Valentýn v Petrohradě

Vražte do Petrohradu během února, kdy je město nádherně zasněžené a osvětlené, takže ta pravá zimní romantika. Náš program je sestavený tak, abyste viděli z Petrohradu to nejkrásnější a maximálně si ho užili. Samozřejmě budete mít také dostatek času sami na sebe, abyste mohli 14. února oslavit podle svého přání. 
Ubytování bude v krásném hotelu s výbornou snídaní blízko Něvského prospektu.

Program je pro Vás sestaven na míru přesně na tento termín a uvidíte v něm opravdu maximum z krás Petrohradu a to vše samozřejmě s česky mluvícím průvodkyní, která sama v Petrohradě žije, a proto Vám poskytne ty nejlepší informace. Užijte si zimní Petrohrad v tento krásný čas a bez davů turistů, kteří sem míří v letních měsících. 

Zimy se nemusíte bát, protože po celou dobu se budete pohybovat pohodlným autobusem nebo si budete prohlížet vnitřky krásných paláců a muzeí.

Termín: 

  • 12. - 16. února (5 dní) - 4200 Kč

Staňte se členem naší výpravy a poznejte Petrohrad jinak, než prostě "jenom s cestovkou". 

Naše cesty jsou pro skutečné cestovatele, kteří chtějí poznat Rusko jako místní, přímo s místními.

Čeká na Vás super program vyzkoušený na vlastní kůži :)

Program:

1. den

V dopoledních hodinách odlet z Prahy, takže do Petrohradu přiletíte odpoledne. Na letišti vás vyzvedneme jedna z našich skvělých průvodkyň, která se o Vás bude starat po celý zbytek Vašeho pobytu.

Společně se přesunete na hotel, kde se ubytujete a následně bude pokračovat společný program. 

Po ubytování se vydáte soukromým minibusem do Muzea Matrjošek, kde budete mít možnost si vymalovat svojí vlastní matrjošku na památku. Budou pro Vás připraveny speciální zamilované motivy, takže si můžete třeba se svou polovičkou namalovat tento typický ruský suvenýr na památku. V rámci návštěvy Vás bude čekat i něco malého na zub a výborný ruský čaj na zahřátí. Chybět nebude ani ochutnávka ruské vodky a pirožky.

2. den

Ráno se vydáte s průvodkyní na okružní jízdu městem s návštěvou Petropavlovské pevnosti, kde uvidíte hrobky ruských carů a průvodkyně Vám bude vyprávět zajímavosti z jejich života. Uvnitř také navštívíte chrám Spase na Krvi, kde si poslechnete příběh cara Alexandra II. a jeho manželky a milenky. Chybět nebude ani návštěva vnitřních prostor Chrámu sv. Izáka. Během prohlídky budete mít volný čas na oběd.

Společný program skončí v 16:00 a poté budete mít volný čas

Pokud budete chtít, tak můžete po skončení programu pokračovat s průvodkyní do Muzea Faberge, které je věnované klenotníkovi, který první začal vyrábět dnes pro Rusko tak typické zlaté vejce s rozličnými překvapeními uvnitř. Dozvíte se mnoho zajímavého o historii toho carského klenotu, třeba i to že tato tradice vznikla, protože car chtěl udělat radost své manželce a nechal jí vyrobit zlaté vajíčko, které připomínalo její hračku z dětství. Mnohé z těchto krásných klenotů budete mít možnost si prohlédnout na vlastní oči.

Večer doporučuji si užít v hotelovém SPA nebo vyrazit na výbornou večeři. Průvodkyně Vám ráda poradí, kde ochutnáte výborné ruské speciality s výhledem na Petrohrad.

3. den

Ráno se vydáte s průvodkyní do Ermitáže - jednoho z nejslavnějších muzeí na světě. Expozice je umístěna v prostorách barokního Zimního paláce, který Vás okouzlí svými interiéry. V Zimním paláci je 350 výstavních sálů a nejvyhledávanější je kolekce západoevropského umění - da Vinci, Rubens, Rembrandt, ikonostasy ze starých ruských kostelů a rozsáhlá kolekce umění 19. a 20. st. Dozvíte se také spoustu zajímavosti o životě cara Alexandra II., třeba jak tu žil společně se svou ženou i milenkou.

Po prohlídce Ermítáže Vás čeká volný čas na oběd a také budete mít možnost se svou polovičkou navštívit "Most Poceluj" (Líbací most), což je most určený pro všechny zamilované, kteří si tu mohou svojí lásku "zamknout" do zámečku, kterých je celý most úplně plný.

Dále budete pokračovat na prohlídku Jusupovského paláce, což je nádherný palác, který patřil rodině, která měla ještě větší bohatství než sám car. Jejich palác je také známý pro postavu Rasputina, kterého se tu údajně poukoušeli zabít. Prohlédnete si nejen expozici spojenou právě s Rasputinem, ale také samotné parádní komnaty tohoto paláce.

