Co si nesmíte nechat ujít při návštěvě Petrohradu!

14.12.2017

Petrohrad je právem nazýván hlavním městem kultury Ruska. Oproti Moskvě tu na Vás čeká zcela jiná atmosféra. Tady lidi nikam nespěchají a na ulicích vládne klid. To je samozřejmě také spojené s tím, že počet obyvatel Petrohradu je "pouze" 5 milionů, což je několikrát méně než v Moskvě.

Město svou architekturou připomíná evrospké metropole a místní památky nemají jinde ve světe obdobu. Petrohrad je místo, které dýchá z každé strany historií. Spokojení tu budou nejen milovníci architektury a umění, ale i vyznavači nočního života, protože i tím je město pověstné.

Co si nesmíte nechat ujít

Asi nejznámějším místem Petrohradu je Ermitáž, která Vás okouzlí nejen svými interiéry, ale také obrazy, které tu můžete obdivovat. Nádherné je i Palácové náměstí, na kterém se Ermitáž nachází.

Nesmíte si nechat ujít ani sochu Měděného jezdce, kterou najdete na Náměstí děkabristů.

Nádherný výhled na celé město Vám nabídne Chrám svatého Izáka, do kterého dojdete Letní zahradou, což je nádherné místo, kde mezi stromy vedou cesty lemované krásnými alabastrovými sochami i lavičkami k odpočinku.

Vynechat nesmíte ani Chrám spasitele v krvi, který připomíná Chrám Vasilije Blaženého v Moskvě. 

V Petrohradě také najdete symbol říjnové revoluce v 1917, což je križník Aurora.

Z večerních aktivit je jistě potřeba se podívat na pověstné otevírání mostů, a pokud navíc zavítáte do města v tom správném období, tak můžete zažít i pověstné bílé noci.

Navíc každý, kdo navštíví Petrohrad v létě, by se měl podívat i do Peterhofu a Carského Sela, kde je možné obdivovat nádherné carské paláce a také kaskádové fontány. Jako dopravu do těchto nádherných míst doporučujeme rychloloď nazývanou Meteor. Návštěvu těchto míst je potřeba si naplánovat až po 20. květnu 2018, kdy bude po zimě opět zahájeno fungování fontán.

Velkým zážitkem je také návštěva Kronštadtu, což je sídlo vojenské posádky ve Finském zálivu.

Chcete poznat Petrohrad?

Vyplňte nezávaznou přihlášku a my se Vám ozveme.