Letní Petrohrad

Petrohrad není jen tak nazýván hlavním městem kultury celého Ruska. Jedná se o město s nádhernou architekturou a historií, která očaruje každého návštěvníka.
Pokud se rozhodnete ho poznat s Jedeme do Ruska, tak Vás čeká pět dní skvělého programu sestaveného na míru naší kolegyní Lénou Pčelkinou, která žije celý život v Petrohradě, proto ho zná jako "své boty".
Zároveň dokonale ovládá češtinu, takže všechny zajímavé informace budou samozřejmě v češtině.

Nejbližší termíny: 
  • 2. - 6. července (Léto) - 5200 Kč
  • 29. července - 3. srpna (Den námořnictva) - 5200 Kč
  • 12. - 16. srpna (Léto) - 5200 Kč


Přinášíme Vám zcela nový formát cestování - vše maté zajištěno, ale zároveň přesně víte komu za co platíte. Mnozí z Vás již náš koncept vyzkoušelo a bylo maximálně spokojeno.

Staňte se členem naší výpravy a poznejte Petrohrad jinak, než prostě "jenom s cestovkou".
Naše cesty jsou pro skutečné cestovatele, kteří chtějí poznat Rusko jako místní, přímo s místními.

Čeká na Vás super program vyzkoušený na vlastní kůži :)

Program:

1. den

V dopoledních hodinách odlet z Prahy, takže do Petrohradu přiletíte odpoledne. Na letišti vás vyzvedneme skvělá průvodkyně Lena Pčelkina, která se o Vás bude starat po celý zbytek Vašeho pobytu.

Společně se přesunete na hotel, kde se ubytujete a následně bude pokračovat společný program. 

Po ubytování na Vás bude čekat lodní výlet po petrohradských řekách a kanálech. Během projížďky si krásně prohlédnete město a dozvíte se od průvodkyně mnoho zajímavého.

Večer Vás bude čekat volný program a s plánováním Vám samozřejmě pomůže průvodkyně - poradí a doporučí.

2. den

Ráno se vydáte s průvodkyní na okružní jízdu mikrobusem po hlavním centru města. Navštívíte to nejdůležitější z Petrohradu a dozvíte se mnoho zajímavého. Během celé prohlídky se budete pohybovat po městě pohodlným mikroautobusem a budete mít několik zastávek na těch nejhězších místech města. Uvnitř navštívíte Petropavlovskou pevnost , Chrám Svatého Izáka i Chrám Spás na Krvi.

Společný program skončí ve 14:00 a poté budete mít volný čas na oběd a každý se může rozhodnout jaký program na odpoledne mu nejvíce vyhovuje. V případě, že budete chtít, tak můžete s průvodkyní ještě vyrazit do Muzea Faberge, což je muzeum věnované klenotníkovi, který první začal vyrábět dnes pro Rusko tak typické zlaté vejce s rozličnými překvapeními uvnitř. Dozvíte se mnoho zajímavého o historii toho carského klenotu a také si prohlédnete ty nejhezší kousky z jeho sbírky. Návštěvu určitě doporučujeme.

3. den

Ráno se vydáte rychlostní lodí Meteor po Finském zálivu do Petrodvorců, kterým se přezdívá "malé Versailles". Dřívější letní rezidence Romanovců Vás okouzlí svými nádhernými zahradami které si také společně prohlédneme. Najdete tu více než 170 nádherných fontán různých velikostí a tvarů, z nichž nejznámější je určitě Velká kaskáda nebo fontána Slunce a socha Samsona bojujícího se lvem.

Odpoledne se opět rychlostní lodí vrátíte do Petrohradu a poté Vás bude čekat návštěva Ermitáže - jednoho z nejslavnějších muzeí na světě. Expozice je umístěna v prostorách barokního Zimního paláce, který Vás okouzlí svými interiéry. V Zimním paláci je 350 výstavních sálů a nejvyhledávanější je kolekce západoevropského umění - da Vinci, Rubens, Rembrandt, ikonostasy ze starých ruských kostelů a rozsáhlá kolekce umění 19. a 20. st. Díky doprovodu průvodce získáte neuvěřitelné množství informací, které se v knížkách nedočtete.

