Vaše nejčastější otázky


Přemýšlíte, že za námi vyrazíte do Ruska, ale napadá Vás mnoho různých otázek? 

Nejste sami! A proto jsme ty nejčastější otázky, na které se nás každý den ptáte, sepsali a rovnou Vám na ně odpověděli:


Jak a kdy nám zaplatit za naše služby?

Pokud si u Vás kupuji vstupenky, jízdenky a další?

Záleží na naší dohodě a výši platby. Můžeme se dohodnout na platbě podle aktuálního kurzu na náš český korunový účet nebo až na místě podle aktuálního kurzu v eurech. 

Pokud s Vámi jedu/jedeme na skupinovou cestu?

Pokud s námi jedete na skupinovou nebo individuální cestu, tak nám zaplatíte za naše průvodcovské služby až zde na místě v hotovosti v eurech. Před Vaším příjezdem Vám zašleme podrobnou kalkulaci podle aktuálního kurzu. 

Jaké peníze si přivézt a kolik?

Jaké peníze si mám přivézt?

Doporučujeme Vám přivézt si EURa a ty si zde ve směnárně vyměnit na RUBly (!!!NE na letišti!!!). Kurz je zde výhodnější, než měnit a shánět v ČR RUBly.

Kolik si mám s sebou vzít peněz?

To záleží kam s námi a na jak dlouho jedete. Vemte si s sebou peníze na zaplacení našich služeb, všechny vstupné (podle toho, co máte v plánu navštívit), na jízdné (cca 50 Kč den), na stravu po celou dobu pobytu (viz otázka níže) a suvenýry.

Jaké jsou v Moskvě ceny?

Ceny v obchodech a v restauracích jsou podobné jako v ČR. Například polední 3 chodové menu v běžné restauraci okolo 90-120 Kč. V luxusní restauraci okolo 230 Kč. Cena běžného jídla od 100 do 300 Kč v závislosti na úrovni restaurace. Rychlé občerstvení je zde o něco levnější než v ČR. Jen pivo zde v baru stojí více a to cca 70-120 Kč.

Jaké si mohu s sebou vzít zavazadlo?

Jaké si s sebou mohu vzít zavazadlo?

Záleží na letecké společnosti, od které jste si zakoupili letenky a případně na tom, jaká zavazadla jste si dokoupili. Standardně doporučujeme a pomáháme Vám kupovat letenky tak, abyste měli na obě cesty 1 velký kufr na osobu. To znamená 15 Kg nebo 23 Kg a jedno příruční zavazadlo do 8 Kg. 

Potřebuji cestovní pas?

Potřebuji cestovní pas při cestě do Ruska?

Ano. Potřebujete s sebou cestovní pas, který bude platný ještě i 6 měsíců po návratu z Ruska.

Víza

Potřebuji při cestě do Ruska vízum?

Ano. 

Jak dlouho trvá vyřízení víza?

Vyřízení trvá standardně 7-10 pracovních dní. Je možné si připlatit i za rychlejší variantu, a to pak trvá vyřízení 3-5 pracovních dní.

Potřebuji si zajistit pozvání do Ruska, abych získal/a vízum?

Pokud využijete (což doporučujeme), služeb VHS (viz otázka níže) tak si pozvání nepotřebujete zajiˇštovat.

Kolik stojí vízum a kde jej vyřídit?

Díky našemu partnerství s VHS Vás je vyřízení víze jednodušší než kdy dříve. Jako naše klienty Vás bude stát vízum s VIP servisem jen 2100 Kč (namísto 2300 Kč bez VIP servisu). To znamená žádné složité vyplňování formulářů. Jen donesete na VHS cestovní pas, pojištění a pasovou fotku. O zbytek už bude postaráno. Vízum je možné vyřídit i poštou.

Na jak dlouho Vám bude vízum platit?

Turistické vízum bude platné pouze na dobu, kdy budete na území Ruska. Pokud se Vám tu bude líbit, tak pro další návštevy Ruska je možné si vyřídit business vízum se kterým můžete přijíždět a odjíždět jak se Vám zachce. 

Jak si koupit letenku?

Doporučujeme Vám server www.skyscanner.com, kde si můžete snadno letenku zakoupit. V případě, že si kupujete letenku poprvé, nebo chcete s nákupem pomoct, tak Vám rádi pomůžeme. 

Jste CK? Jste pojištěni proti úpadku? A co všechno je v ceně vašich služeb?

Jste cestovní kancelář?

Nejsme, protožе nepořádáme zájezdy ve smyslu zákona č. 159/1999 Sb. "Jedeme do Ruska" je pouze cestovní agentura, která poskytuje své služby jako OSVČ dle živnostenského zákona - živnost volná, "Provozování cestovní agentury a průvodcovská činnost v oblasti cestovního ruchu".

Účast na našich "poznávacích výpravách" Vám nabídne mnohem více než obyčejný zájezd, kde je vše nalajnované od A do Z.  Výpravy s Jedeme do Ruska znamenají poskytnutí našich průvodcovských služeb, které jsou sdíleny s dalšími účastníky výpravy. Všechny ostatní cestovní služby jako doprava, strava, ubytování nebo pojištění si zajišťuje každý účastník sám. Velmi rádi Vám poskytneme doporučení na ty nejlepší služby a ušetříme Vám tak čas s jejich vyhledáváním. Vše Vám pomůžeme najít bez provize, jako kdybychom hledali cestu sami pro sebe.

Jste pojištěni proti úpadku?

Protože jsme cestovní agentura, tak se nás tato povinnost nevztahuje, protože neorganizujeme zájezdy ve smyslu zákona 159/1999 Sb. Veškeré další výdaje spojené s cestou si účastníci našich výprav nebo individuální cestovatelé hradí sami. Vždy všem ale rádi pomůžeme a poradíme s výběrem všech služeb. Tím, že si další služby zakupujete sami, tak o ně nemůžete přijít, a proto vlastně žádné pojištění nepotřebujete. Nám platíte pouze odměnu za naše průvodcovské služby. 

Co je zahrnuto v ceně za základní účast na našich výpravách?

V ceně jsou zahrnuty pouze námi poskytované průvodcovské služby, nebo-li samotná účast na výpravě. Ostatní věci jako dopravu, ubytování, vstupenky si každý účastník hradí sám. Orientační výdaje spojené s výpravou jsou vždy podrobně rozepsané v popisu, nebo Vám je upřesníme. Jak se klient dopraví do cílové destinace záleží na něm. My mu ale vždy rádi dáme doporučení, aby měl vždy tu nejlepší a nejvýhodnější dopravu.

Jaká je přesná definice výpravy s Jedeme do Ruska?

Jedná se o poskytnutí vícedenních průvodcovských služeb, které jsou společně sdíleny účastníky výprav, nebo-li pokud si objednáte účast na výpravě, tak si objednáváte naše průvodcovské služby.

Cestovní pojištení

Jak je to s cestovním pojištěním?

Každý účastník si musí k získání víz do RF zajistit cestovní pojištění. My doporučujeme cestovní pojištění od VZP, u kterého máme zkušenost, že při podávání žádosti o vízum bylo vždy přijato.

S čím dalším Vám můžeme pomoci?
Jsme schopni Vám naplánovat, jakoukoliv cestu si budete přát. Pokud chcete pouze poradit, co byste si neměli v Rusku nechat ujít, tak Vám poskytneme individuální konzultace. 


Nenašli jste odpověď na Vaší otázku?