Vaše nejčastější otázky

Přemýšlíte, že s námi vyrazíte do Ruska, ale napadá Vás mnoho různých otázek? 
Zde jsou nejčastější otázky, na které zde najdete i odpovědi.


Jak je to nyní s cestováním do Ruska? 

Pro vstup občanů ČR a SK do Ruska je jedinou podmínkou negativní PCR test, který není starší 48 hodin.

V České republice spadá Rusko do tmavě červených zemí, takže v případě, že jste očkovaní, tak pro návrat do ČR nepotřebujete nic kromě vyplnění příjezdového formulář. V případě že nejste očkovaní, tak potřebujete test i při návratu do ČR, ten vám pomůžeme zajistit před odjezdem.

Mohou do Ruska i neočkovaní?

Ano. Jedinou podmínkou pro vstup do Ruska je negativní PCR test, který není starší 48 hodin.


Jaká jsou v Rusku omezení spojená s Covid-19?

Všude v Rusku platí povinnost nosit roušku ve vnitřních prostorách. Další omezení jsou nyní rozdílná v jednotlivých městech. V Moskvě jsou omezení minimální. Očkování nebo PCR test je nutný pouze pro některá divadla a muzea. V Petrohradu je momentálně situace složitější. Očkování a PCR testy jsou nutné téměř všude. Nicméně se očekává, že do začátku sezóny se podmínky zmírní.

Jak a kdy nám zaplatit za naše služby?

Pokud si u Vás kupuji letenku?

V případě, že se rozhodnete si zakoupit letenku od nás (nebo máte možnost si jí zakoupit sami) za poplatek 300 Kč/letenka, tak Vám vystavíme fakturu na cenu letenky. Fakturu bude potřeba uhradit během několika dnů a po jejím uhrazení dostanete na mail k vytisknutí svojí letenku.

Pokud si u Vás kupuji vstupenky, jízdenky a další?

Platba probíhá vždy na místě, buď v rublech nebo eurech, podle toho co vám nejvíce vyhovuje.

Pokud s Vámi jedu/jedeme na skupinovou cestu, tak kdy budu hradit Vaše služby?

Pokud s námi jedete na skupinovou nebo individuální cestu do Moskvy (nebo z Moskvy pokračujete dále), tak nám zaplatíte za naše průvodcovské služby až zde na místě v hotovosti v eurech. Před Vaším příjezdem Vám zašleme podrobnou kalkulaci podle aktuálního kurzu. 

Pokud s námi jedete na skupinovou cestu pouze do Petrohradu, tzn. že se osobně nepotkáme, tak budete hradit za naše průvodcovské služby předem na náš účet a průvodkyni pak na místě pouze za vstupenky.

Kdy budu při skupinové cestě hradit ubytování?

 Ubytování hradíte na místě přímo na recepci hotelu, buď v hotovosti v rublech nebo kartou. Nicméně může se stát, že zvláště při cestách do Petrohradu v hlavní sezóně za Vás budeme hradit předem zálohu (50 procent z celkové ceny), abychom Vám zajistili platnost rezervace. V takovém případě uhradíte tuto polovinu nám předem na účet. Zbylou část již uhradíte přímo na recepci hotelu. Vždy budete předem vědět, jaká s variant platí právě pro Vaší cestu.

Pokud jedu na skupinovou cestu s dítětem, tak bude mít slevu na vaše služby?

Slevu 20 procent z ceny za naše služby (tedy účast na skupinové cestě) poskutujeme pro děti ve věku do 12 let. Co se týká slev na letenky a ubytování, tak tam záleží na konkrétní poskytovateli služeb. U leteckých společností jsou většinou dětské ceny také do 11 nebo 12 let.

Jaké peníze si přivézt a kolik?

Jaké peníze si mám přivézt?

Téměř všude je v Rusku možné platit kartou. Proto doporučujeme tuto variantu. V případě, že chcete platit hotově, tak doporučujeme přivézt si EURa a ty si zde ve směnárně vyměnit na RUBly (!!!NE na letišti!!!). Kurz je zde výhodnější, než měnit a shánět v ČR RUBly, ale je to čistě vaše volba.

Kolik si mám s sebou vzít peněz?

To záleží kam s námi a na jak dlouho jedete. Vemte si s sebou peníze na zaplacení našich služeb, všechny vstupné (podle toho, co máte v plánu navštívit), na jízdné (cca 50 Kč den), na stravu po celou dobu pobytu (viz otázka níže) a suvenýry.

Jaké jsou v Moskvě ceny?

Ceny v obchodech a v restauracích jsou podobné jako v ČR. Například polední 3 chodové menu v běžné restauraci okolo 90-120 Kč. Cena běžného jídla od 100 do 300 Kč v závislosti na úrovni restaurace. Rychlé občerstvení je zde o něco levnější než v ČR. Jen pivo zde v baru stojí více a to cca 70-120 Kč.

Jaké si mohu s sebou vzít zavazadlo?

