Okružní prohlídka centra

Prohlídka je ideální pro všechny, kteří se chtějí dozvědět o historii, pamětihodnostech a zajímavostech tohoto nádherného města přímo od těch, kteří tu žijí!


Doporučujeme objednat na první den pobytu, protože Vám také pomůžete se zorientovat ve fungování hromadné dopravy a dáme mnoho typů na další dny pobytu.

Délka prohlídky: 

4 hodiny 
(obvykle 9:30 - 13:30 hod)


Cena: 

100 EUR za skupinu do 4 osob

                             (za každou další osobu doplatek 15 EUR)

Program:

1) Ráno Vás vyzvedneme přímo na Vašem hotelu nebo na jiném Vámi vybraném místě.

Společně pak vyrazíme metrem nebo pěšky do centra v závislosti na umístění Vašeho hotelu. Pokud budete chtít, tak Vám pomůžeme v metru zakoupit jízdenky na celý Váš pobyt v Moskvě a vysvětlíme, jak tu funguje doprava.

2) Divadelní náměstí

Naše cesta začne na Divadelním náměstí, kde si povíme mnoho zajímavého k Velkému i Malému divadlu. Nevynecháme ani nejstarší hotel Metropol, což je nejstarší fungující hotel v Rusku. Odhalíme Vám tajemství Domu Sojůzov a Státní Dumy, které se také nacházejí blízko Divadelního náměstí.

3) Manéžní náměstí

Přes Náměstí Revoluce projdeme k Manéžnímu náměstí. Cestou si prohlédneme legendární hotel Moskva a řekneme si více i k hotelu Nacional na Tverské ulici. Na Manéžním náměstí Vám povíme více o historii tohoto místa, která je převážně spojenou s budovou Manéže, kterou si také prohlédneme.

4) Rudé náměstí

Okolo Nultého kilometru Ruska projdeme na Rudé náměstí. Tady si spolu prohlédneme budovy Historického muzea, Chrámu Vasila Blaženého a GUM.

5) Mauzoleum Lenina

V případě Vašeho zájmu navšítívíme mauzoleum Lenina na Rudém náměstí.

6) Aleksandrovský sad

Podíváme se na věčný oheň a k hrobu neznámého vojína, který je věnovám památce padlým ve Druhé světové válce. 

7) Park Zarjadje

Nově otevřený park se nachází hned za Rudým náměstí a z jeho Vznášejícího se mostu se otevírá nádherný výhled na Kreml a Rudé náměstí.

8) Velký kamenný most

Od parku Zarjadje se vydáme podél řeky Moskva k Velkému Kamenénu mostu, ze kterého jsou nejhezší výhledy a fotky na Kreml. Povíme si i mnoho zajímavostí o tomto pozoruhodném mostu.

9) Památník Petru I.

Nevynecháme ani památník věnovaný 300 letům ruského námořnictví a nejznámějšímu ruskému mořeplavci Petru Velikému. Tento památník vyhrává každoročně cenu za nejnevkusnější sochu na světě.

Po skončení prohlídky Vám poradíme, jak se vrátit na Váš hotel nebo Vám poradíme kam dále pokračovat, či se jít najíst.

Objednejte termín Vaší prohlídky

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.