Vánoční Petrohrad

Chcete letos vyrazit na vánoční trhy trochu dál než obvykle a vidět něco jiného než už ohranou Vídeň nebo Drážďany? Máte jedinečnou možnost s námi vyrazit do Petrohradu, kde je připravený opravdu zajímavý program se skvělou česky mluvící průvodkyní.

Nejbližší termín: 
  • 15. - 19. prosince - 4500 Kč - 12 volných míst

Přinášíme Vám zcela nový formát cestování. Přinášíme Vám zcela nový formát cestování - vše maté zajištěno, ale zároveň přesně víte komu za co platíte. Mnozí z Vás již náš koncept vyzkoušelo a bylo maximálně spokojeno.

Staňte se členem naší výpravy a poznejte vánoční Petrohrad jinak, než prostě "jenom s cestovkou".
Naše cesty jsou pro skutečné cestovatele, kteří chtějí poznat Rusko jako místní, přímo s místními.

Čeká na Vás super program vyzkoušený na vlastní kůži :)

Příkladový program:

1. den

Dopolední odlet z Prahy a přílet do Petrohradu v odpoledních hodinách. Na letišti Vás vyzvedne průvodkyně a společně vyrazíte na hotel, odložíte věci a budete mít chvíli na odpočinek nebo pozdní oběd.

Poté budete mít možnost navštívit muzeu ruských vánočních ozdobiček, kde si můžete vyzkoušet namalovat vlastní ozbodu, která Vám poté zůstane na památku na Váš vánoční stromek. V rámci návštěvy Vás bude čekat i něco malého na zub a výborný ruský čaj na zahřátí.

2. den

Ráno se vydáte s průvodkyyní na okružní jízdu městem s návštěvou Petropavlovské pevnosti, chrámu Spase na Krvi, chrámu sv. Izáka a chrámu Panny Marie Kazaňské. Během prohlídky budete mít volný čas na oběd. 

Společný program skončí v 16:00 a poté budete mít volný čas. 

Můžete vyrazit na procházku k Auroře nebo si znovu projít Něvský prospekt nebo se zajít podívat do Kazaňského paláce. Průvodkyně Vám poradí kam se podívat a co by Vás mohlo zajímat.

3. den

Ráno společně s průvodkyní vyrazíte na prohlídku Ermitáže - jednoho z nejslavnějších muzeí na světě. Expozice je umístěna v prostorách barokního Zimního paláce, který Vás okouzlí svými interiéry. V Zimním paláci je 350 výstavních sálů a nejvyhledávanější je kolekce západoevropského umění - da Vinci, Rubens, Rembrandt, ikonostasy ze starých ruských kostelů a rozsáhlá kolekce umění 19. a 20. st. Díky doprovodu průvodce získáte neuvěřitelné množství informací, které se v knížkách nedočtete.

Poté Vás bude čekat návštěva Muzea Faberge, což je muzeum věnované klenotníkovi, který první začal vyrábět dnes pro Rusko tak typické zlaté vejce s rozličnými překvapeními uvnitř. Dozvíte se mnoho zajímavého o historii toho carského klenotu a také si prohlédnete ty nejhezší kousky z jeho sbírky.

Společný program skončí v 16:00 a poté Vás čeká volný program.

4. den

Ráno se s průvodkyní vydáte 26 kilometrů od Petrohradu do města Pavlovsk, kde se nachází zlatobílý letní palác, který Kateřina Veliká postavila pro svého syna Pavla I. Odsud pochází i jméno paláce. Tento největší architektonický skvost carského Ruska je samozřejmě zapsán i na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Palác je jedním ze světových vrcholů klasicistní architektury. Dnes vypadá palác úplně stejně jako na konci 18. století, kdy do něj poprvé vstoupil mladý vévoda Pavel s manželkou a četným potomstvem čítajícím deset dětí. Toto mistrovské dílo vyrostlo na útesu o rozloze 600 hektarů. Někdejší carská loviště jsou dnes příjemným parkem s jezírky, lipovými alejemi a rozlehlými trávníky.

Oběd Vás čeká v nádherné autentické restauraci Podvorije s typickou ruskou kuchyní, která je pro svou výbornou kuchyni a krásný interiér známá po celém Petrohradu.

Po obědě budete pokračovat do Carského Sela. což je další velkolepé sídlo ruských carů. Místní parky a paláce nechaly zbudovat Alžběta I. a Kateřina II. a určitě Vás ohromí svou krásou. Společně si prohlédneme unikátní Kateřinský palác, který je dokonalým příkladem ruského barokního slohu. Nesmí chybět návštěva slavné Jantarové komnaty a mnoho dalších zajímavostí tohoto místa.

Návrat do Petrohradu okolo 17:00 a poté Vás čeká individuální volno, které můžete využít podle svým představ. 

5. den

Poslední den Vás bude čekat odlet do Prahy buď v brzkých ranních hodinách nebo odpoledne - podle toho, které letenky budou vycházet nejvýhodněji.

Základní cena za účast je 4500 Kč/os

V ceně jsou zahrnuty průvodcovské služby dle programu po celou dobu Vašeho pobytu v Petrohradu (tj. vaše účast) a pomoc při výběru ubytování a dopravy.

Ostatní výdaje si bude každý účastník hradit sám, proto uvádíme průměrné náklady na 1 osobu, které budou spojeny s cestou:

- Zpáteční letenka Praha - Petrohrad (6000 - 8000 Kč)
- Náklady na cestu z/na letiště v Petrohradu - 500 Kč
- Ubytování na 4 noci v 3*hotelu se snídaní na osobu v případě ubytování na dvoulůžkovém pokoji v Petrohradu - cca 1500 Kč, jednolůžkový pokoj cca 3000 Kč
- Vstupenky dle programu: 9 050 RUB - cca 3100 Kč
Muzeum ván. ozdob 900 RUB, Petropavlovská pevnost 600 RUB, Chrám Spase na krvi 400 RUB, Chrám Sv. Izáka 400 RUB, Ermitáž 850 RUB, Faberge 1000 RUB, Pavlovsk 600 RUB, Kateřinský paláv 2500 RUB, Podvorije 1800 RUB - v ceně tříchodové menu


Celkové Vaše výdaje budou cca 15 600 - 18 000 Kč

K dané částce je potřeba připočítat poplatek za vyřízení víz 2100 Kč na osobu, které si zařídíte bez starostí s pomocí načeho partnera z Vízového centra.

Běžné CK nabízejí podobný program za cca 25 000 Kč a to v mnohem větší skupině a bez vstupenek!
Oproti tomu s námi, tak máte zaručenou skupinu do 12 osob a také všechny vstupenky!

Proč vyrazit s námi:

Poznáte Petrohrad jinak a dozvíte se mnoho informací, které nejsou v průvodcích.
Po celou dobu máte k dispozici česky mluvícího průvodce, který je připraven Vám kdykoliv pomoci.
Víte za co platíte a komu - všechny platby provádíte sami!
Ušetříme Vám papírování při zajišťování víz díky naší spolupráci s Ruským vízovým centrem.
Léna žije v Petrohradě celý život a zná jej jako své boty. Takže Vám poradí tajné tipy místních, kam zajít a kde co ochutnat.

Budete cestovat v malé skupině max. 12 osob!

Ušetříte oproti zájezdu s běžnými cestovními kancelářemi.
Doporučíme Vám nejlepší hotely a letenky, takže nebudete ztrácet čas s vyhledáváním.

Vyplňte nezávaznou přihlášku a vyražte do zimního Petrohradu!

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.