Den žen v Petrohradě

Chcete poznat Petrohrad s jedinečnou kouzelnou atmosférou? Navštivte s námi Petrohrad během března. Program je pro Vás sestaven na míru speciálně pro tento měsícZimy se nemusíte bát, protože v tuto dobu již začíná jaro a navíc se po celou dobu budete pohybovat pohodlným autobusem nebo si budete prohlížet vnitřky krásných paláců a muzeí.  V rámci programu uvidíte to opravdové maximum z krás Petrohradu a jeho okolí. 

Během celého pobytu Vám samozřejmě bude k dispozici česky mluvící průvodkyně, která sama v Petrohradě žije, a proto Vám poskytne ty nejlepší informace. 

Užijte si zimní Petrohrad v tento krásný čas a bez davů turistů, kteří sem míří v letních měsících. 

Termín: 

  • 5. - 9. března - 4200 Kč

Přinášíme Vám zcela nový formát cestování. Přinášíme Vám zcela nový formát cestování - vše maté zajištěno, ale zároveň přesně víte komu za co platíte. Mnozí z Vás již náš koncept vyzkoušelo a bylo maximálně spokojeno.

Staňte se členem naší výpravy a poznejte Petrohrad jinak, než prostě "jenom s cestovkou". 

Naše cesty jsou pro skutečné cestovatele, kteří chtějí poznat Rusko jako místní, přímo s místními.

Čeká na Vás super program vyzkoušený na vlastní kůži :)

Program:

1. den

V dopoledních hodinách odlet z Prahy, takže do Petrohradu přiletíte odpoledne. Na letišti vás vyzvedneme jedna z našich skvělých průvodkyň, která se o Vás bude starat po celý zbytek Vašeho pobytu.

Společně se přesunete na hotel, kde se ubytujete a následně bude pokračovat společný program. 

Po ubytování se vydáte soukromým minibusem do Muzea Matrjošek, kde budete mít možnost si vymalovat svojí vlastní matrjošku na památku. Jedná se opravdu skělý zážitek a sami uvidíte jak se Vám bude s doprovodem zkušené zaměstnankyně muzea dařit.
V rámci návštěvy Vás bude čekat i něco malého na zub a výborný ruský čaj na zahřátí. Chybět nebude ani ochutnávka ruské vodky a pirožky.

2. den

Ráno se vydáte s průvodkyní na okružní jízdu mikrobusem po hlavním centru města. Navštívíte to nejdůležitější z Petrohradu a dozvíte se mnoho zajímavého. Během celé prohlídky se budete pohybovat po městě pohodlným mikroautobusem a budete mít několik zastávek na těch nejhězších místech města. Uvnitř navštívíte Petropavlovskou pevnost , Chrám Svatého Izáka i Chrám Spás na Krvi. Uvidíte také slavnou Auroru.

Společný program skončí ve 14:00 a poté budete mít volný čas na oběd a každý se může rozhodnout jaký program na odpoledne mu nejvíce vyhovuje.

V případě, že budete chtít, tak můžete s průvodkyní ještě vyrazit do Muzea Faberge, což je muzeum věnované klenotníkovi, který první začal vyrábět dnes pro Rusko tak typické zlaté vejce s rozličnými překvapeními uvnitř. Dozvíte se mnoho zajímavého o historii toho carského klenotu a také si prohlédnete ty nejhezší kousky z jeho sbírky. Návštěvu určitě doporučujeme.

Podívejte se na video z tohoto dne, které natočil jeden z našich cestovatelů:

3. den

Ráno se vydáte s průvodkyní do Ermitáže - jednoho z nejslavnějších muzeí na světě. Expozice je umístěna v prostorách barokního Zimního paláce, který Vás okouzlí svými interiéry. V Zimním paláci je 350 výstavních sálů a nejvyhledávanější je kolekce západoevropského umění - da Vinci, Rubens, Rembrandt, ikonostasy ze starých ruských kostelů a rozsáhlá kolekce umění 19. a 20. st. Dozvíte se také spoustu zajímavosti o životě cara Alexandra II., třeba jak tu žil společně se svou ženou i milenkou.

Po prohlídce Ermítáže Vás čeká volný čas na oběd a dále budete pokračovat na prohlídku Jusupovského paláce, což je nádherný palác, který patřil rodině, která měla ještě větší bohatství než sám car. Jejich palác je také známý pro postavu Rasputina, kterého se tu údajně poukoušeli zabít. Prohlédnete si nejen expozici spojenou právě s Rasputinem, ale také samotné parádní komnaty tohoto paláce.

Společný program skončí v 18:00 a vy se buď můžete jet zpátky na hotel nebo vyrazit na ostrov Nové Holandsko, kde je zimní jarmark a kluziště. Prodávají tu mnoho dobrot a samozřjemě nechybí ani svařák, který Vás krásně zahřeje.

