Istanbul - chuť Orientu

Další novinkou této sezóny je cesta do Istanbulu, při které vám chceme ukázat město tak jak ho máme rádi my. Plné výborných chutí, krásných památek a hlavně s nádechem orientu. Turecko je sice muslimskou zemí, ale je velmi liberální a opravdu nádherná, takže věříme, že si s námi Istanbul zamilujete. Však je to také pro Rusy jedno z nejčastějších míst, kam se vydávají na dovolené.

Termíny: 
  • 12. - 15. dubna 2022 (Velikonoce)
  • 3. - 6. května 2022


Přinášíme Vám velmi osvědčený formát cestování - vše maté zajištěno, ale zároveň přesně víte komu za co platíte. Díky tomu máte vyšší úroveň služeb za stejné peníze.  Mnozí z Vás již náš koncept vyzkoušelo a bylo maximálně spokojeno.

Staňte se členem naší skupinové cesty a cestujte jinak, než prostě "jenom s cestovkou".

Čeká na Vás super program vyzkoušený na vlastní kůži :)

Program:

1. den

Odlet z Prahy do Istanbulu přímým letem bude v ranních hodinách, abychom měli co nejvíce času na poznávání tohoto nádherného města. Po příletu se pojedeme ubytovat na hotel v blízkosti cesta.

Po krátkém odpočinku nás bude čekat první seznamování s Istanbulem a také zajdeme na nějakou výbornou místní kuchyni. Moc rádi vám doporučíme výborné restaurace nebo turecký street food, který je opravdu výborný.
Večer můžeme vyjet lodí po Bosporu na a pozorovat západ slunce nad Istanbulem.

2. den

Po snídani se vydáme poznávat historickou část Istanbulu. Nebudou chybět hlavní památky jako proslulá Modrá mešita, palác TopKapi a nebo Hagia Sophia, které si prohlédneme a řekneme k nim mnoho zajímavého.

Projdeme se také po Egyptském bazaru, který je známý největší nabídkou koření a dalších dobrot, které si můžete zakoupit. Zájemci mohou také navštívit GrandBazar, kde koupíte opravdu úplně všechno.

Společný program skončíme na nejznámější istanbulké ulici s názvem Taksim, kde se projedeme pověstnou tramvají a můžeme si dát něco dobrého v některé z výborných cukráren. Zde náš společný program skončí a vy už si pak můžeme užívat nákupy nebo ochutnávat dobroty v některé z místních restaurací a případně pak pokračovat i do baru.

3. den

Volný den, který si můžete užít podle svých představ a priorit. Od nás dostanete spoustu typů kam vyrazit a co podniknout. Rádi vám případně doporučíme restaurace a nebo pomůžeme při zajištění vstupenek.

4. den

Dopoledne si ještě budete moci užít Istanbul a případně dokoupit suvenýry, které jste ještě nestihli nebo si dát poslední tureckou kávu. Po obědě vás vyzvedne taxi a bude vás čekat cesta na letiště. 

Odlet do Prahy je plánován na pozdní odpoledne, takže do Prahy dorazíte ve večerních hodinách. 

Základní cena za účast je 2900 Kč/os

V ceně jsou zahrnuty naše průvodcovské služby po celou dobu Vašeho pobytu (tj. vaše účast) a pomoc při výběru ubytování a dopravy.

Ostatní výdaje si bude každý účastník hradit sám, proto uvádíme průměrné náklady na 1 osobu, které budou spojeny s cestou:

- Zpáteční letenka (Praha - Istanbul) - 5000 - 7000 Kč 
- Náklady na dopravu v rámci celého programu - 1000 Kč
- Ubytování na 3 nocí se snídaní na osobu na dvoulůžkovém pokoji - cca 2000 Kč

Celkové Vaše výdaje budou cca 10 900 - 12 900 Kč 

V závislosti na zvoleném termínu a aktuální ceně letenek.

Pro vstup na území Turecka nepotřebujete vízum. 

V případě, že máte ukončené očkování (dvě dávky), tak stačí doklad o očkování.
Pro neočkované stačí negativné PCR nebo antigenní test.

Proč vyrazit s námi:

Dozvíte se mnoho informací, které nejsou v průvodcích.
Po celou dobu máte k dispozici česky mluvícího průvodce, který je připraven Vám kdykoliv pomoci.
Víte za co platíte a komu - všechny platby provádíte sami!
Tato místa dobře známe a poradíme vám tajné tipy místních, kam zajít.
Budete cestovat v malé skupině max. 15 lidí!

Vyplňte nezávaznou přihlášku a vyražte do Istanbulu.

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.