnový termín podle počasí (buď ještě zimní nebo již letní varinata). Navštívíte muzeum nejznámějších ruských hraček, což jsou určitě Matrjošky. Můžete si zde vyzkoušet namalovat svojí vlastní matrjošku, která Vám poté zůstane na památku jako krásný suvenýr. V rámci návštěvy Vás bude čekat i něco malého na zub a výborný ruský čaj na zahřátí. 

V případě cest od poloviny dubna Vás bude čekat lodní výlet po petrohradských řekách a kanálech. Během projížďky si krásně prohlédnete město a dozvíte se od průvodkyně mnoho zajímavého.

Večer Vás bude čekat volný program a s plánováním Vám samozřejmě pomůže průvodkyně - poradí a doporučí.

2. den

Ráno se vydáte s průvodkyní na okružní jízdu mikrobusem po hlavním centru města. Navštívíte to nejdůležitější z Petrohradu a dozvíte se mnoho zajímavého. Chybět nebude Petropavlovská pevnost а Аurora. Prohlédnete si také Chrám Spas na Krví (Chrám Kristova vzkříšení) a nádherný Chrám sv. Izáka.

Společný program skončí v 16:00 a poté budete mít volný čas na oběd a každý se může rozhodnout jak program na odpoledne mu nejvíce vyhovuje. Můžete třeba vyrazit na krásnou maketu Petrohradu nebo si projít Něvský prospekt.

Odpoledne Vás bude čekat volný program - můžete vyrazit na procházku k Auroře nebo si znovu projít Něvský prospekt nebo se zajít podívat do Kazaňského chrámu.

3. den

Zimní varianta programu (leden - březen) cesta do Petrodvorců autobusem a v případě letní/jarní variatny cesta rychlolodí po Finském zálivu.

Ráno se vydáte do Petrodvorců, kterým se přezdívá "malé Versailles". Dřívější letní rezidence Romanovců Vás okouzlí svými nádhernými zahradami které si také společně prohlédneme. Najdete tu více než 170 nádherných fontán různých velikostí a tvarů, z nichž nejznámější je určitě Velká kaskáda nebo fontána Slunce a socha Samsona bojujícího se lvem.

Odpoledne se vrátíte do Petrohradu a poté Vás bude čekat návštěva Ermitáže - jednoho z nejslavnějších muzeí na světě. Expozice je umístěna v prostorách barokního Zimního paláce, který Vás okouzlí svými interiéry. V Zimním paláci je 350 výstavních sálů a nejvyhledávanější je kolekce západoevropského umění - da Vinci, Rubens, Rembrandt, ikonostasy ze starých ruských kostelů a rozsáhlá kolekce umění 19. a 20. st. Díky doprovodu průvodce získáte neuvěřitelné množství informací, které se v knížkách nedočtete.

Společný program skončí okolo 18:00 a poté Vás čeká individuální volno, které můžete využít podle svým představ. 

4. den

Ráno s Lénou vyjedete do Carského Sela. což je velkolepé sídlo ruských carů. Místní parky a paláce nechaly zbudovat Alžběta I. a Kateřina II. a určitě Vás ohromí svou krásou. Společně si prohlédneme unikátní Kateřinský palác, který je dokonalým příkladem ruského barokního slohu. Nesmí chybět návštěva slavné Jantarové komnaty a mnoho dalších zajímavostí tohoto místa.

Poté se vydáte do Muzea Faberge, což je muzeum věnované klenotníkovi, který první začal vyrábět dnes pro Rusko tak typické zlaté vejce s rozličnými překvapeními uvnitř. Dozvíte se mnoho zajímavého o historii toho carského klenotu a také si prohlédnete ty nejhezší kousky z jeho sbírky.

Konec společného programu okolo 17:00 a poté Vás čeká individuální volno, které můžete využít podle svým představ.

5. den

Poslední den budete mít volné dopoledne na dokoupení suvenýrů a na všechno ostatní, co jste nestihli během předchozích dnů.

Odpoledne Vás bude čekat odlet zpět do Prahy.

Základní cena za účast je 4200 - 5300 Kč/os

Cena za účast ve skupině závisí na vybraném termínu cesty.

V ceně jsou zahrnuty průvodcovské služby dle programu po celou dobu Vašeho pobytu v Petrohradě (tj. vaše účast) a pomoc při výběru ubytování a dopravy.

Ostatní výdaje si bude každý účastník hradit sám, proto uvádíme průměrné náklady na 1 osobu, které budou spojeny s cestou:

- Zpáteční letenka Praha - Petrohrad (5000 - 6000 Kč)
- Náklady na cestu z/na letiště a rámci výletů v Petrohradu - 800 Kč

Ubytování na 4 noci v hotelu se snídaní na osobu - 3000 - 4000 Kč, podle vybraného termínu (v případě ubytování dvou osob na dvoulůžkovém pokoji), za jednolůžkový pokoj se většinou platí celá částka jako v případě, že jsou na pokoji dvě osoby.
- Balíček vstupenek dle programu: 12 500 RUB - cca 4400 Kč
(Lodní plavba 1500 RUB/Muzeum Matrjošek 1400 RUB, Petropavlovská pevnost 800 RUB, Chrám Spase na krvi 600 RUB, Chrám Sv. Izáka 600 RUB, Ermitáž 1000 RUB, Faberge 1000 RUB, Kateřinský paláv 3500 RUB, Meteor 1900 RUB, Dolní zahrady v Peterhofu 1600 RUB)

Celkem Vaše výdaje budou 17 400 - 19 900 Kč

Přesná částka závisí na konkrétním termínu a po odeslání nezávazné přihlášky Vám pošleme k Vámi vybranému termínu konkrétní kalkulaci.

!Víza jsou do Petrohradu potřeba pouze elektronická a získáte je online zcela zdarma!

CK nabízejí podobný program za cca 25 000 Kč a to v mnohem větší skupině a bez vstupenek!
Oproti tomu s námi, tak máte zaručenou skupinu do 15 lidí a také všechny vstupenky!

Proč vyrazit s námi:

Poznáte Petrohrad jinak a dozvíte se mnoho informací, které nejsou v průvodcích.
Po celou dobu máte k dispozici česky mluvícího průvodce, který je připraven Vám kdykoliv pomoci.
Víte za co platíte a komu - všechny platby provádíte sami!
Ušetříme Vám papírování při zajišťování víz díky naší spolupráci s Ruským vízovým centrem.
Léna žije v Petohradě, takže se Vám poradí tajné tipy místních, kam zajít. 
Budete cestovat v malé skupině max. 15 osob!
Ušetříte oproti zájezdu s běžnými cestovními kancelářemi.
Doporučíme Vám nejlepší hotely a letenky, takže nebudete ztrácet čas s vyhledáváním.

Vyplňte nezávaznou přihlášku a vyražte do Petrohradu

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.