Petrohrad a Moskva během oslav vítězství 9. května 2022

Nejžádanější termín roku 2020! Poznejte zároveň Moskvu i Petrohrad v tom nejzajímavějším období v roce a během těch největších oslav roku!

Atmosféra celého města se naprosto změní. Po ulicích se procházejí váleční veteráni a všechno je nádherně vyzdobeno. Navíc se nabízí jedinečná možnost sledovat vojesnkou techniku při její cestě na Rudé náměstí.

Nejbližší termíny: 
  • 2. - 11. května 2022 - 9900 Kč

Přinášíme Vám zcela nový formát cestování s námi.

Staňte se členem naší výpravy a poznejte Moskvu jinak, než prostě "jenom s cestovkou".
Naše cesty jsou pro skutečné cestovatele, kteří chtějí poznat Moskvu jako místní, přímo s místními.

Čeká na Vás super program vyzkoušený na vlastní kůži :)

Program:

1. den

V dopoledních hodinách odlet z Prahy, takže do Petrohradu přiletíte odpoledne. Na letišti vás vyzvedneme skvělá průvodkyně Lena Pčelkina, která se o Vás bude starat po celý zbytek Vašeho pobytu.

Společně se přesunete na hotel, kde se ubytujete a poté již budete pokračovat s Lénou na lodní výlet po petrohradských řekách a kanálech. Během projížďky si krásně prohlédnete město a dozvíte se mnoho zajímavého.

Večer Vás bude čekat volný program a s plánováním Vám samozřejmě pomůže průvodkyně - poradí a doporučí.

2. den

Ráno se vydáte s průvodkyní na okružní jízdu městem s návštěvou Petropavlovské pevnosti а Аurory. Navštívíte také Piskarevský hřbitov - místo posledního odpočinku 470 000 obětí blokády Leningradu a 50 000 vojáků, kteří bojovali za prolomení této blokády. Jedná se o opravdu neuvěřitelné místo, ke kterému se od naší průvodkyně dozvíte mnoho zajímavostí a překvapivých faktů.

Společný program skončí ve 14:30 a poté budete mít volný čas na oběd a každý se může rozhodnout jak program na odpoledne mu nejvíce vyhovuje. Pokud budete mít zájem, tak Vám průvodkyně poradí jak navštívit Muzeum dělostřelectví nebo Muzeum námořnictví.

3. den

Ráno se s průvodkyní vydáte do Kronštádtu, který leží na ostrově Kotlin ve Finském zálivu asi 30 km od Petrohradu. Tato pevnost má za sebou bohatou historii. Původně jí nechal vybudovat Petr Veliký a od roku 1723 je nazývána právě Kronštadt neboli Korunní město. Základna se stala nejsilnější na Baltu. Pevnost úspěšně odolávala britské a francouzské flotile roku 1854 nebo loďstvu nacistického Německa za druhé světové války. Další zajímavosti z historie Vám už sdělí průvodkyně na místě. Do roku 1992 byl přístup cizincům na ostrovní pevnost odepřen. Dnes už je, ale vstup pro turisty volný a vy si tak budete moci toto místo prohlédnout. 

Po obědě budete pokračovat do Petrodvorců, kterým se přezdívá "malé Versailles". Dřívější letní rezidence Romanovců Vás okouzlí svými nádhernými zahradami které si také společně prohlédneme. Najdete tu více než 170 nádherných fontán různých velikostí a tvarů, z nichž nejznámější je určitě Velká kaskáda nebo fontána Slunce a socha Samsona bojujícího se lvem.

Odpoledne se vrátíte do Petrohradu rychlostní lodí Meteor po Finském zálivu.

Společný program skončí okolo 18:00 a poté Vás čeká individuální volno, které můžete využít podle svým představ. 

4. den

Ráno s Lénou vyjedete do Carského Sela. což je velkolepé sídlo ruských carů. Místní parky a paláce nechaly zbudovat Alžběta I. a Kateřina II. a určitě Vás ohromí svou krásou. Společně si prohlédneme unikátní Kateřinský palác, který je dokonalým příkladem ruského barokního slohu. Nesmí chybět návštěva slavné Jantarové komnaty a mnoho dalších zajímavostí tohoto místa.

Cestou do Carského Sela ještě navštívíte stálou expozici věnovanou hrdiným ochráncům Leningradu, který se nachází v podzemním památním sále. Je tu vystaveno mnoho exponátů spojených s událostmi roku 1941-1944.

Po návštěvě Carského Sela se vydáte zpět do Petrohradu a tam Vás čeká volný program podle toho, co si sami budete přát. Určitě nevynechte večerní otevírání mostů, které je pro Petrohrad typické. 

5. den

Dopoledne se vydáte rychlostním vlakem SAPSAN do Moskvy. Cesta zabere pouhé čtyři hodiny, takže v odpoledních hodinách již budete v Moskvě, která bude již plná slavnostní atmosféry. 

Vyzvedneme Vás na nádraží a společně se vydáme ubytovat na Vás hotel. 

Večer se vydáme na obhlídku Vrabčích hor, odkud je nádherný výhled na celou Moskvu a slavnou Lomonosovu univerzitu. Navíc se tu nachází největší ruský cirkus, který rozhodně doporučujeme navštívit, protože tohle se musí vidět na vlastní oči. Takže pokud bude zrovna probíhat představení, tak si ho rozhodně nenecháme ujít.
Nenechte se zmást. Naše cirkusy nemají s těmi ruskými vůbec nic společného. 

