Druhá světová válka nebo jak ji nazývají v Rusku - Velká vlastenecká válka... významné a přelomové období v historii nejen Ruska, ale i celého světa! V letošním roce vznikl poblíž Moskvy obrovský komplex věnovaný právě paměti hrdinství této doby.

Podívejte se na video z Rudého náměstí a Manéžního náměstí, kde jsou jedny z mnoha vánočních trhů v Moskvě. Kouzelná vánoční Moskva okouzlí každého návštěvníka!

Metro v Moskvě je naprosto výjimečné a nádherné místo. Často ho právem nazývají podzemním palácem města. Pokud se v něm ale náhodou ocitnete při špičce, kdy všichni spěchají do práce, nebo z práce, tak je potřeba znát několik základních pravidel, které Vám níže přinášíme.

Nikdo by si neměl nechat ujít možnost, podívat se na Moskvu z ptačí perspektivy. Protože jedině tak můžete pochopit, jak obrovské tohle město ve skutečnosti je.

Moskva se na letošní svátky opravdu královsky připravila. Nejen že je téměř každý kousek města nádherně vyzdoben, ale po celém městě jsou navíc k vidění opravdu nádherné věci. Příkladem je výstava ledových soch v rámci festivalu Ledová Moskva.