Petrohrad a Oslavy vítězství 9.5.

9. květen je největší ze svátků, které se v Rusku slaví. Ve všech hrdinských městech, ve kterých probíhaly významné bitvy během války, jsou veliké oslavy a průvody. Petrohrad je samozřejmě jedním z nejvýznamějších měst, proto jsou i zde oslavy velkolepé. Městem prochází Nesmrtelný pluk a stejně jako v Moskvě je velká vojenská přehlídka. Neobvyklá je také skutečnost, že jsou všechny mosty otevřené celý den a nemusíte tak čekat večera.

Jedná se také o dobu, kdy už začínají pověstné bílé noci, takže uvidíte během jedné cesty opravdu to nejlákavější z Petrohradu. Během celého pobytu máme k dispozici česky mluvící průvodkyni a skvěle sestavený program.

Termín: 
  • 7. - 12. května - 5300 Kč 

Přinášíme Vám zcela nový formát cestování s námi.

Staňte se členem naší výpravy a poznejte Petrohrad jinak, než prostě "jenom s cestovkou".
Naše cesty jsou pro skutečné cestovatele, kteří chtějí poznat Rusko jako místní, přímo s místními.

Čeká na Vás super program vyzkoušený na vlastní kůži :)

Program:

1. den - 7.5.

V dopoledních hodinách odlet z Prahy, takže do Petrohradu přiletíte odpoledne. Na letišti vás vyzvedneme skvělá průvodkyně Мarina, která se o Vás bude starat po celý zbytek Vašeho pobytu.

Společně se přesunete na hotel, kde se ubytujete a následně bude pokračovat společný program. 

Následně Vás bude čekat lodní výlet po petrohradských řekách a kanálech. Během projížďky si krásně prohlédnete město a dozvíte se od průvodkyně mnoho zajímavého.

Večer Vás bude čekat volný program a s plánováním Vám samozřejmě pomůže průvodkyně - poradí a doporučí.

2. den - 8.5.

Ráno se vydáte s průvodkyní na okružní jízdu mikrobusem po hlavním centru města. Navštívíte to nejdůležitější z Petrohradu a dozvíte se mnoho zajímavého. Během celé prohlídky se budete pohybovat po městě pohodlným mikroautobusem a budete mít několik zastávek na těch nejhězších místech města. Uvnitř navštívíte Petropavlovskou pevnost , Chrám Svatého Izáka i Chrám Spás na Krvi.

Společný program skončí ve 14:00 a poté budete mít volný čas na oběd a každý se může rozhodnout jaký program na odpoledne mu nejvíce vyhovuje. V případě, že budete chtít, tak můžete s průvodkyní ještě vyrazit do Muzea Faberge, což je muzeum věnované klenotníkovi, který první začal vyrábět dnes pro Rusko tak typické zlaté vejce s rozličnými překvapeními uvnitř. Dozvíte se mnoho zajímavého o historii toho carského klenotu a také si prohlédnete ty nejhezší kousky z jeho sbírky. Návštěvu určitě doporučujeme.

3. den - Den oslav 9.5.

Tento den budete moci každý strávit každý podle svého uvážení, ale určitě Vám všem doporučujeme jít se podívat na Něvský prospekt, kde bude vidět vojenská technika jako se přesouvá k Zimnímu paláci na hlavní přehlídku.

Odpoledně bude probíhat nesmrtelný pluk, co kterého Vám určitě doporučujeme se zapojit, protože je to naprosto jedinečný zážitek, který jinde neprožijete!

Celé město bude plné oslav a večer bude velkolepý ohňostrov nad Něvou.

4. den - 10.5.

Ráno se vydáte rychlostní lodí Meteor po Finském zálivu do Petrodvorců, kterým se přezdívá "malé Versailles". Dřívější letní rezidence Romanovců Vás okouzlí svými nádhernými zahradami které si také společně prohlédneme. Najdete tu více než 170 nádherných fontán různých velikostí a tvarů, z nichž nejznámější je určitě Velká kaskáda nebo fontána Slunce a socha Samsona bojujícího se lvem.

Odpoledne se opět rychlostní lodí vrátíte do Petrohradu a poté Vás bude čekat návštěva Ermitáže - jednoho z nejslavnějších muzeí na světě. Expozice je umístěna v prostorách barokního Zimního paláce, který Vás okouzlí svými interiéry. V Zimním paláci je 350 výstavních sálů a nejvyhledávanější je kolekce západoevropského umění - da Vinci, Rubens, Rembrandt, ikonostasy ze starých ruských kostelů a rozsáhlá kolekce umění 19. a 20. st. Díky doprovodu průvodce získáte neuvěřitelné množství informací, které se v knížkách nedočtete.