Podívejte se na video z tohoto dne, které natočil jeden z našich cestovatelů:

4. den

Ráno se s průvodkyní vydáte pohodlným mikroautbusem do 26 kilometrů od Petrohradu do města Pavlovsk, kde se nachází zlatobílý letní palác, který Kateřina Veliká postavila pro svého syna Pavla I. Odsud pochází i jméno paláce. Tento největší architektonický skvost carského Ruska je samozřejmě zapsán i na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Palác je jedním ze světových vrcholů klasicistní architektury. Dnes vypadá palác úplně stejně jako na konci 18. století, kdy do něj poprvé vstoupil mladý vévoda Pavel s manželkou a četným potomstvem čítajícím deset dětí. Toto mistrovské dílo vyrostlo na útesu o rozloze 600 hektarů. Někdejší carská loviště jsou dnes příjemným parkem s jezírky, lipovými alejemi a rozlehlými trávníky.

Oběd Vás čeká v nádherné autentické restauraci Podvorije s typickou ruskou kuchyní, která je pro svou výbornou kuchyni a krásný interiér známá po celém Petrohradu a navštívil jí dokonce i prezident Vladimír Putin. Tady na Vás bude čekat degustační menu v rámci, kterého ochutnáte ty největší dobrotu ruské kuchyně. Samozřejmě nebude chybět vodečka a krymské víno na ochutnání.

Poté budete pokračovat do Carského Sela. což je velkolepé sídlo ruských carů. Místní parky a paláce nechaly zbudovat Alžběta I. a Kateřina II. a určitě Vás ohromí svou krásou. Společně si prohlédneme unikátní Kateřinský palác, který je dokonalým příkladem ruského barokního slohu. Nesmí chybět návštěva slavné Jantarové komnaty a mnoho dalších zajímavostí tohoto místa. Budete tu mít také volný čas na oběd.

Konec společného programu okolo 18:00 a poté Vás čeká individuální volno, které můžete využít podle svým představ.

Podívejte se na video z tohoto dne, které natočil jeden z našich cestovatelů:

5. den

Poslední den budete mít volné dopoledne na dokoupení suvenýrů a na všechno ostatní, co jste nestihli během předchozích dnů.

Odpoledne Vás bude čekat odlet zpět do Prahy.

Základní cena za účast je 4200 Kč/os

V ceně jsou zahrnuty průvodcovské služby dle programu po celou dobu Vašeho pobytu v Petrohradě (tj. vaše účast) a pomoc při výběru ubytování a dopravy.

Ostatní výdaje si bude každý účastník hradit sám, proto uvádíme průměrné náklady na 1 osobu, které budou spojeny s cestou (Vše Vám pomůžeme zajistit.):

- Zpáteční letenka Praha - Petrohrad - ČSA (6000 - 8000 Kč)
- Náklady na cestu z/na letiště a rámci výletů v Petrohradu - 800 Kč
Ubytování na 4 noci v 3*hotelu se snídaní na osobu - cca 2000 Kč 
- Balíček vstupenek dle programu: 9 100 RUB - cca 3250 Kč
(Muzeum Matrjošek 1400 RUB, Petropavlovská pevnost 600 RUB, Chrám Spase na krvi 400 RUB, Chrám Sv. Izáka 400 RUB, Ermitáž 900 RUB, Pavlovsk 600 RUB, Kateřinský paláv 1500 RUB, Podvorje - 3chodové menu 1700 RUB, Jusupovský palác 1600 RUB)

Celkem Vaše výdaje budou 15 000 - 18 000 Kč

Přesná částka závisí na aktuální ceně letenek.

K dané částce je potřeba připočítat poplatek za vyřízení elektronických víz cca 1000na osobu, které si zařídíte bez starostí online nebo Vám s jeho vyřízením pomůžeme.

CK nabízejí podobný program za cca 25 000 Kč a to v mnohem větší skupině a bez vstupenek!
Oproti tomu s námi, tak máte zaručenou skupinu do 15 lidí a také všechny vstupenky!

Proč vyrazit s námi:

Poznáte Petrohrad jinak a dozvíte se mnoho informací, které nejsou v průvodcích.
Po celou dobu máte k dispozici česky mluvícího průvodce, který je připraven Vám kdykoliv pomoci.
Víte za co platíte a komu - všechny platby provádíte sami!
Ušetříme Vám papírování při zajišťování víz díky naší spolupráci s Ruským vízovým centrem.
Léna žije v Petohradě, takže se Vám poradí tajné tipy místních, kam zajít. 
Budete cestovat v malé skupině max. 15 osob!
Ušetříte oproti zájezdu s běžnými cestovními kancelářemi.
Doporučíme Vám nejlepší hotely a letenky, takže nebudete ztrácet čas s vyhledáváním.

Vyplňte nezávaznou přihlášku a vyražte do Petrohradu

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.