Společný program skončí okolo 18:00 a poté Vás čeká individuální volno, které můžete využít podle svým představ. 

4. den

Ráno se s průvodkyní vydáte pohodlným mikroautbusem do 26 kilometrů od Petrohradu do města Pavlovsk, kde se nachází zlatobílý letní palác, který Kateřina Veliká postavila pro svého syna Pavla I. Odsud pochází i jméno paláce. Tento největší architektonický skvost carského Ruska je samozřejmě zapsán i na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Palác je jedním ze světových vrcholů klasicistní architektury. Dnes vypadá palác úplně stejně jako na konci 18. století, kdy do něj poprvé vstoupil mladý vévoda Pavel s manželkou a četným potomstvem čítajícím deset dětí. Toto mistrovské dílo vyrostlo na útesu o rozloze 600 hektarů. Někdejší carská loviště jsou dnes příjemným parkem s jezírky, lipovými alejemi a rozlehlými trávníky.

Poté budete pokračovat do Carského Sela. což je velkolepé sídlo ruských carů. Místní parky a paláce nechaly zbudovat Alžběta I. a Kateřina II. a určitě Vás ohromí svou krásou. Společně si prohlédneme unikátní Kateřinský palác, který je dokonalým příkladem ruského barokního slohu. Nesmí chybět návštěva slavné Jantarové komnaty a mnoho dalších zajímavostí tohoto místa. Budete tu mít také volný čas na oběd.

Konec společného programu okolo 17:00 a poté Vás čeká individuální volno, které můžete využít podle svým představ.

5. den 

Poslední den budete mít volné dopoledne na dokoupení suvenýrů a na všechno ostatní, co jste nestihli během předchozích dnů.

Odpoledne Vás bude čekat odlet zpět do Prahy.

Základní cena za účast je 5200 Kč/os

V ceně jsou zahrnuty průvodcovské služby dle programu po celou dobu Vašeho pobytu v Petrohradě (tj. vaše účast) a pomoc při výběru ubytování a dopravy.

Ostatní výdaje si bude každý účastník hradit sám, proto uvádíme průměrné náklady na 1 osobu, které budou spojeny s cestou:

- Zpáteční letenka Praha - Petrohrad (6000 - 8000 Kč)
- Náklady na cestu z/na letiště a rámci výletů v Petrohradu - 800 Kč
Ubytování na 4 noci v hotelu se snídaní na osobu na dvoulůžkovém pokoji - 1900 Kč, 
Balíček vstupenek dle programu: 11 700 RUB - cca 4150 Kč
(Lodní plavba 1500 RUB/Muzeum Matrjošek 1400 RUB, Petropavlovská pevnost 800 RUB, Chrám Spase na krvi 400 RUB, Chrám Sv. Izáka 400 RUB, Ermitáž 1000 RUB, Pavlovsk 600 RUB, Kateřinský paláv 3500 RUB, Meteor 1900 RUB, Dolní zahrady v Peterhofu 1600 RUB)

Celkem Vaše výdaje budou 17 800 - 19 500 Kč

K dané částce je potřeba připočítat poplatek za vyřízení 2100 Kč na osobu, které Vám bez starostí zajistí náš partner Ruské vízové centrum VHS.

CK nabízejí podobný program za cca 25 000 Kč a to v mnohem větší skupině a bez vstupenek!
Oproti tomu s námi, tak máte zaručenou skupinu do 15 lidí a také všechny vstupenky!

Proč vyrazit s námi:

Poznáte Petrohrad jinak a dozvíte se mnoho informací, které nejsou v průvodcích.
Po celou dobu máte k dispozici česky mluvícího průvodce, který je připraven Vám kdykoliv pomoci.
Víte za co platíte a komu - všechny platby provádíte sami!
Ušetříme Vám papírování při zajišťování víz díky naší spolupráci s Ruským vízovým centrem.
Léna žije v Petohradě, takže se Vám poradí tajné tipy místních, kam zajít. 
Budete cestovat v malé skupině max. 15 osob!
Ušetříte oproti zájezdu s běžnými cestovními kancelářemi.
Doporučíme Vám nejlepší hotely a letenky, takže nebudete ztrácet čas s vyhledáváním.

Vyplňte nezávaznou přihlášku a vyražte do Petrohradu!

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.