Společný program skončí okolo 18:00 a poté Vás čeká individuální volno, které můžete využít podle svým představ. 

5. den - 11.5.

Ráno se s průvodkyní vydáte pohodlným mikroautbusem do 26 kilometrů od Petrohradu do města Pavlovsk, kde se nachází zlatobílý letní palác, který Kateřina Veliká postavila pro svého syna Pavla I. Odsud pochází i jméno paláce. Tento největší architektonický skvost carského Ruska je samozřejmě zapsán i na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Palác je jedním ze světových vrcholů klasicistní architektury. Dnes vypadá palác úplně stejně jako na konci 18. století, kdy do něj poprvé vstoupil mladý vévoda Pavel s manželkou a četným potomstvem čítajícím deset dětí. Toto mistrovské dílo vyrostlo na útesu o rozloze 600 hektarů. Někdejší carská loviště jsou dnes příjemným parkem s jezírky, lipovými alejemi a rozlehlými trávníky.

Poté budete pokračovat do Carského Sela. což je velkolepé sídlo ruských carů. Místní parky a paláce nechaly zbudovat Alžběta I. a Kateřina II. a určitě Vás ohromí svou krásou. Společně si prohlédneme unikátní Kateřinský palác, který je dokonalým příkladem ruského barokního slohu. Nesmí chybět návštěva slavné Jantarové komnaty a mnoho dalších zajímavostí tohoto místa. Budete tu mít také volný čas na oběd.

Konec společného programu okolo 17:00 a poté Vás čeká individuální volno, které můžete využít podle svým představ.

6. den - 12.5.

Poslední den budete mít volné dopoledne na dokoupení suvenýrů a na všechno ostatní, co jste nestihli během předchozích dnů.

Odpoledne Vás bude čekat odlet zpět do Prahy.

Základní cena za účast je 5300 Kč/os

V ceně jsou zahrnuty průvodcovské služby dle programu po celou dobu Vašeho pobytu v Petrohradě (tj. vaše účast) a pomoc při výběru ubytování a dopravy.

Ostatní výdaje si bude každý účastník hradit sám, proto uvádíme průměrné náklady na 1 osobu, které budou spojeny s cestou:

- Zpáteční letenka Praha - Petrohrad (6500 - 8000 Kč)
- Náklady na cestu z/na letiště a rámci výletů v Petrohradu - 700 Kč
Ubytování na 4 noci v hotelu se snídaní na osobu 4000 - 4500 Kč (v případě ubytování dvou osob na dvoulůžkovém pokoji), za jednolůžkový pokoj se většinou platí celá částka jako v případě, že jsou na pokoji dvě osoby.
- Balíček vstupenek dle programu: 11 400 RUB - cca 4100 Kč
(Lodní plavba 1500 RUB, Petropavlovská pevnost 600 RUB, Chrám Spase na krvi 500 RUB, Chrám Sv. Izáka 500 RUB, Ermitáž 1000 RUB, Pavlovsk 600 RUB, Kateřinský paláv 3500 RUB, Meteor 1900 RUB, Dolní zahrady v Peterhofu 1300 RUB)

Celkem Vaše výdaje budou cca 20 900 - 23 000 Kč

Přesná částka závisí na aktuální ceně za letenku. 
K dané částce je potřeba připočítat poplatek za vyřízení elektronických víz cca 1000na osobu, které si zařídíte bez starostí online nebo Vám s jeho vyřízením pomůžeme.

CK nabízejí podobný program za cca 30 000 Kč a to v mnohem větší skupině a bez vstupenek!
Oproti tomu s námi, tak máte zaručenou skupinu do 15 lidí a také všechny vstupenky!

Proč vyrazit s námi:

Poznáte Petrohrad jinak a dozvíte se mnoho informací, které nejsou v průvodcích.
Po celou dobu máte k dispozici česky mluvícího průvodce, který je připraven Vám kdykoliv pomoci.
Víte za co platíte a komu - všechny platby provádíte sami!
Ušetříme Vám papírování při zajišťování víz díky naší spolupráci s Ruským vízovým centrem.
Léna žije v Petohradě, takže se Vám poradí tajné tipy místních, kam zajít. 
Budete cestovat v malé skupině max. 15 osob!
Ušetříte oproti zájezdu s běžnými cestovními kancelářemi.
Doporučíme Vám nejlepší hotely a letenky, takže nebudete ztrácet čas s vyhledáváním.

Vyplňte nezávaznou přihlášku a vyražte do Petrohradu na 9. května!

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.