Co si nesmíte v zimě nechat ujít v Moskvě!

14.12.2017

Zima je v Rusku nejkrásnějším obdobím v roce, protože se město ukazuje ve zcela nové perspektivě. Návštěva Moskvy pro Vás bude jedinečným zážitkem, na který budete vzpomínat celý život.

V Moskvě se v zimním období otevřou desítky míst, kde je možné si zabruslit. Mým favoritem je určitě kluziště přímo na Rudém náměstí, kde se projíždíte s nádherným výhledem na Chrám Vasila Blaženého a z druhé strany můžete obdivovat nádherně nasvícené historické obchodní centrum GUM.

Mezi Moskvičany je také velmi oblíbené kluzište v Parku Gorkého, kde máte jedinečnou možnost se "projít parkem" na bruslích. Není tu totiž jen klasické kluziště, ale všechny cesty, po kterých se můžete v teplém počasí běžně procházet, jsou pokryté ledem a vy tak doslova můžete probruslit celý park.

Nejen děti jistě nadchne návštěva pověstného obchodu "Dětskij Mir" (Dětský svět) na Ljubljanke. Tento sedmipatrový obchodní a zábavní komplex je místem, kde můžete strávit několik hodin vzpomínáním na dětská léta. Každé patro je věnováno jinému druhu hraček a pokud dojdete až do posledního patra, tak se dostanete na vyhlídkovou plošinu, která nabízí nádherný výhled na historické centrum Moskvy.

Úžasným zážitkem je také projížďka lodí po řece Moskva. Projet se můžete například luxusní moderní lodí "Radisson Royal", která má největší flotilu vyhlídkových lodí v Moskvě. Celá loď je pokrytá velkými panoramatickými okny, takže vy sedíte krásně v teple, ale vše sledujte, jako kdybyste byli venku. Ideálním doplněním takové cesty je večeře přímo na palubě lodi.

Navštívit byste také určitě měli Kolomenskoje, což je přírodní muzeum na okraji Moskvy. Každoročně se tu pořádají nádherné vánoční programy, které jsou velmi oblíbené nejen samotnými Rusy, ale i cizinci. Můžete se tu projet na sněžných saních, ochutnat domáci ruské bliny a nebo se jen kochat nádherným okolím celého muzejního komplexu.

Láká Vás návštěva zimní Moskvy?

Vyplňte nezávaznou objednávku a my se Vám obratem ozveme.