O nás

Cílem Jedeme do Ruska je ukázat skutečné Rusko, které je naprosto jiné, než znáte z novin a televize. S námi poznáte Rusko z pohledu místních. Díky tomu si budete moct vytvořit svůj vlastní názor bez předsudků a stereotypů. 


Od roku 2018 s námi cestovalo již více než 1000 spokojených klientů.
Naši klienti s námi byli nejen v Moskvě a Petrohradu, ale také třeba na Kavkaze, Krymu a Altaji.
Máme hodnocení 5 z 5


Poskytujeme průvodcovské služby, které jsou v případě skupinových cest sdíleny s ostatními účastníky, nebo si můžete objednat individuální služby.

Nemáme rádi velké skupiny a masové zájezdy. Ke každému přistupujeme individuálně a vždy se snažíme Vám vše přizpůsobit. Díky našim službám šetříte nejen čas, ale také značné finanční prostředky. Navíc máte jistotu, že Váš pobyt je plánován přímo v Rusku a všechny nabízené služby jsou ověřeny přímo námi. 

Vaše spokojenost je pro nás to nejdůležitější, a proto jsme Vám k dispozici během celého Vašeho pobytu v Rusku.


O každém z nás

Mgr. Lucie Vinterová

Vystudovala na Karlově Univerzitě mezinárodní vztahy  se zaměřením na východní Evropu. Během studia strávila rok na nejprestižnější ruské vysoké škole, Moskevské státní univerzitě, kde studovala ruský jazyk.

 V oblasti cestovního ruchu se pohubuje již 12 let. Za tuto dobu vystřídala několik pracovních pozic pro přední české cestovní kanceláře jako je Blue Style a Neckermann. Z toho důvodu má zkušenosti jak z destinací, tak také ze samotného organizování zájezdů a jejich prodeje.

Lucka se stará o komunikaci se zákazníky, organizační stránku vašich cest a plánování programu na míru v případě individuálního cestování.

Z nabídky prohlídek jí můžete nejčastěji potkat při prohlídce centra Moskvy a nebo nádherného parku VDNCH. 

ŹIVOTNÍ MOTTO:

Jestli najdeš v životě cestu bez překážek, určitě nikam nevede.

Ing. Ondřej Polívka

Vystudoval VŠE v Praze obor zaměřený na finanční deriváty a kapitálové trhy. Již během studia pracoval v různých destinacích pro cestovní kanceláře. Například v Tunisku, Turecku, či Bulharsku, kde si tuto práci zcela oblíbil. 

Ondra je velkým sportovním nadšencem a stará se hlavně o akčnější z našich cest, tedy o výpravy na Kavkaz, Altaj nebo Bajkal. V budoucnu pro Vás plánuje mnoho zajímavých míst.

Nejčastěji Ondru potkáte na prohlídce metra a také Moderní čtvrti Moskva city, kde Vám doporučí nejhezčí výled na Moskvu. Je také odborník na výlety do leteckého muzea v Moninu nebo do tankového muzea v Kubince.

Ondra se také stará o finanční stránku našich cest a vedení účetnictvní.

ŽIVOTNÍ MOTTO:

Život začíná až když vyjdete z domu. Cestování začíná, až když opustíte vše, co znáte.

Naše průvodkyně:

Irina Podražanskaja

Narodila se na Ukrajině. Vystudovala univerzitu v Oděse (jednom z nejhezčích měst) obor geogreafie. V Oděse začala pracovat průvodkyní a překladatelkou pro turisty z Československa. Pamatujete si CKM - Cestovní kancelář mládeže? Již téměř 30 let žije v Moskvě a po celou dobu zde pracuje v turismu. Irina má licenci na provádění po vnitřku Kremlu a různých dalších muzeí. Věnuje se i výuce budoucích průvodců, kde je učí, jak tuto práci dělat. 

