Slunečná Málaga a Gibraltar

V této sezóně se s námi můžete podívat i k moři a to do krásné slunečné Málagy na jihu Španělska. Čeká Vás opravdu bohatý program, ale stále budete mít čas si užít moře a koupání. V rámci této cesty Vás také čeká výlet na nedaleký Gibraltar, což je královská britská kolonie, která svou neobyčejností nezklame žádného návštěvníka.

Termíny: 
  • 24. - 28. června 2022 - obsazeno
  • 22. - 26. července 2022


Přinášíme Vám velmi osvědčený formát cestování - vše maté zajištěno, ale zároveň přesně víte, komu za co platíte. Díky tomu máte vyšší úroveň služeb za stejné peníze.  Stovky z Vás již náš koncept vyzkoušelo a bylo maximálně spokojeno.

Staňte se členem naší skupinové cesty a cestujte jinak, než prostě "jenom s cestovkou".

Čeká na Vás super program vyzkoušený na vlastní kůži :)

Program:

1. den

Odlet přímým letem z Prahy do Malagy v pozdních odpoledních hodinách. Do Malagy přiletíte již ve večerních hodinách a bude nás čekat cesta do ubytování. Ubytování budete mít zajištěné v blízkosti centra a již cestou do hotelu se dozvíte mnoho zajímavého o krásném městě, do kterého jste přiletěli.

2. den

Po snídani se vydáte s průvodkyní poznávat krásy samotné Malagy. Během prohlídky nevynecháte starobylou římskou pevnost Alcazaba, která je právem považována za dominantu celého města. Projdete si krásné nádvoří a zahrady a prohlédnete si také všech třicet věží a dvacet opevněných hradeb. 

Prohlédnete si také historické centrum města s krásnou katedrálou La Manguita, které se přezdívá jednoruká katedrála a jejíž stavba trvala více než 2,5 století. Samozřejmě uvidíme také symbol celého Španělska, což je místní býčí aréna. 

Budete mít také čas na prozkoumávání výborných restaurací, barů a kaváren v centru města.

Odpoledne vás již čeká volný program, který doporučujeme využít ke koupání.

3. den

Dnes nás čeká celodenní výlet na Gibraltar, který je od Malagy vzdálen necelých 150 km a za necelé dvě hodinky jízdy se tak ocitneme už ne ve Španělsku, ale v královské britské kolonii.

Gibraltar je zajímavý nejen jako významné vojenské místo, kde se střetává Atlantik se Středozemním mořem, ale také díky mnoho dalším věcem. Na pouhých šesti a půl kilometrech čtverečních se tu rozkládá naprosto jedinečný svět.

Ze 426 metrů vysoké skály zahlédnete při vhodné viditelnosti, což je v těchto krajích přibližně 320 dní ročně, africký kontinent. Nad městem ční mohutná skála s přírodní rezervací a nádhernými výhledy. Nejznámějšími obyvateli této skály jsou makakové, což je jediná volně žijící kolonie opic v Evropě.

Na Gibraltaru vás bude čekat 2 hodinová projížďka minibusem na vyhlídku Gibraltarské skály, která se tyčí ve výšce více než 400 metrů nad mořem. Zastavíte u majáku, navštívíte jeskyni svatého Michala a vyhlídku Apes s opicemi.

Cestou zpět na hotel ještě stihneme zastávku v Purto Banos, což je nádherný přístav u Marbally se spoustou obchůdků a kaváren. Zde si můžete dát kávu s krásným výhledem na přístav nebo se projít na vyhlídku, ze které je krásně vidět právě Gibraltar.

4. den

Ráno se vydáte s průvodkyní do krásného městěčka s názvem Mijas, kterému se oprávněné přezdívá Bílé město. Tady Vás bude čekat krátká prohlídka a následně volný čas na poznávání místních uliček a kaváren.

Zbytek dne je již na vás, ale my určitě doporučujeme užít si pláže nebo relaxu v některé z mísních restaurací.

5. den

Poslední den vaší dovolené můžete využít ke koupání, procházce městem nebo ochutnávání místních dobrot. Záleží jen na Vás jak se rozhodnete čas využít.

Následně se již vydáme směrem k letišti, odkud bude ve večerních hodinách odlétat vaše letadlo zpět do Prahy.

Základní cena za účast je 4500 Kč/os

V ceně jsou zahrnuty průvodcovské služby po celou dobu Vašeho pobytu (tj. vaše účast) a pomoc při výběru ubytování a dopravy.

Ostatní výdaje si bude každý účastník hradit sám, proto uvádíme průměrné náklady na 1 osobu, které budou spojeny s cestou:

- Zpáteční letenka (Praha - Malaga) - cca 6000 Kč 
- Náklady na dopravu v rámci celého programu (transfer z/na letiště, celodenní výlet na Gibraltar a doprava po Gibraltaru) - 1900 Kč
- Ubytování na 4 nocí se snídaní na osobu na dvoulůžkovém pokoji v blízkosti centra Malagy nebo v některém z blízkých letovisek - cca 5000 Kč/os

Celkové Vaše výdaje budou cca 17 300 Kč 

V závislosti na zvoleném termínu a aktuální ceně letenek.

Pro vstup na území Španělska nepotřebujete vízum. 

V případě, že máte ukončené očkování (dvě dávky), tak stačí doklad o očkování.
Pro neočkované stačí negativné PCR nebo antigenní test.

Proč vyrazit s námi:

Dozvíte se mnoho informací, které nejsou v průvodcích.
Po celou dobu máte k dispozici česky mluvícího průvodce, který je připraven Vám kdykoliv pomoci.
Víte za co platíte a komu - všechny platby provádíte sami!
Tato místa dobře známe a poradíme vám tajné tipy místních, kam zajít.
Budete cestovat v malé skupině max. 15 lidí!

Vyplňte nezávaznou přihlášku a vyražte do Malagy a na Gibraltar.

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.