Lodní výlet po řece Moskva

14.12.2017

Město se dá poznávat různými způsoby.  Já sama ale neznám příjemnější způsob, než z paluby lodi se sklenkou něčoho dobrého. Navíc v Moskvě to má hned dvě výhody. Zaprvé to, že řeka teče okolo všech nejznámějších památek a za druhé, že lodě společnosti Radisson Royal plují 365 dní v roce.

V letním období se Vám v Moskvě nabízí mnoho různých menších společností, pořádajících okružní jízdy na otevřených lodích, které trvají okolo 1,5 hodiny. Je potřeba si ale uvědomit, že sezóna těchto otevřených lodí končí v listopadu. Takže pozor, aby se Vám nestalo jako mnohým jiným turistům, že budete čekat u přístavu, kde slibují jízdu každou hodinu, ale žádná loď nepřipluje. Nicméně není třeba se obávat, že by v zimním období nebyla možnost si užít kouzelnou projížďku Moskvou. Musíte jen vědět jak! A od toho jsme tu my, abychom Vám poradili.

V Moskvě existuje pouze jedna společnost, jejíž lodě vyplouvají několikrát denně po ceý rok -Radisson Royal, která má ve své flotile 10 lodí. Díky svým jízdním vlastnostem a vybavení jsou lodě schopné snadno překonat led a poskytnout komfort cestujícím i v drsných ruských zimních podmínkách. Navíc díky panoramatickým oknům budete mít nádherný výhled za každého počasí. 

Lodě jsou vybaveny restauračním zařízením a každý cestující si můžete vybrat, do které části si koupí svůj lístek. Lístky do hlavního sálu restaurace stojí 750 RUB (300 Kč). Máte také možnost si zakoupit lístek do první třídy za 1600 RUB (600 Kč) nebo do "royal classu" za 1000 RUB (400 Kč). Tyto varianty se liší hlavně v interiéru restaurace, ale také v menu, na kterém si budete moci během plavby pochutnávat. Nicméně samotný hlavní sál restaurace je opravdu luxusní a jídlo tu podávané je velmi chutné. Pokud si chcete svůj zážitek z plavby umocnit, tak doporučujeme koupit si lístek do vyšší třídy.

Hlavní restaurace
Hlavní restaurace
Royal class
Royal class
První třída
První třída

Ať zvolíte jakoukoliv z tříd, tak se budete po celou cestu kochat nádhernými výhledy na celé město. Plavba trvá 2,5 hodiny a můžete během ní vidět hlavní pamětihodnosti Moskvy, jako je Kreml, Novodičínský klášter, památník Petra I., Chrám Vasila Blaženého, Lomonosovu státní univerzitu nebo park Gorkeho. Během celé plavby se na obrazovkách promítá video, ve kterém můžete vidět zajímavosti o místech kolem, kterých právě plujete.

Na lodi jsou schopní Vám zorganizovat libovolnou oslavu. Po celou dobu plavby je přítomen  také profesionální fotograf, který Vám může udělat krásé fotky jako vzpomínku na Vaší plavbu.

Můžete vyplout z přístavu u hotelu Ukraina, který se nachází poblíž stanice metra Kijevskaja. Sám hotel Ukraina stojí určitě za podívání, protože se jedná o budovu jedné ze Stalinských vysotek. 

Další možností je vyplutí z přístu u Parku Gorkeho, kdy loď vyplouvá dvakrát denně. A to ve čtyři hodiny odpoledne nebo v osm hodin večer. Pokud zvolíte tuto variantu, tak vyražte dříve a určitě se po parku Gorkeho projděte. Park je úžasným místem nejen v létě, kdy celý kvete, ale i v zimě, kdy se celý promění ve velké kluziště. Můžete tu probruslit celým parkem s nádherným osvětlením a přitom si dát horký čaj na zahřátí.

Chcete vědět víc o dovolené v Moskvě?

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme s bližšími podrobnostmi.