Festival "Ledová Moskva"

14.01.2018

Moskva se na letošní svátky opravdu královsky připravila. Nejen že je téměř každý kousek města nádherně vyzdoben, ale po celém městě jsou navíc k vidění opravdu nádherné věci. Příkladem je výstava ledových soch v rámci festivalu Ledová Moskva.

Festival se nachází přímo u výstupu z metra na stanici "Park Pobědy". Toto místo byste měli navštívit nejen kvůli výstavě ledových soch, o které bude dnešní příspěvek, ale hlavně kvůli muzeu na počest padlým ve 2. světové válce. Tomuto unikátnímu místu se budeme věnovat v některém z příštích článků, protože byste ho při návštěvě Moskvy určitě neměli vynechat.

Pohled na celý areál Parku Pobědy.
Pohled na celý areál Parku Pobědy.

Teď bych se ale ráda věnovala spíše akci, která se v současnosti nachází před muzeem. Najdete tu jedinečnou výstavu ledových soch, které představují jednotlivé země světa. Sochy jsou vyrobeny opravdu s královskou přesností a je brán zřetel na každý detail.

Zároveň se můžete při prohlížení soch také "sklouznout" na speciálně vytvořených ledových skluzavkách. Pokud s sebou nemáte nic ke sklouznutí, tak nemusíte smutnit, protože na místě vám veškeré vybavení zapůjčí za příjemnou cenu 200 RUB, což je necelých 80 Kč.

Ledové klouzačky lákají nejen děti.
Ledové klouzačky lákají nejen děti.

Ani zima Vás při prohlížení nedostihne, protože si tu můžete ve spoustu stánků zakoupit horký čaj nebo kávu a hezky se zahřát. Stejně tak tu můžete ochutnat mnoho dobrot, jako například typické ruské bliny (něco jako naše palačinky) nebo pončiki, což jsou takové speciální ruské koblížky.

Na výstavě uvidíte kromě soch představující jednotlivé státy, také celý ledový ruský dům, kde si můžete udělat spoustu krásných fotek.

Místo je skvělé navštívit jak dnem, tak i večer, protože sochy jsou krásně nasvícené a areál funguje až do 23:00 hod každý den. Vstupenka pro jednoho vyjde na 350 RUB, tedy necelých 130 Kč. 

Přihlašte se k odběru novinek a cestujte vždy výhodně!

Poznejte s námi Moskvu!

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.