Ruský venkov, Nižní Novogorod a Moskva

Přáli jste si poznat pravý ruský venkov? Skočit po "páření" v ruské bánje rovnou do jezera? Ochutnat domácí speciality ruské kuchyně a pravý šašlik?
Popovídat si přímo s místními a ochutnat s nimi jejich oblíbenou vodku se sušenou rybou?
Tohle vše se Vám splní na Dáče u Bábušky Galji, která Vás spolu se synem Igorem a jeho ženou Olgou, zve k sobě na návštěvu!

Její dáča se nachází blízko města Nižní Novgorod, které samozřejmě v rámci cesty také navštívime.  Město s bohatou historií a nádherným Kremlem Vám dá možnost poznat "menší" ruské město, které žije úplně odlišným životem než Moskva, ze které přijedeme, a kterou budete mít také samozřejmě čas poznat.

Termíny: 

V případě, že jste skupina min. 3 osob, tak je možné pro Vás naplánovat termín na míru.

Jedná se o naprostou senzaci a nový formát cestování! Kvůli kapacitě dáči je počet míst omezen jen na 4 soby, proto si zarezervujte své místo co nejdříve.

Staňte se členem naší výpravy a poznejte pravý ruský venkov a ruskou pohostinost, s námi cestujete a poznáváte jinak než prostě "s cestovkou".
Naše cesty jsou pro skutečné cestovatele, kteří chtějí poznat Moskvu a celé Rusko jako místní, přímo s místními.

Čeká na Vás super program vyzkoušený na vlastní kůži plný zajímavých informací a dobrého jídla a pití :)

Program:

1. den

Odlet z Prahy v poledních hodinách. Po příletu Vás na letišti v Moskvě už budeme čekat s uvítacím balíčkem, který obsahuje vše potřebné pro první hodiny v Rusku.

Z letiště do hotelu pojedeme asi tak hodinu. Samozřejmě v závislosti na tom, jaká bude zrovna dopravní situace. Moskva totiž poměrně hodně trpí na dopravní zácpy.

Večer záleží na Vás, zda se rozhodnete s námi vydat na obhlídku Vrabčích hor, odkud je nádherný výhled na celou Moskvu a slavnou Lomonosovu univerzitu. Navíc se tu nachází největší ruský cirkus, který rozhodně doporučujeme navštívit, protože tohle se musí vidět na vlastní oči (pokud bude zrovna představení). Nebo se vydáme do Moderní čtvrti Moskva city na Vyhlídku ve Věži Federace.

2. den

Ráno nás čeká přesun rychlostním vlakem do Nižního Novgorodu, kam dorazíme před obědem. Po příjezdu společně vyrazíme prozkoumávat centrum města. Někteří z Vás možná znají Nižní Novgorod spíše pod názvej Gorkij, což bylo jméno které město nosilo dlouhá léta. V této době by jste sem rozhodně tak snadno nejeli. Jednalo se o tajné město, které se téměř nedalo najít na mapě. Dnes je již město odtajněno a my tak budeme moci obdivovat jeho krásy.

Odpoledne již budeme pokračovat hodinku vlakem do vesničky Ozero, kde se nachází dáča bábušky Galji. Vesnička má sto domů z nichz polovina je používána jako víkendové dáči a v druhé polovině žijí místní celoročně. Stejně jako naše bábučka Galja. Na pomoc jí přijde i její syn Igor a jeho žena Olga, která Vás bude mít na starosti kuchyni. Okouzlí Vás svým skvělým kuchařským uměním a budete tak moci ochutnat pravé domácí ruské speciality - polévku Ucha, pirožky, bramobry s houbami, uzené ryby, šašliky, plněnou štiku a spoustu dalšího. Oproti tomu Igor bude mít na starosti ukázat Vám jak se správně "pářit" v ruské bánje - má pro Vás připravené březové větvičky i kloboučky. Ke schlazení bude k dispozici nejen jezero, ale i pivečko. 

Večer bude pokračovat přípravou šašliku a posezením s celým osazenstvem místní dáči. Bábuška Vám bude vyprávět své zážitky z mládí, Igor Vám ukáže jak se správně pije vodka a "zakusuje" a Olga se postará, aby Vám během vašeho posezení vůbec nic nechybělo.

Spát budete v odděleném domku, který používají jako domeček pro návštěvy. Spaní je zajištěné v jedné velké společně místnosti pro tři osoby a další osoba bude spát v předmístnosti u kamen. Všude je teplo, čislo a útulno. Nicméně jako na pravé ruské vesnici neočekávejte žádné výdobytky moderní doby. Protože ve vesničce ještě není zavedena kanalizace, tak je k dispozici pouze suchý záchod a k umytí Vám poslouží již zmiňovaná bánja nebo jezero.


