VÍZUM DO RUSKA

08.02.2022

Jsme velice rádi, že jste se rozhodli s námi poznávat Rusko, proto jsme si pro Vás připravili několik základních informací ohledně získávání ruských víz. 

Všichni občané České republiky, kteří se chystají vycestovat do Ruska potřebují získat do svého pasu vízum, které je opravňuje vstoupit do země.

K vydávání těchto víz byly v nedávné době zřízeny vízová centra, která slouží k ulehčení procedůry vydávání ruských víz. Skutečně se díky existenci těchto center značně urychlil proces vydávání víz. Všichni žadatelé si musejí předem dohodnout schůzku, a proto nevznikají fronty jako tomu bylo dříve na ruské ambasádě. Navíc tato centra nabízejí také možnost odeslání nebo obdržení dokumentů prostřednictvím pošty, takže nemusíto osobně nikam chodit.

Spolupracujeme se dvěma předními kancelářemi, které se vydáváním víz věnují a pro naše klienty poskytují zvýhodněné služby. Stačí nás kontaktovat a předáme vám kontakt.


K získání turistického víza od vás bude potřeba:

  1. Cestovní pas (+ kopii dvoujstránky pasu s fotografií) s minimálně jednou volnou dvoustránku určenou pro víza. Platnost cestovního pasu musí minimálně o 6 měsíců přesahovat platnost uděleného víza,
  2. Vízový formulář vyplněný na webových stránkách kdmid.ru, v ruském nebo anglickém jazyce, vytištěný a vlastnoručně podepsaný žadatelem (můžete využít službu "vyplnění vízového formuláře" ve vízovém centru),
  3. Barevnou fotografii o rozměru 3,5x4,5 cm se zřetelným zobrazením obličeje žadatele v předním čelním pohledu na bílém pozadí, bez tmavých brýlí a pokrývky hlavy,
  4. Cestovní pojištění (+ jeho kopii) platné na území Ruské federace na celou dobu vašeho pobytu.

Všechno ostatní za Vás již zajistí některý z našich partnerů a vy tak nemáte žádné další starosti.

Vyhotovení víz trvá standartne 10 - 14 pracovních dní a nebo můžete zvolit expresní variantu, která je o něco dražší, ale zaručuje vyhotovení víza již do 5 pracovních dnů. 

Zvýhodněná cena pro naše klienty za vízum ve standardní době je okolo 2300 Kč a za expresní cca 3700 Kč. Dále je potřeba počítat, že pokud se rozhodte pro vyřízení poštou, tak budete hradit poštovné, takže bude částka o něco vyšší, ale zase ušetříte výdaje za cestu do Prahy.