Jedeme do Ruska®

Vždy je na začátku důležité se představit. A přesně to bychom na následujících řádcích rádi udělali, abyste věděli, kdo se vlastně skrývá za názvem Jedeme do Ruska.

Jsme tо nejen my dva - Ondra a Lucka, ale i několik skvělých česky mluvících průvodců, kteří nám pomáhají Vám ukázat krásy Ruska. Nás dva v životě spojuje nejen manželství, ale hlavně vášeň k cestování. 
Oba již mnoho let pracujeme v oblasti turismu, a již před více než dvěma lety jsme se rozhodli, že je na čase se o naše zkušenosti podělit a začít nabízet možnost cestovat jinak než s cestovní kanceláří.

Cestování je nejen naší prací, ale také vášní. Sami jsme procestovali velkou část světa a stejně tak jsme jako delegáti již mnohým lidem pomohli, aby jejich dovolená byla dokonalá. Dokážeme Vám poradit se vším, co patří k cestování, ať už pouze za zábavou nebo pracovně. Dokážeme Vám pomoci v každé situaci.

Mnoho z Vás asi napadá, proč jsme si pro svou současnou oblast působení jsme si vybrali Rusko?
Zemi, která je mnohými zatracovaná a váže se k ní mnoho stereotypů. A právě tyhle stereotypy jsme se rozhodli zbourat. Chceme Vám ukázat skutečné Rusko, které je naprosto jiné než znáte z novin a televize. Pomůžeme Vám poznat Rusko se všemi jeho krásami i kontrasty, tak abyste si vytvořili svůj vlastní názor bez předsudků. 
S námi poznáte Rusko z pohledu místních. Tedy takové jaké je a ne takové, jaké média chtějí, abychom si mysleli, že je!

Nejsme cestovní kancelář a nepořádáme zájezdy ve smyslu českého zákona č. 159/1999 Sb. Provozujeme ruskou event agenturu "OOO Хороший отдых", která se věnuje přijímání zahraničních klientů v Rusku. Naše společnost je zaregistrovaná přímo v Moskvě a řídí se ruskými zákony o poskytování služeb.

Poskytujeme Vám průvodcovské služby, které jsou v případě skupinových výprav sdíleny s ostatními účastníky, nebo si můžete objednat individuální služby jako třeba prohlídku centra.

V případě skupinové cesty je důležité poznamenat, že všechny ostatní cestovní služby typu doprava, strava, ubytování si zajišťují účastníci našich cest sami, ale rádi Vám s výběrem pomůžeme a doporučíme Vám nejlepší letenku a nebo ubytování. 

Nemáme rádi velké skupiny a masové zájezdy. Ke každému přistupujeme individuálně a vždy se snažíme Vám vše přizpůsobit. Domlouváme a zprostředkováváme pro Vás vždy vše, přesně tak, jako bychom to dělali sami pro sebe. Hledáme pro Vás ty nejvýhodnější a nejzajímavější nabídky přímo na místě.

Díky našim službám šetříte nejen čas, ale také značné finanční prostředky. Navíc máte jistotu, že Váš pobyt je plánován přímo v dané destinaci a všechny nabízené služby jsou ověřeny přímo námi. Máte tak jistotu, že Vám nabízíme jen to nejlepší vzhledem k Vašemu rozpočtu. Vaše spokojenost je pro nás to nejdůležitější, a proto jsme Vám k dispozici během celého Vašeho pobytu v Rusku.

Vaše spokojenost je pro nás to nejdůležitější!

Pomozte nám změnit pohled na Rusko a cestování samotné!

Pár slov o nás:


Mgr. Lucie Vinterová

Vystudovala na Karlově Univerzitě mezinárodní vztahy  se zaměřením na východní Evropu. Během studia strávila rok na nejprestižnější ruské vysoké škole, Moskevské státní univerzitě, kde studovala ruský jazyk.

 V oblasti cestovního ruchu se pohubuje již 12 let. Za tuto dobu vystřídala několik pracovních pozic pro přední české cestovní kanceláře jako je Blue Style a Neckermann. Z toho důvodu má zkušenosti jak z destinací, tak také ze samotného organizování zájezdů a jejich prodeje.

Lucka se stará o komunikaci se zákazníky, organizační stránku vašich cest a plánování programu na míru v případě individuálního cestování.

Z nabídky prohlídek jí můžete nejčastěji potkat při prohlídce centra Moskvy a nebo nádherného parku VDNCH. 

ŹIVOTNÍ MOTTO:

Jestli najdeš v životě cestu bez překážek, určitě nikam nevede.


Ing. Ondřej Polívka

Vystudoval VŠE v Praze obor zaměřený na finanční deriváty a kapitálové trhy. Již během studia pracoval v různých destinacích pro cestovní kanceláře. Například v Tunisku, Turecku, či Bulharsku, kde si tuto práci zcela oblíbil. 

Ondra je velkým sportovním nadšencem a stará se hlavně o akčnější z našich cest, tedy o výpravy na Kavkaz, Altaj nebo Bajkal. V budoucnu pro Vás plánuje mnoho zajímavých míst.