Společný program skončí v 18:00 a vy se buď můžete jet zpátky na hotel nebo vyrazit na ostrov Nové Holandsko, kde je zimní jarmark a kluziště. Prodávají tu mnoho dobrot a samozřjemě nechybí ani svařák, který Vás krásně zahřeje.

4. den

Ráno se s průvodkyní vydáte pohodlným mikroautbusem do 26 kilometrů od Petrohradu do města Pavlovsk, kde se nachází zlatobílý letní palác, který Kateřina Veliká postavila pro svého syna Pavla I. Odsud pochází i jméno paláce. Tento největší architektonický skvost carského Ruska je samozřejmě zapsán i na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Palác je jedním ze světových vrcholů klasicistní architektury. Dnes vypadá palác úplně stejně jako na konci 18. století, kdy do něj poprvé vstoupil mladý vévoda Pavel s manželkou a četným potomstvem čítajícím deset dětí. Toto mistrovské dílo vyrostlo na útesu o rozloze 600 hektarů. Někdejší carská loviště jsou dnes příjemným parkem s jezírky, lipovými alejemi a rozlehlými trávníky.

Poté budete pokračovat do Carského Sela. což je velkolepé sídlo ruských carů. Místní parky a paláce nechaly zbudovat Alžběta I. a Kateřina II. a určitě Vás ohromí svou krásou. Společně si prohlédneme unikátní Kateřinský palác, který je dokonalým příkladem ruského barokního slohu. Nesmí chybět návštěva slavné Jantarové komnaty a mnoho dalších zajímavostí tohoto místa. Budete tu mít také volný čas na oběd.

Konec společného programu okolo 17:00 a poté Vás čeká individuální volno, které můžete využít podle svým představ.

5. den

Poslední den budete mít volné dopoledne na dokoupení suvenýrů a na všechno ostatní, co jste nestihli během předchozích dnů.

Odpoledne Vás bude čekat odlet zpět do Prahy.

Základní cena za účast je 4200 Kč/os

V ceně jsou zahrnuty průvodcovské služby dle programu po celou dobu Vašeho pobytu v Petrohradě (tj. vaše účast) a pomoc při výběru ubytování a dopravy.

Ostatní výdaje si bude každý účastník hradit sám, proto uvádíme průměrné náklady na 1 osobu, které budou spojeny s cestou:

- Zpáteční letenka Praha - Petrohrad - ČSA (6000 - 8000 Kč)
(Záleží, zda Vám bude stačit příruční zavazadlo nebo si připlatíte za odbavené zavazadlo)
- Náklady na cestu z/na letiště a rámci výletů v Petrohradu - 800 Kč
Ubytování na 4 noci v 3*hotelu se snídaní na dvoulůžkovém pokoji - 3400 Kč za celou dobu pobytu za obě osoby na pokoji (tj. na osobu - 1700 Kč) 
- Balíček vstupenek dle programu: 7 400 RUB - cca 2700 Kč
(Malování matrjošek 1400 RUB, Petropavlovská pevnost 600 RUB, Chrám Spase na krvi 400 RUB, Chrám Sv. Izáka 400 RUB, Ermitáž 900 RUB, Jusupovský palác 1600 RUB, Pavlovsk 600 RUB, Kateřinský paláv 1500 RUB)

Celkem Vaše výdaje budou 14 500 - 18 000 Kč

Přesná částka závisí na aktuální ceně letenek a zda bude letenka i s odbaveným zavazadlem.

K dané částce je potřeba připočítat poplatek za vyřízení elektronických víz cca 1000na osobu, které si zařídíte bez starostí online nebo Vám s jeho vyřízením pomůžeme.

CK nabízejí podobný program za cca 25 000 Kč a to v mnohem větší skupině a bez vstupenek!
Oproti tomu s námi, tak máte zaručenou skupinu do 15 osob a také všechny vstupenky!

Proč vyrazit s námi:

Poznáte Petrohrad jinak a dozvíte se mnoho informací, které nejsou v průvodcích.
Po celou dobu máte k dispozici česky mluvícího průvodce, který je připraven Vám kdykoliv pomoci.
Víte za co platíte a komu - všechny platby provádíte sami!
Ušetříme Vám papírování při zajišťování víz díky naší spolupráci s Ruským vízovým centrem.
Léna žije v Petohradě, takže se Vám poradí tajné tipy místních, kam zajít. 
Budete cestovat v malé skupině max. 15 osob!
Ušetříte oproti zájezdu s běžnými cestovními kancelářemi.
Doporučíme Vám nejlepší hotely a letenky, takže nebudete ztrácet čas s vyhledáváním.

Vyplňte nezávaznou přihlášku a vyražte do Petrohradu

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.