Vízum do Ruska

18.12.2017

Jsme velice rádi, že jste se rozhodli s námi poznávat Rusko, proto jsme si pro Vás připravili několik základních informací ohledně získávání ruských víz. 

Všichni občané České republiky, kteří se chystají vycestovat do Ruska potřebují získat do svého pasu vízum, které je opravňuje vstoupit do země.

K vydávání těchto víz byly v nedávné době zřízeny vízová centra, která slouží k ulehčení procedůry vydávání ruských víz. Skutečně se díky existenci těchto center značně urychlil proces vydávání víz. Všichni žadatelé si musejí předem dohodnout schůzku, a proto nevznikají fronty jako tomu bylo dříve na ruské ambasádě. Navíc tato centra nabízejí také možnost odeslání nebo obdržení dokumentů prostřednictvím pošty, takže nemusíto osobě vůbec nikam chodit.

Vízová centra se nacházejí v Praze a v Brně a jejich stránky naleznete zde: https://vhs-czech.com/. Jedná se o našeho partnera, takže jako naši klienti získáte zvýhodněné služby.


Předtím než půjdete o  turistická víza žádat, tak si musíte připravit:

  1. Pozvání do Ruska - Můžeme Vám ho zajistit my a nebo ho můžete získat ve vízovém centru;
  2. Cestovní pas (+kopii dvojstránky s fotografií) s minimálně jednou volnou dvoustránku určenou pro víza. Platnost cestovního pasu musí minimálně o 6 měsíců přesahovat platnost uděleného víza;
  3. Vízový formulář vyplněný na webových stránkách kdmid.ru, v ruském nebo anglickém jazyce, vytištěný a vlastnoručně podepsaný žadatelem (můžete využít službu "vyplnění vízového formuláře" ve vízovém centru);
  4. Barevnou fotografii o rozměru 3,5x4,5 cm se zřetelným zobrazením obličeje žadatele v předním čelním pohledu na bílém pozadí, bez tmavých brýlí a pokrývky hlavy (výjimku z tohoto nařízení představují občané, kteří jsou s pokrývkou hlavy vyfoceni i v cestovním dokladu);
  5. Cestovní pojištění (+ jeho kopii) platné pro území Ruské federace na celou dobu platnosti víza, pokud není vzájemnou dohodou mezi státy stanoveno jinak (můžete vyřídit zde).

Další variantou je potom využití služeb společností, které se zabývají pomocí při udělování víz. V tomto případě pak nemusíte dělat téměř nic a společnost za Vás zařídí zcela všechno. Stačí jim pouze zaslat poštou nebo osobně dopravit váš pas a fotografii.

Ať už se rozhodnete pro první nebo druhou variantu, tak Vám budeme plně k dispozici a celou procedůru Vám co nejvíce ulehčíme, abyste se nemuseli o nic starat.

Vyhotovení víz trvá standartne 7 - 10 pracovních dní a nebo můžete zvolit expresní variantu, ve které máte zaručeno vyhotovení do 5 pracovních dnů. Cena za standartní vízum je okolo 2000 Kč a za expresní 3500 Kč. Dále je potřeba počítat, že pokud se rozhote využít pomoci společností nebo si budete nechávat zasílat vízum poštou, tak za to budou také účtovány poplatky. Nicméně by částka, kterou vydáte za standartní víza (7 - 10 dní) dobu neměla překročit 3000 Kč a to i se všemi poplatkami za poštu atd.