Istanbul a Gruzie

Novinka této sezóny je cesta do Istanbulu a Gruzie. V rámci cesty navšívíte hned dvě nádherné země, které vás určitě stejně jako nás zcela okouzlí. Istanbul Vám nabídne závan orientu a výbornou tureckou kuchyni. 
Následně Vás bude čekat přelet do Tbilisi, hlavního města Gruzie, které má své osobité kouzlo a atmosféru. Nebude chybět ani návštěva výborných gruzínských restaurací a ochutnávka místního znamenitého vína. 

Termíny: 
  • 12. - 17. dubna 2022 (Velikonoce)
  • 19. - 24. července 2022
  • 4. - 9. září 2022


Přinášíme Vám velmi osvědčený formát cestování - vše maté zajištěno, ale zároveň přesně víte komu za co platíte. Díky tomu máte vyšší úroveň služeb za stejné peníze.  Mnozí z Vás již náš koncept vyzkoušelo a bylo maximálně spokojeno.

Staňte se členem naší skupinové cesty a cestujte jinak, než prostě "jenom s cestovkou".

Čeká na Vás super program vyzkoušený na vlastní kůži :)

Program:

1. den

Odlet z Prahy do Istanbulu přímým letem bude v ranních hodinách, abychom měli co nejvíce času na poznávání tohoto nádherného města. Po příletu se pojedeme ubytovat na hotel v blízkosti cesta.

Po krátkém odpočinku nás bude čekat první seznamování s Istanbulem a také zajdeme na nějakou výbornou místní kuchyni. Moc rádi vám doporučíme výborné restaurace nebo turecký street food, který je opravdu výborný.
Večer můžeme vyjet lodí po Bosporu na a pozorovat západ slunce nad Istanbulem.

2. den

Po snídani se vydáme poznávat historickou část Istanbulu. Nebudou chybět hlavní památky jako proslulá Modrá mešita, palác TopKapi a nebo Hagia Sophia, které si prohlédneme a řekneme k nim mnoho zajímavého.

Projdeme se také po Egyptském bazaru, který je známý největší nabídkou koření a dalších dobrot, které si můžete zakoupit. Zájemci mohou také navštívit GrandBazar, kde koupíte opravdu úplně všechno.

Společný program skončíme na nejznámější istanbulké ulici s názvem Taksim, kde se projedeme pověstnou tramvají a můžeme si dát něco dobrého v některé z výborných cukráren. Zde náš společný program skončí a vy už si pak můžeme užívat nákupy nebo ochutnávat dobroty v některé z místních restaurací a případně pak pokračovat i do baru.

3. den

V dopoledních hodinách nás čeká odlet do Tbilisi. Let potrvá něco málo přes dvě hodinky, takže už odpoledne budeme v Tbilisi. Po příletu nás bude čekat cesta na hotel a ubytování. 

Poté už spolu vyrazíme na prohlídku večerního města a projdeme si nejbližší centrum u našeho hotelu, abychom se alespoň krátce první den s městem seznámili. Večer zakončíme v gruzínské restauraci, kde můžete ochutnat to nejlepší z tradiční místní kuchyně jako chačapuri nebo chinkali. Mnozí z vás již některé gruzínské dobroty ochutnali v Moskvě.

4. den

Po snídani se vydáme na prohlídku města. Začneme návštěvou kostela gruzínských králů Metekhi z 12. století, odkud se otvírá nádherný pohled na starou část města. Dále budete pokračovat ke katedrále Sioni z 6. a 7. století, která je považována za jedno z nejsvatějších míst gruzínské pravoslavné církve. Uvidíme také most Míru a hodinovou věž.

Dojdeme až k obrovské soše Kartlis Deda, neboli Matka Gruzie, odkud se vám naskytne panoramatický pohled na celé město. Lanovkou se svezete k nádherné pevnosti Narikala, která byla postavena už ve 4. století. 

Po skončení společného programu můžete navštívit sirné lázně, což je zajímavost tohoto města a nabídne vám možnost po náročném dni si krásně odpočinout. 

5. den

Ráno se vydáme zajištěným mikroautobusem do oblasti Kachetie, což je nejvýchodnější region Gruzie, a proto se tu nejvíce daří pěstování vína. Během dne nás čekají nádherné výhledy na krajinu. Navštívíme také výletní městečko Sighnaghi, kterému se přezdívá město lásky, protože se tu můžete nechat okamžitě oddat. Je také plné romantických uliček a jako stvořené pro nasávání atmosféry. Dále uvidíme také klášter Bodbe, který byl založen už v 9. století.

Nebudou samozřemě chybět ani ochutnávky vína, takže během dne navštívíme hned dva vinohrady, kde budete moci ochutnat a případně si i zakoupit pravá gruzínská vína a zároveň se o nich mnoho zajímavého dozvědět.
V případě zájmu bude možné si připlatit večeři spojenou s výborným vínem.  

6. den

Ráno se vydáme směrem do města Kutaisi, odkud nás čeká odlet zpět do Prahy.

Po cestě se podíváme do města Mccheta, které je jedním z nejstarších měst v Gruzii a najdete tady krásnou katedrálu Sveticchoveli a klášter Džvari ze 6. století.

Podle času také zastavíme ve městě Gori, kde navštívíme muzeum zasvěcené životu J. V. Stalina.

Ve večerních hodinách nás čeká odlet přímým letem zpět do Prahy.

Mccheta
Mccheta
Letiště v Kutaisi
Letiště v Kutaisi

Základní cena za účast je 5500 Kč/os

V ceně jsou zahrnuty naše průvodcovské služby po celou dobu Vašeho pobytu (tj. vaše účast) a pomoc při výběru ubytování a dopravy.

Ostatní výdaje si bude každý účastník hradit sám, proto uvádíme průměrné náklady na 1 osobu, které budou spojeny s cestou:

- Letenky (Praha - Istanbul, Istanbul-Tbilisi a Kutaisi - Praha) - (6000 - 8000 Kč) 
- Náklady na dopravu v rámci celého programu - 2000 Kč
- Ubytování na 5 nocí ve 3* hotelích se snídaní na osobu na dvoulůžkovém pokoji (Istanbul 2x, Tbilisi 3x) - 3200 Kč, jednolůžkový pokoj 5700 Kč

Celkové Vaše výdaje budou cca 16 700 Kč 

V závislosti na aktuální ceně letenek.

Pro vstup na území Turecka a Gruzie nepotřebujete vízum. 

V případě, že máte ukončené očkování (dvě dávky), tak stačí doklad o očkování.
Pro neočkované stačí negativné PCR nebo antigenní test.

Proč vyrazit s námi:

Dozvíte se mnoho informací, které nejsou v průvodcích.
Po celou dobu máte k dispozici česky mluvícího průvodce, který je připraven Vám kdykoliv pomoci.
Víte za co platíte a komu - všechny platby provádíte sami!
Tato místa dobře známe a poradíme vám tajné tipy místních, kam zajít.
Budete cestovat v malé skupině max. 15 lidí!

Vyplňte nezávaznou přihlášku a vyražte do Istanbulu a Gruzie

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.