Moskevský státní cirkus

11.01.2018

Cirkus na Prospektu Vernadskovo s kapacitou 3300 míst je největším státním cirkusem v Evropě. Vystupují tu nejlepší světoví artisti a jeho návštěvu by si neměl nechat ujít žádný návštěvník města.

Budova cirkusu se začala stavět v roce 1964 a stavba měla trvat tři roky. Nicméně kvůli problémům při stavbě se nakonec první představení uskutečnilo až v roce 1971. Do té doby byl jediný státní cirkus na Tsvetnom bulváru v Moskvě. Tento cirkus byl ale schopen pojmout jen 2000 diváků, což bylo na tu dobu již málo, a právě proto se začal budovat ještě jeden nedaleko Vrabčích hor.

Je důležité vysvětlit, že cirkus o kterém tu mluvíme nemá nic společného s těmi, které známe z Čech. Tím myslím cirkusy, které objíždějí města a vždy někde "rozloží stan" a lákají obyvatele na svá představení. Moskvevský státní cirkus rozhodně žádná města neobjíždí, právě naopak diváci se sem sjíždějí nejen ze všech koutů Ruska, ale také světa.

Díky tomu, že cirkus má uzavřenou budovu není problém si vychutnat představení i během zimních měsíců. Navíc jedinečnost stavby dává divákovi možnost ponořit se do kouzelné atmosféry, kterou jinde nezažijete. 

Cirkus pravidelně obměňuje svá představení, takže je možné do něj chodit opakovaně. Pokaždé Vás překvapí něco nového a neobvyklého. Místní artisti jsou naprostí profesionálové a při jejich vystupování se Vám bude doslova tajit dech. Některé z jejich kousků se mi zdály až neuvěřitelné a to zvlášť pokud si člověk uvědomí, že nejsou během vystoupení téměř nikdy jištěni.

V cirkuse jsou nejen skvělý artisté a klauni, ale také nejlepší cvičitelé zvířat. Během představení se vystřídá mnoho zvířátek, které byste skutečně nečekali. Například se může cirkus jako jediný pochlubit cvičenými ježky. Dokážete si představit, jak někdo vycvičil tyto malé pichlavé koule, aby vzlétly do vzduchu a pak přistály na balónu? Nechybí ani cvičení papoušci, šimpanzi, koně, medvědi, lvi nebo tygři. Během zimního představení dokonce uvidíte na pódiu i soby! 

Za celou svou historii vytvořil cirkus více než 100 zajímavých programů, které nemůžete vidět nikde jinde ve světe. V současnosti probíhá představení s názvem "Tsarevna Nesmeyana", které se nese ve vánočních duchu. Musím přiznat, že při jeho sledování jsme byly neustále v údivu a ani na chvíli jsme se nenudili.

U tohoto cirkusu rozhodně neplatí, že je to zábava jen pro děti, protože profesionalita a schopnosti místních artistů a cvičitelů berou dech více dospělým než dětem. Obrovskou výhodou je také způsob uspořádání hlediště, díky kterému i z těch nejzadnějších řad máte skvělý výhled na pódium a o nic nepřijdete. 

Představení jsou pravidelně každou sobotu a neděli, ale bývají také velmi často ve středu. Nejlevnější lístek seženete za 600 RUB, což je necelých 230 Kč (leden 2018). Můžeme se Vám zaručit, že návštěvy rozhodně nebudete litovat. 

Přihlašte se k odběru novinek a cestujte vždy výhodně!

Láká Vás návštěva moskevského cirkus? Napište nám!

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.