Moskva, město plné kontrastů

27.11.2017

Moskva je město, které známe všichni z fotek, filmů nebo z vyprávění. Každý z nás si tedy o tomto městě vytvoří na základě těchto podkladů svou vlastní představu. Nicméně poté, co Moskvu navštívíte osobně, tak pochopíte, že v realitě je vše mnohem monumentálnější, větší, hlučnější a krásnější než jste si vůbec mohli představit. 

V Moskvě žije oficiálně 12 milionů lidí, nicméně místní Vám tajně sdělí, že pokud započítáte i nelegálně žijící obyvatele, tak se dostanete až 20 milionům. Můžete si tedy jistě představit, že Moskva je téměř dvakrát větší než celá naše republika. Tomu také odpovídá množství lidí na ulici nebo v metru, což může být někdy pro nás dost nezvyklé, ale i to patří k atmosféře tohoto města. Abyste pochopili jak tu místní žijí, tak Vám doporučuji projet se večer kolem 18 - 19 hodiny metrem, abyste poznali jak tu vypadá skutečná špička. Mimochodem metro přepraví denně více než 9 milionů lidí a některé stanice připomínají muzeum či divadlo.

Co si nesmíte nechat ujít

Všichni známe fotky Rudého náměstí a Chrámu Vasila Blaženého. Tohle místo působí jako z pohádky a nejedná se o žádný fotoshop! Rudé náměstí je skutečně pohádkovým místem, které musí každý vidět. Chybět nesmí ani návštěva GUMu, což je neuvěřitelně krásné obchodní centrum, kam se Rusové podle vlastních slov chodí procházet spíše než nakupovat. Pokud budete mít zájem tak můžete také navštívit hodně dikutované Leninovo mauzoleum. Přímo na Rudém náměstí se také nachází Kreml, což je také jedna z věci, kterou musí každý návštěvník Moskvy vidět.

U centra se v pěší vzdálenosti nachází i Bolšoj těatr (Velké divadlo), kde je možné nejen jít na nádherné představení, ale také navštívit prohlídku celého divadla. 

Rozhodně si také nenechte ujít nově otevřený park Zarjadje, který je hned vedle Rudého náměstí a nabízí nejen krásné výhledy, ale také multimediální centrum.

Pokračovat můžete až na Arbat, což je umělecká čtvrť města. V minulosti tu žili všichni ruští umělci a malovali a zpívali přímo na ulici. Tato tradice se tu udržela až dodnes. Budete-li se tedy procházet po starém Arbatu, tak uvidíte mnoho pouličních malířů a zpěváků, což vytváří jedinečnou atmosféru tohoto místa. Přes starý Arbat můžete dojít až k novému Arbatu, což je prozměnu ulice plná restarací, divadel a barů.

Každý z návštěvníků musí také vidět Moskvu z nádherné vyhlídky na Vrabčích horách, která se nachází přímo před budovou monumentální Moskvevské státní university. Nedaleko od tohoto místa je také úžasná Moskevský státní cirkus, který je jeden z nejlepších na světě a na představení, které zde uvidíte nikdy v životě nezapomenete. Vystupují tu nejlepší artisté z celého Ruska a při jejich vystoupení se vám bude tajit dech.

Nádherným zážitkem je také projížďka po řece Moskvě, která Vám nabídne krásné výhledy na to nejkrásnější ve městě.


Inspirativní program pro Váší cestu

1. den

Přílet do Moskvy, ubytování v hotelu. 

Večer návštěva cirkusu a vyhlídka na Vrabčích horách.

2. a 3. den

Prohlídka centra - Rudé náměstí, mauzoleum Lenina, Kreml, GUM, Chrám Vasila Blaženého, Arbat. 

Prohlídka v Bolšoj těatr (Velké divadlo). 

Návštěva Treťjakovské galerie. Odpočinek parku Zarjadje.

Projížďka po řece s výbornou večeří.

4. den

Volný čas na nákupy. Odlet zpět do ČR.

Tento pobyt je ideální od pátka do pondělí jako eurovíkend. Uvidíte všechny nejdůležitější místa tohoto kouzelného města a nebudete se muset o nic starat.

Chystáte do Moskvy?

Zadejte nezávaznou poptávku a do 24 hodin se vám ozveme.