Krym - poznávání a moře

Krym - poloostrov, jehož jméno známe všichni ze zpráv a novin. Často se zmiňuje z důvodu politiky, ale už méně často se mluví o jeho krásách. Proto jsme pro Vás připravili tento program, v rámci kterého budete mít možnost poznat toto nádherné místo na vlastní oči. Na Krymu je krásná příroda a je tu opravu na co se dívat a co obdivovat. Během našeho programu navštívíme nejznámější místa, které by neměl žádný návštěvník vynechat. Samozřejmě, ale zbyde i čas na odpočinek u moře a jako plus strávíme první dva dny v Moskvě, takže poznáte hned dvě místa během jedné cesty.

Termín (10 dní): 
  • 22. - 31. července 2022 (obsazeno)
  • 31. července - 8. srpna 2022

Přinášíme Vám zcela nový formát cestování - vše maté zajištěno, ale zároveň přesně víte komu za co platíte. Mnozí z Vás již náš koncept vyzkoušelo a bylo maximálně spokojeno.

Staňte se členem naší výpravy a poznejte Moskvu a Krym jinak, než s cestovkou, ale jako opravdoví cestovatelé!  

Čeká na Vás super program vyzkoušený na vlastní kůži :)

Program:

1. den

Odlet z Prahy v dopoledních hodinách a přílet do Moskvy odpoledne. Na letišti na Vás už budeme čekat s uvítacím balíčkem a poté nás bude čekat cesta z letiště do hotelu.

Večer se vydáme na prohlídku VDNCH a zájemci mohou navšítivit muzeum kosmonautiky nebo nově otevřený pávilón Kosmos. Stejně tak je možnost podívat se do místního Moskvaria nebo na nádhernou maketu Moskvy. Nebo si dát večeři s výhledem na Ostankinskou televizní věž, která je vysoká téměř 360 metrů.

2. den

Po snídani vás bude čekat prohlídka centra Moskvy. Uvidíte společně slavné Rudé náměstí (zájemci se mohou podívat do mauzolea Lenina, pokud bude otevřené), navštívíme GUM a také Chrám Vasila Blaženého. Prohlédneme si také Velké divadlo a krásný nový park Zarjadje. Ke všemu se dozvíte mnoho zajímavých informací a zážitků ze života.

Odpoledne Vám doporučujeme návštěvu Kremlu a třeba i Diamantového fondu, kde najdete nějvětší diamant v Rusku. Návštěva Kremlu je již samostatná.

Dokonalým zakončením dne bude buď lodní plavba po řece Moskva, kde si můžete dát výbornou večeři nebo jen stakán vodky a vidět osvětlenou večerní Moskvu z úplně jiného úhlu. Nebo se můžete jít podívat do Moskevského státního cirkusu (pokud bude zrovna představení). Výběr večerní aktivity bude na Vás, ale v obou případech Vám samozřejmě zajistíme předem vstupenky.

3. den

Ráno a dopoledne budeme mít ještě nějaký ten volný čas na dokoupení suvenýrů a poté se již vydáme na letiště, odkud v odpoledních hodinách odletíme do Simferopolu.
Let trvá dvě a půl hodiny, takže odpoledne už budeme přistávat v Simferopolu. 
Po příletu se vydáme na západní část ostrova, kde se ubytujeme v hotelu/penzionu kousek od moře blízko města Sevastopol. Cesta nám zabere okolo dvou hodin, takže na místo dorazíme ve večerních hodinách.

4. den

Protože předchozí dny byly plné nových zážitků a cestování, tak je potřeba si odpočinout, a proto je tento den určený právě k odpočinku na pláži a poznávání okolí ubytování.
Můžete navštívit místní trhy nebo prostě jen odpočívat u moře a nasávat místní atmosféru.

5. den

Ráno se vydáme směrem k Sevastopolu. První zastávku si uděláme v jednom z největších krymských vinařství Inkerman, kde nás bude čekat prohlídka areálu a také samozřejmě degustace jejich výborného vína.

Po ochutnávce budeme pokračovat do bývalého řeckého polis Chersonesos., které je staré více než 2500 let a je na seznamu světového dědictví UNESCO. Můžete tu vidět starobylé řecké divadlo, mincovnu a také největší chrámu Krymu - Vladimírskou katedrálu. Při procházení těmito místy si budete připadat jako kdyby se tu zastavil čas a navíc je vše lemováno nádhernými výhledy na moře. 

Poté se přesuneme do centra Sevastopolu a projdeme se po náměstí Admirála Nakhimova až k nábřeží Grafskaya. Uvidíme také Pomník potopeným lodím, který je považován za symbol Sevastopolu. Nevynecháme ani plavbu lodí po zátoce, protože z lodi jsou nádherné výhledy na celé město a také uvidíte lodi Černomořské flotily.

6. den

Ráno zahájíme velkým stoupáním a to nejznámější horu Krymu - na horu Ai-Petri, která je vysoká 1234 m a vede na ní opravdu dech beroucí lanovka, která byla při svém otevření lanovkou s nejdelší vzdáleností držících sloupů na světě. Dnes už jí sice předběhli, ale stále je jízda po ní neobyčejný zážitek! Na vrcholu nás ještě čeká peší procházka a zájemci se mohou projít po závěsném mostě nebo projet na zip-line. 
Dolů se vydáme djeepem po cestě, která má největší počet začátek na kilometr v Rusku. Zdoláme spolu s vámi přibližně 280 zatáčet a během toho si budeme užívat nádherných výhledů.

