Moskva, Kubinka a další vojenská muzea

Vydejte se s námi do Moskvy, hlavního města Ruska. Během této cesty pro Vás máme připravený úžasný program zaměřený na vojenství a válečnou historii Ruska.

Během cesty poznáte centrum Moskvy, ale navštívíme i Kubinku (jedno z největších tankových muzeí na světě), park Patriot (kde se nachazí jedninečné exponáty, které nikde jinde na světě neuvidíte), Centrální muzeum ozbrojených sil a samozřejmě také Park Vítězství.

Nejbližší termíny: 
  • Termíny 2021 budou upřesněny.

Přinášíme Vám zcela nový formát cestování s námi.

Staňte se členem naší cesty a vydejte se s námi do historie. S námi cestujete jinak než s cestovkou!
Naše cesty jsou pro skutečné cestovatele, kteří chtějí poznat Rusko jako místní, přímo s místními.

Čeká na Vás super program vyzkoušený na vlastní kůži :)

Program:

1. den

Odlet z Prahy v ranních/dopoledních hodinách, takže přílet do Moskvy během odpoledne. Na letišti v Moskvě na Vás už budeme čekat s uvítacím balíčkem, který obsahuje vše potřebné pro první hodiny v Rusku.

Z letiště do hotelu pojedeme asi tak hodinu. Samozřejmě v závislosti na tom, jaká bude zrovna dopravní situace. Moskva totiž poměrně hodně trpí na dopravní zácpy, ale během cesty se od nás dozvíte mnoho zajímavého, takže čas na cestě rychle uteče.

Po ubytování si společně dáme večeři nebo pozdní oběd a ochutnáme spoustu ruských specialit. Poté se půjdeme podívat na ulici Arbat. Jedná se o jednu z nejznámějších ulic Moskvy, protože zde žilo mnoho umělců. Je zde například i dům ve kterém jednu dobu žil Puškin.

Výborný boršč na posilnění.
Výborný boršč na posilnění.

2. den

Ráno po snídani se společně vydáme navštívit Centrální muzeum ozbrojených sil, kde je zaznamenán vývoj a historie ruské armády a také zde uvidíte exponáty, které jinde na světě nejsou. Například trosky letadla U2 nebo originál vlajky, která při dobytí Berlína zavlála jako první nad Reichstagem. na prohlídku nejkrásnějších stanic "Moskevského podzemního paláce", tedy metra. Ukážeme Vám ty nejhezčí stanice a dozvíte se mnoho zajímavého o samotném vzniku metra, jeho výstavbě dříve a nyní. Povíme si i jaká byla úloha metra za 2. světové války.

Poté zajdeme společně na oběd a dále budeme pokračovat na Park Pobědy (Park Vítězství) na Pokloné hoře, což je celé místo otevřené k 50. výročí konce 2. světové války a je věnováno její památce. V muzeu je nádherná Síň Slávy, kde se promítá příběh války. Je tu nádherná a hodně realistická expozice o dobývání Berlína, která Vás vezme zpět do historie. Zájemci si mohou projít i venkovní expozici.

V případě zájmu Vám můžeme na večer zajistit návštěvu Bunkru 42, což je bunkr, který si nechal postavit Stalin jako ochranu před jadernými bombami v době Studené války. Dnes je bunkr přístupný veřejnosti a dostanete se tak do hloubky více než 65 metrů. 

Rudé náměstí.
Rudé náměstí.
Mauzoleum Lenina.
Mauzoleum Lenina.
Věčný oheň a Hrob neznámého vojína.
Věčný oheň a Hrob neznámého vojína.
Večerní lodní plavba.
Večerní lodní plavba.

3. den

Po snídani společně vyrazíme na prohlídku centra Moskvy. Uvidíme společně slavné Rudé náměstí (zájemci se mohou podívat do mauzolea Lenina), navštívíme GUM a také Chrám Vasila Blaženého. Prohlédneme si Velké divadlo a krásný nový park Zarjadje s nádherným vznášejícím se mostem, ze kterého si uděláte parádní fotky.
Uvidíme společně samozřejmě Věčný oheň a také střídání stráží u Hrobu neznáného vojína v Alexandrovském sadu.