Moskva je neuvěřitelné město, které vás může šokovat svojí velikostí. Irina dělá vše proto, abyste si Moskvu zamilovali a je moc ráda, že úplně vždy se jí to daří. Všem Čechům i Slovákům se totiž v Moskvě moc líbí a jsou z tohoto města nadšení. Irina věří, že i Vy budete mít při její návštěvě ty stejné pocity a Moskvu si prostě zamilujete. 

ŽIVOTNÍ MOTTO:

Práce v turismu není povolání, ale poslání.

Mgr. Liubov Marsova

Narodila se v Moskvě, ale dlouho studovala v Praze, proto mluví krásně plynule česky. Vystudovala na Karově Univerzitě obor dějiny umění, což také svědčí o tom, že má ráda dějiny a kulturu.

Po studiu se vrátila zpět do Ruska, kde absolvovala kurz moskevských průvodců (Asociace průvodců, překladatelů a cestovních manažerů). Je téměř jediná česky mluvící průvodkyně, která může v Moskvě oficiálně provádět turisty v Moskevském Kremlu, Historickém muzeu, Chrámu Vasila Blaženého, Puškinovu muzeu, Treťjakovské galerii, Kolomenském a Novoděvičím klášteře.

Liubov Vás bude provádět po Moskvě, které je jejím rodným městem a moc ráda ho ukazuje jak Čechům tak i Slovákům.

ŽIVOTNÍ MOTTO:

Svět je kniha a ten, kdo necestuje, přečetl pouze stránku.

Ing. Elena Pčelkina 

Elena se narodila v Petrohradě (tehdy ještě v Leningradu). Vystudovala Státní univerzitu leteckých přístrojů v Petrohradě, obor občanské právo. Vždy ale toužila pracovat jako průvodce. Pak se rozhodla, že se naučí nový jazyk a vybrala si právě češtinu, tehdy ještě netušila jak to dále dopadne. 

Před několika lety si udělala certifikovanou zkoušku z češtiny na Karlově Univerzitě v Praze. Získala cerifikát úrovně B2. V roce 2014 začala pracovat jako průvodce pro Čechy a Slováky.

Má za sebou mnoho kurzů průvodcovství a neustále si zvyšuje kvalifikaci. Každý rok si obnovuje zkoušku pro průvodce po Petrohradu a jako jedna z mála česky mluvících má licenci pro provádění v Ermitáži, Peterhofu, Carském selu, Petropavlovské pevnosti, Chrámu sv. Izáka, Chrámu Spas na Krví a na mnoha dalších místech. 

Ukáže Vám nejkrásnější místa Petrohradu a společně se dotknete kouzla tohoto magického města, do kterého se chce znovu a znovu vracet.

ŽIVOTNÍ MOTTO:

Co mě nezabije, to mě posílí.

Mgr. Marina Anikina

Marina se narodila ve městě Norilsk, což je úplne nahoře na mapě Ruska:) Od svých deseti let, ale bydlí v Petrohradu a sama sebe považuje za petrohradčanku. Absolvovala Státní Petrohradskou Univerzitu, obor česky jazyk a literatura. Také studovala na Ostravské a na Karlově Univerzitě. 

Od roku 2004 pracuje jako učitelka českého jazyka. A právě proto, že je její život už dlouho úzce spojen s češtinou, tak se rozhodla začít pracovat i jako průvodkyně po Petrohradu pro Čechy a Slováky. Marina má všechny nutné licence pro provádění v Peterhofu, Carském Sele, Ermitáži a v mnohých dalších místech a muzeích.

Marina Vám ukáže svoje milováné město - Petohrad! 

ŽIVOTNÍ MOTTO:

 Život je jako fotka: je lépe, když se usmíváš.

Plus se můžete setkat s několika dalšími lidmi a průvodci, kteří nám pomáhají, aby Vaše cesta do Ruska byla perfektní. 


Podívejte se na záznam naší přednášky o životě v Moskvě, která proběhla v létě roku 2019.

Dozvíte se také o možnostech jak s námi cestovat do Ruska a vše vízech.

Jsme moc rádi, že jsme se mohli osobně poznat s mnohými z Vás.