Záleží na letecké společnosti, od které jste si zakoupili letenky a případně na tom, jaká zavazadla jste si dokoupili. V rámci základní ceny letenek je pouze příruční zavazadlo do 8 kg, a pokud chcete i odbavené zavazadlo do 23 kg, tak je vždy u letecké společnosti za příplatek.

Potřebuji cestovní pas?

Ano. Potřebujete s sebou cestovní pas, který bude platný ještě 6 měsíců po návratu z Ruska.

Víza

Potřebuji při cestě do Ruska vízum?

Ano, pro vstup do Ruska je vízum nutné.

Pomáháte vyřídit víza i občanům Slovenska a dalších států EU?

Ano. Postup je úplně stejný a stejně jednoduchý, jako pro občany ČR. (Popsaný níže.)

Jak dlouho trvá vyřízení víza?

Vyřízení trvá standardně 7-10 pracovních dní. Je možné si připlatit i za rychlejší variantu, a to pak trvá vyřízení 3-5 pracovních dní.

Potřebuji si zajistit pozvání do Ruska, abych získal/a vízum?

Pokud využijete (což doporučujeme), služeb našeho partnera Ruského centra tak si pozvání nepotřebujete zajišťovat - o vše se postarají v rámci služby vízum na klíč.

Kolik stojí vízum a kde jej vyřídit?

Díky našemu partnerovi je pro Vás vyřízení víze jednodušší než kdy dříve. Jako naše klienty Vás bude stát vízum s VIP servisem jen 2300 Kč (namísto 2700 Kč bez VIP servisu)+ poštovné EMS. To znamená žádné složité vyplňování formulářů. Jen odešlete cestovní pas, pojištění a pasovou fotku přes EMS. O zbytek už bude postaráno. Pasy je možné i odevzdat v Praze na Zličíně.

Na jak dlouho Vám bude vízum platit?

Turistické vízum se obvykle vydává na přesnou dobu vaší cesty. Pokud se Vám tu bude líbit, tak pro další návštevy Ruska je možné si vyřídit business vízum se kterým můžete přijíždět a odjíždět jak se Vám zachce. 

Jak si koupit letenku?

Doporučujeme Vám kupovat letenky přímo na stránkách ČSA (www.csa.cz), nebo Aeroflotu, kde si můžete snadno letenku zakoupit.
V případě, že si kupujete letenku poprvé, nebo chcete s nákupem pomoct, tak Vám rádi pomůžeme. 

Jste cestovní kancelář? Jste pojištěni proti úpadku?

Nejsme CK, protožе nepořádáme zájezdy ve smyslu zákona č. 159/1999 Sb. Provozujeme ruskou event agenturu OOO Хороший отдых (Chorošij otdyx), která se věnuje přijímání zahraničních turistů v Rusku. Veškteré údaje o naší společnosti najdete v sekci kontakty. Naše agentura poskytuje průvodcovské služby v rámci ruského zákona o poskytování služeb. Z tohoto důvodu, také probíhá platba za naše služby až na místě po příjezdu.

Účast na našich "poznávacích cestách" Vám nabídne mnohem více než obyčejný zájezd, kde je vše nalajnované od A do Z.  Cesty s Jedeme do Ruska znamenají poskytnutí našich průvodcovských služeb, které jsou sdíleny s dalšími účastníky. Všechny ostatní cestovní služby jako doprava po městě, strava, ubytování nebo pojištění si platí každý účastník sám. 

Protože nejsme cestovní kancelář, tak nemusíme být pojištění proti úpadku. Nám samotným nic předem neplatíte, proto v případě ukončení naší činnosti o nic nepřicházíte. Veškeré výdaje spojené s cestou si účastníci našich výprav nebo individuální cestovatelé hradí sami přímo poskytovateli služeb (letenky, ubytování, doprava). Vždy všem ale rádi pomůžeme a poradíme s výběrem všech služeb. Nám platíte pouze odměnu za naše průvodcovské služby a to až po příjezdu na místo. 

A co všechno je v ceně vašich služeb?

V ceně jsou zahrnuty námi poskytované průvodcovské služby, nebo-li samotná účast na poznávací cestě. Ostatní věci jako dopravu, ubytování, vstupenky si každý účastník hradí sám. Orientační výdaje spojené s poznávací cestou jsou vždy podrobně rozepsané v popisu, nebo Vám je upřesníme. Jak se klient dopraví do cílové destinace záleží na něm. My mu ale vždy rádi dáme doporučení, aby měl vždy tu nejlepší a nejvýhodnější dopravu.

Jaká je přesná definice poznávacích cest s Jedeme do Ruska?

Jedná se o poskytnutí vícedenních průvodcovských služeb, které jsou společně sdíleny s dalšími účastníky, nebo-li pokud si objednáte účast na poznávací cestě, tak si objednáváte naše průvodcovské služby.

Cestovní pojištení

Jak je to s cestovním pojištěním?

Každý účastník si musí k získání víz do RF zajistit cestovní pojištění. My doporučujeme cestovní pojištění od VZP, u kterého máme zkušenost, že při podávání žádosti o vízum bylo vždy přijato.

Nenašli jste odpověď na Vaší otázku?