3. den

Ráno Váš čeká typická ruská snídaně - rýžová nebo ovesná kaše připravovaná přímo v ruské peci, bliny, omeleta a další dobroty. Po snídani se vydáme na obhlídku vesnice a procházku kolem jezera. Pokud bude dobré počasí, tak bude možnost projet se na jezeře na loďce. Můžete se taky projet vesnicí na starém modelu mopeda, který má Igor jako dopravní prostředek mezi vesničkami.

Okolo oběda se vydáme vlakem zpět do Nižního Novgorodu, kde nás ještě čeká návštěva místního Kremlu a ulice Pokrovka, kterou všichni srovnávají s moskevským Arbatem.

Ve večerních hodinách se již vydáme rychlovlakem zpět do Moskvy, kam přijedete kolem půlnoci. Další dvě noci budete ubytováni na stejném hotelu jako první noc, proto je možnost si tu nechat před cestou na dáču věci na recepci a nemusíte je tak vozit s sebou.

4. den

Po snídani společně vyrazíme na prohlídku centra Moskvy. Uvidíme společně slavné Rudé náměstí (zájemci se mohou podívat do mauzolea Lenina), navštívíme GUM a také Chrám Vasila Blaženého. Prohlédneme si také Velké divadlo a krásný nový park Zarjadje. Naší prohlídku zakončíme u Chrámu Krista Spasitele. Ke všemu Vám samozřejmě řekneme mnoho zajímavých informací a zážitků ze života.

Odpoledne Vám doporučujeme návštěvu Kremlu a třeba i Diamantového fondu, kde najdete nějvětší diamant v Rusku.

Dokonalým zakončením dne je poté lodní plavba po řece Moskva. Můžete si zde dát výbornou večeři (nebo jen stakán vodky) a vidět osvětlenou večerní Moskvu z úplně jiného úhlu. 

5. den

Tento den je určený k tomu, abyste navštívili a viděli v Moskvě to, co jsme neviděli společně a nakoupili si suvenýry. Samozřejmě Vám doporučíme kam zajít, podle toho, co máte rádi.

Odlet do Prahy bude v odpoledních hodinách, abyste viděli z Moskvy co nejvíce.

Základní cena za účast je 5500 Kč/os

V ceně jsou zahrnuty průvodcovské služby dle programu po celou dobu Vašeho pobytu v Moskvě, Nižní Novgorodu, dáče a pomoc při výběru ubytování a dopravy.

Ostatní výdaje si bude každý účastník hradit sám, proto uvádíme průměrné náklady na 1 osobu, které budou spojeny s cestou:

- Zpáteční letenka - Praha - Moskva bez odbaveného zavazadla - 5000 - 6000 Kč
- Náklady na dopravu z/na letiště v Moskvě (500 Kč)
- Ubytování na 1 noc v Moskvě před odjezdem na venkov (bez snídaně) v případě ubytování na dvoulůžkovém pokoji v Moskvě- 600 - 700 Kč, jednolůžák 1000 Kč
- Zpáteční jízdenka na rychlovlak z Moskvy do Nižního Novgorodu a poté na dáču z Novgorodu a zpět - 1000 Kč
- Náklady na pobyt na ruské dáče - ubytování (3 osoby ve společném pokoji) a 1 osoba samostatně, plná penze s domácími ruskými specialitami, rybí speciality, vodka, domácí samohonka, šašliky, ruská bánja s jezerem, pivo, druhý den tradiční snídaně - od 2000 do 2500 Kč (podle počtu přihlášených)
- Ubytování na 2 noci v Moskvě (se snídaní) v případě ubytování na dvoulůžkovém pokoji v Moskvě- 1400 Kč, jednolůžák 2500 Kč


Celkové Vaše výdaje budou 16 900 - 17 900 Kč

K dané částce je potřeba připočítat poplatek za vyřízení víz.

Proč vyrazit s námi:

Jedná se o naprosto novou cestu, kterou nenabízí nikdo jiný než my! Poznáte pravý ruský venkov a budete mít možnost ochutnat domácí kuchyni a popovídat si s místními!
Poznáte Rusko jinak než s běžnými CK- dozvíte se mnoho informací, které nejsou v průvodcích.
Po celou dobu máte k dispozici česky mluvícího průvodce, který je připraven Vám kdykoliv pomoci.
Víte za co platíte a komu - všechny platby provádíte sami!
Ušetříme Vám papírování při zajišťování víz díky naší spolupráci s Ruským vízovým centrem.
Žijeme v Moskvě, takže se Vám poradíme tajné tipy místních, kam zajít. Stejně tak jako Léna v Petrohradě, která tam žije celý život a město zná jako své boty!
Budete cestovat v malé skupině max. 4 lidí!
Ušetříte oproti zájezdu s běžnými cestovními kancelářemi.
Doporučíme Vám nejlepší hotely a letenky, takže nebudete ztrácet čas s vyhledáváním.

Vyplňte nezávaznou přihlášku a pojeďte s námi za babuškou Gáljou!

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.