Společný program skončí okolo 14:00 a poté Vás čeká volný program v centrum Moskvy. Určitě doporučujeme návštěvu Kremlu a třeba i Diamantového fondu, kde najdete nějvětší diamant v Rusku.

Dokonalým zakončením dne je poté lodní plavba po řece Moskvě. Můžete si zde dát výbornou večeři (nebo jen stakán vodky) a vidět osvětlenou večerní Moskvu z úplně jiného úhlu.

4. den

Ráno se společně vydáme vlakem do Parku Patriot, což je jediné místo svého druhu. Jedná se o komplex, který je věnován vlastenectví, vojenství a armádě. Je tu výstaveno neuvěřitelné množství vojenské techniky a to jak vzdušné tak i pozemní. Exponáty, které můžete vidět zde, neuvidít jinde na světě.

Budete mít také možnost navštívit Partizánskou vesničku, kde přesně uvidíte jak žili partizáni a také můžete ochutnat něco přímo z polní kuchyně.

V druhé části dne se přesuneme do tankového muzea Kubinka. Které samozřejmě nesmíme vynechat. Uvidíte tu spoustu exponátů, které nikde jinde neuvidíte. Chybět samozřejmě nebude ani prosnulý tank T-34 nebo jedinečný německý tank známý pod přezdívkou "Maus".

Po prohlídce obou míst se opět vydáme vlakem zpět do Moskvy.

5. den

Poslední den máte volný čas na dokoupní dárků, či návštevu některého dalšího muzea, které jste si přáli vidět. Například muzeum kosmonautiky, VDNX, či je například možnost vyrazit i do moderní čtvrti Moskva city, nebo si projet další zajímavé stanice metra. 

Odpoledne po obědě kolem 13h bude odjezd od hotelu na letiště.

Základní cena za účast je 5900 Kč/os

V ceně jsou zahrnuty naše průvodcovské služby po celou dobu Vašeho pobytu v Moskvě s místními průvodci, pomoc při zajištění ubytování a dopravy.

Ostatní výdaje si bude každý účastník hradit sám, proto uvádíme průměrné náklady na 1 osobu, které budou spojeny s cestou:

- Zpáteční letenka Praha - Moskva (5000 - 6500 Kč)
- Náklady na dopravu během programu (cca 1000 Kč)
- Ubytování na 4 noci v Moskvě na dvoulůžkovém pokoji se snídaní - 2000 - 2500 Kč (za osobu), jednolůžkový pokoj 3800 - 4200 Kč
- Vstupenky v rámci programu - 2350 RUB - cca 850 Kč
(Plavba po řece Moskva 600 RUB, Park Patriot 500 RUB, Tankové muzeum 400 RUB, Park Pobědy  600 RUB, Muzeum ozbrojených sil 250 RUB)

Celkové Vaše výdaje budou 14 750 - 16 750 Kč 

V závislosti na aktuální ceně letenek a ubytování. 

Bežná cena takovéto cesty u CK je okolo 25 tisíc Kč.

K dané částce je potřeba připočítat poplatek za vyřízení elektronických víz cca 1000na osobu, které si zařídíte bez starostí online nebo Vám s jeho vyřízením pomůžeme.

Proč vyrazit s námi:

Poznáte Rusko jinak a dozvíte se mnoho informací, které nejsou v průvodcích.
Po celou dobu máte k dispozici česky mluvícího průvodce.
Víte za co platíte a komu.
Ušetříme Vám papírování při zajišťování víz.
Žijeme v Moskvě, takže se Vám poradíme tajné tipy místních, kam zajít.
Budete cestovat v malé skupině maximálně 15 osob.
Ušetříte oproti zájezdu s běžnými cestovními kancelářemi.
Doporučíme Vám nejlepší hotely a letenky, takže nebudete ztrácet čas s vyhledáváním.

Vyplňte nezávaznou přihlášku a vyražte s námi do Moskvy, Kubinky a dalších vojenských muzeí, kde uvidíte to, co nikde jinde na světě.

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.