Dále už budeme pokračovat k symbolu Jalty, což je snad nejfotografovanější stavba v Krymu - zámek Vlaštovčí hnízdo. Tady nás čeká oběd z výhledem a poté plavba lodí do samotného centra města Jalta, kde budete mít volný čas na promenádě na nákup suvenýrů nebo kávičku.

7. den

Dnes pojedem do města Balaklava - malebném rohu Sevastopolu. Tady se projdeme podél nábřeží plného malých krámků se vším možným. Pokud budete chtít, tak se tu můžete také projet lodí do zátoky s přístupem k otevřenému moři, kde, pokud máte štěstí, můžete vidět delfíny.

Den začneme u Mysu Fiolent, kde je nádherný výhled na pobřeží a odtud sejdeme dolů k jedné z nejhezčích pláží, kde se budete moci koupit a odpočívat. Poté se vydáme na lodičce do centra Balaklavy, kde si dáme oběd.

Po obědě nás čeká návštěva muzea ponorek, které se nachází v bývalém utajeném objektu a během prohlídky se dozvíte mnoho zajímavého. Po prohlídce se vydáme zpět na hotel.

8. den

Zde záleží na rozhodnutí skupiny, buď bude volný den na koukání nebo se se vydáme do města Jevpatoria. Prohlédneme si uličky středověkého města Gezlev, což je starý název Jevpatorie. Na jednom místě tu uvidíte kostely, katedrály, mešity i kenasy. Během prohlídky se seznámíte s ortodoxními, arménskými, muslimskými, karaitskými, krymskými tatarskými a židovskými kulturami a s historií středověkého města.
Dalším místem, které ještě tento den navštívíme bude město Saki - světově proslulé lázeňské a bahenní středisko. Hlavní zajímavostí města je solné jezero s léčivým bahnem, kterému mnozí přisuzují zázračné léčivé účinky.

9. den

Dnes se vydáme do města Bahčisaraj, který se pro změnu nachází na východní části Krymu. Úzké uličky a malebné skály připomínající záhadné sfingy jsou typické pro bývalé sídlo vládců Krymského chanátu. Na Uazech nás čeká projížďka po místních horách s nádhernými vyhlídkami.
Projížďku zakončíme u skalního města Čukut Kale a dolů už společně projdeme po turistické trase, která tu vznikla v rámci projektu rozvojové spolupráce České republiky podle českých standardů a také tu díky tomu vzniklo turistické informační centrum, které 10. června 2011 slavnostně otevřeli první náměstek ministra zahraničních věcí Jiří Schneider společně s prvním náměstkem ministra turistiky Autonomní republiky Krym.

Oběd si dáme ve výborné restauraci, kde se specializují na tradiční krymsko-tatarskou kuchyni. Po obědě bude možnost navšítivt zahrady Chánského Paláce.

10. den

Poslední den našeho putování je již určen k cestě domů. Okolo poledne se vydáme směrem k letišti v Simferopolu, odkud nám poletí letadlo do Moskvy. Tam Vám bude čekat přestup a poté už let směrem zpět do Prahy.

Základní cena za účast 9 300 Kč/os

V ceně jsou zahrnuty průvodcovské služby dle programu po celou dobu Vašeho pobytu v Moskvě a na Krymu (tj. vaše účast) a pomoc při výběru ubytování a dopravy.

Ostatní výdaje si bude každý účastník hradit sám, proto uvádíme průměrné náklady na 1 osobu, které budou spojeny s cestou:

- Zpáteční letenka Praha - Moskva - 6000 - 8000 Kč 
- Zpáteční letenka Moskva - Simferopol - cca 3000 Kč
- Náklady na dopravu v Moskvě (MHD) a na Krymu (soukromý autobus) - 1000 Kč
- Ubytování na 2 noci v hotelu se snídaní na osobu v případě ubytování na dvoulůžkovém pokoji v Moskvě- 900 - 1200 Kč
- Ubytování na 7 nocí v penzionu na osobu v případě ubytování na dvoulůžkovém pokoji na Krymu blízko pláže - 4000 - 6000 Kč
- Balíček všech vstupenek -  2700 
(Cirkus, ochutnávka vína Inkerman, lodní výlety - Jalta, Balaklava, Sevastopol, lanovka na Ai-Petri, Muzeum ponorek, Jeruzalém v Jevpatorii, jízda na Uazech, Čukut Kale, Chánský dvorec - zahrady) 

Celkové výdaje budou cca 27 000 - 31 000  Kč

K dané částce je potřeba připočítat poplatek za vyřízení elektronických víz cca 1000 Kč na osobu, které si zařídíte bez starostí online nebo Vám s jeho vyřízením pomůžeme.

Proč vyrazit s námi:

Poznáte Rusko jinak a dozvíte se mnoho informací, které nejsou v průvodcích.
Po celou dobu máte k dispozici česky mluvícího průvodce, který je připraven Vám kdykoliv pomoci.
Víte za co platíte a komu - všechny platby provádíte sami!
Ušetříme Vám papírování při zajišťování víz díky naší spolupráci s Ruským vízovým centrem.
Žijeme v Moskvě, takže se Vám poradíme tajné tipy místních, kam zajít. 
Budete cestovat ve skupině maximálně 15 osob!
Ušetříte oproti zájezdu s běžnými cestovními kancelářemi.
Doporučíme Vám nejlepší hotely a letenky, takže nebudete ztrácet čas s vyhledáváním.

Vyplňte nezávaznou přihlášku a vyražte do Moskvy a na Krym

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.