6. den

Po snídani společně vyrazíme na prohlídku centra Moskvy. Uvidíme společně slavné Rudé náměstí (pokud nebude z důvodu příprav na Den Vítězství uzavřeno), navštívíme GUM a také si prohlédneme Chrám Vasila Blaženého. Prohlédneme si také Velké divadlo a krásný nový park Zarjadje. Uvidíme také věčný oheň a Alexandrovský park. 
Ke všemu Vám samozřejmě řekneme mnoho zajímavých informací a zážitků ze života.

Odpoledne Vám doporučujeme návštěvu Kremlu a třeba i Diamantového fondu, kde najdete nějvětší diamant v Rusku.

Večer se vydáme na Tverskou ulici, kde bude možnost sledovat nácvik vojenské přehlídky.

7. den

Ráno se vydáme na prohlídku nejkrásnějších stanic moskevského podzemního paláce, abyste viděli ty nejhezčí stanice metra a dozvěděli jste se o nich mnoho zajímavého.

Odpoledne navštívíme buď moderní čtvrť Moskva city nebo Muzeum vítězství, podle toho pro co se naše skupina rozhodne nebo se rozdělíme podle Vašich zájmu.

Večer budete mít volný program nebo nabízíme zájemcům možnost projet se na lodi centrem Moskvy.

8. den

Den přehlídky!

V brzkých ranních hodinách se vydáme na Tverskou ulici, kde bude nejlepší sledovat vojesnkou techniku při její cestě na Rudé náměstí. Oslavy probíhající na Rudém náměstí jsou pouze pro speciálně vybrané hosty a vojenské veterány, ale my i tak všechno uvidíme. Atmosféra na Tverské ulici je úžasná a určitě Vás nadchne.

Rozhodně si nesmíte nechat ujít také Nesmrtelný pluk, který bude procházet městem.

Odpoledne Vám doporučujeme si užívat slavnostní atmosféru, která vládne v celém městě. Po ulicích se procházejí váleční veteráni. Celé město bude slavit. Dáme Vám tipy, kam nejlépe vyrazit.

Večer se spolu vydáme na nádherný ohňostroj, který je největší z celého roku.

9. den

Ráno se vydáme na prohlídku VDNCH, což je nádherný park postavený v 30. letech Stalinem jako tzn. Město snů, kde chtěl ukazovat úspěchy a krásy Sovětského svazu. Park je po rozsáhlé rekonstrukci a vy se tam můžete cítit přesně jako jeho první návštěvníci, kteří sem přijížděli ze všech koutů Sovětského svazu obdivovat úspěchy národního hospodářství.

V parku se také nachází nedávno otevřený pavilon Kosmos, který je celý věnovám kosmonautice. Stejně tak tu můžete ve volném čase navštívit původní Muzeum kosmonautiky nebo Moskvarium s dokonalým představením kosatek.

Odpoledne máte již volný program a doporučujeme například návštěvu Starého Arbatu nebo Parku Vítězství.

10. den

Čeká Vás volné dopoledne, abyste stihli dokoupit všechny suvenýry nebo případně zašli někam, kam jste to v přechozích dnech nestihli.

Po obědě opustíte Mosku a vydáte se směrem na letiště, odkud už Vás poté bude čekat let zpět domů.

Základní cena za účast je 9900 Kč/os

V ceně jsou zahrnuty naše průvodcovské služby po celou dobu Vašeho pobytu v Petrohradu a Moskvě (tj. vaše účast) a pomoc při výběru ubytování a dopravy.

Ostatní výdaje si bude každý účastník hradit sám, proto uvádíme průměrné náklady na 1 osobu, které budou spojeny s cestou:

- Zpáteční letenka Praha - Petrohrad a Moskva - Praha (7000 - 8000 Kč)
- Náklady na dopravu z letiště a na letiště (600 Kč)
- Ubytování na 4 noci v Petrohradu na dvoulůžkovém pokoji se snídaní - 3500 - 4000 Kč (za osobu), jednolůžkový pokoj 7000 - 8000 Kč
- Ubytování na 5 nocí v Moskvě na dvoulůžkovém pokoji se snídaní - 4000 - 5000 Kč (za osobu), jednolůžkový pokoj 8000 - 9000 Kč
- Náklady na místní dopravu a vstupenky v rámci programu - 13 900 RUB - cca 4900 Kč
(Plavba po kanálech 1500 RUB, Petropavlovská pevnost 800 RUB, Chrám Spase na krvi 600 RUB, Chrám Sv. Izáka 600 RUB, Ermitáž 1000 RUB, Faberge 1000 RUB, Pavlovsk 600 RUB, Kateřinský palác 3500 RUB, Podvorije 1800 RUB - v ceně tříchodové menu ruské kuchyně plus víno, vodka a nealko, cirkus v Moskvě 1000 RUB, Kreml 700 RUB, lodní plavba 800 RUB) 

Celkové Vaše výdaje budou 29 000 - 31 000 Kč 

V závislosti na zvoleném ubytování a aktuální ceně letenek.

K dané částce je potřeba připočítat poplatek za vyřízení elektronických víz cca 1000na osobu, které si zařídíte bez starostí online nebo Vám s jeho vyřízením pomůžeme.

Proč vyrazit s námi:

Poznáte Moskvu jinak a dozvíte se mnoho informací, které nejsou v průvodcích.
Po celou dobu máte k dispozici česky mluvícího průvodce.
Víte za co platíte a komu.
Ušetříme Vám papírování při zajišťování víz.
Žijeme v Moskvě, takže se Vám poradíme tajné tipy místních, kam zajít.
Budete cestovat v malé skupině, nebo individuálně.
Ušetříte oproti zájezdu s běžnými cestovními kancelářemi.
Doporučíme Vám nejlepší hotely a letenky, takže nebudete ztrácet čas s vyhledáváním.

Vyplňte nezávaznou přihlášku a vyražte do Petrohradu a na vojenskou přehlídku

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.