Nejčastěji Ondru potkáte na prohlídce metra a také Moderní čtvrti Moskva city, kde Vám doporučí nejhezčí výled na Moskvu. Je také odborník na výlety do leteckého muzea v Moninu nebo do tankového muzea v Kubince.

Ondra se také stará o finanční stránku našich cest a vedení účetnictvní.

ŽIVOTNÍ MOTTO:

Život začíná až když vyjdete z domu. Cestování začíná, až když opustíte vše, co znáte.

Naše průvodkyně:

Irina Podražanskaja

Narodila se na Ukrajině. Vystudovala univerzitu v Oděse (jednom z nejhezčích měst) obor geogreafie. V Oděse začala pracovat průvodkyní a překladatelkou pro turisty z Československa. Pamatujete si CKM - Cestovní kancelář mládeže? Již téměř 30 let žije v Moskvě a po celou dobu zde pracuje v turismu. Irina má licenci na provádění po vnitřku Kremlu a různých dalších muzeí. Věnuje se i výuce budoucích průvodců, kde je učí, jak tuto práci dělat. 

Moskva je neuvěřitelné město, které vás může šokovat svojí velikostí. Irina dělá vše proto, abyste si Moskvu zamilovali a je moc ráda, že úplně vždy se jí to daří. Všem Čechům i Slovákům se totiž v Moskvě moc líbí a jsou z tohoto města nadšení. Irina věří, že i Vy budete mít při její návštěvě ty stejné pocity a Moskvu si prostě zamilujete. 

ŽIVOTNÍ MOTTO:

Práce v turismu není povolání, ale poslání.

Mgr. Liubov Marsova

Narodila se v Moskvě, ale dlouho studovala v Praze, proto mluví krásně plynule česky. Vystudovala na Karově Univerzitě obor dějiny umění, což také svědčí o tom, že má ráda dějiny a kulturu.

Po studiu se vrátila zpět do Ruska, kde absolvovala kurz moskevských průvodců (Asociace průvodců, překladatelů a cestovních manažerů). Je téměř jediná česky mluvící průvodkyně, která může v Moskvě oficiálně provádět turisty v Moskevském Kremlu, Historickém muzeu, Chrámu Vasila Blaženého, Puškinovu muzeu, Treťjakovské galerii, Kolomenském a Novoděvičím klášteře.

Liubov Vás bude provádět po Moskvě, které je jejím rodným městem a moc ráda ho ukazuje jak Čechům tak i Slovákům.

ŽIVOTNÍ MOTTO:

Svět je kniha a ten, kdo necestuje, přečetl pouze stránku.

Ing. Elena Pčelkina 

Elena se narodila v Petrohradě (tehdy ještě v Leningradu). Vystudovala Státní univerzitu leteckých přístrojů v Petrohradě, obor občanské právo. Vždy ale toužila pracovat jako průvodce. Pak se rozhodla, že se naučí nový jazyk a vybrala si právě češtinu, tehdy ještě netušila jak to dále dopadne. 

Před několika lety si udělala certifikovanou zkoušku z češtiny na Karlově Univerzitě v Praze. Získala cerifikát úrovně B2. V roce 2014 začala pracovat jako průvodce pro Čechy a Slováky.

Má za sebou mnoho kurzů průvodcovství a neustále si zvyšuje kvalifikaci. Každý rok si obnovuje zkoušku pro průvodce po Petrohradu a jako jedna z mála česky mluvících má licenci pro provádění v Ermitáži, Peterhofu, Carském selu, Petropavlovské pevnosti, Chrámu sv. Izáka, Chrámu Spas na Krví a na mnoha dalších místech. 

Ukáže Vám nejkrásnější místa Petrohradu a společně se dotknete kouzla tohoto magického města, do kterého se chce znovu a znovu vracet.

ŽIVOTNÍ MOTTO:

Co mě nezabije, to mě posílí.

Mgr. Marina Anikina

Marina se narodila ve městě Norilsk, což je úplne nahoře na mapě Ruska:) Od svých deseti let, ale bydlí v Petrohradu a sama sebe považuje za petrohradčanku. Absolvovala Státní Petrohradskou Univerzitu, obor česky jazyk a literatura. Také studovala na Ostravské a na Karlově Univerzitě. 

Od roku 2004 pracuje jako učitelka českého jazyka. A právě proto, že je její život už dlouho úzce spojen s češtinou, tak se rozhodla začít pracovat i jako průvodkyně po Petrohradu pro Čechy a Slováky. Marina má všechny nutné licence pro provádění v Peterhofu, Carském Sele, Ermitáži a v mnohých dalších místech a muzeích.

Marina Vám ukáže svoje milováné město - Petohrad! 

ŽIVOTNÍ MOTTO:

 Život je jako fotka: je lépe, když se usmíváš.

Plus se můžete setkat s několika dalšími lidmi a průvodci, kteří nám pomáhají, aby Vaše cesta do Ruska byla perfektní. 

Podívejte se na záznam naší přednášky o životě v Moskvě, která proběhla v létě roku 2019.

Dozvíte se také o možnostech jak s námi cestovat do Ruska a vše vízech.

Jsme moc rádi, že jsme se mohli osobně poznat s mnohými z Vás.