Moskva a Petrohrad

Dvě největší města Ruska - Moskva a Petrohrad. Obě města jsou naprosto rozdílná a obě Vás očarují. Moskva je město, které neustále žije a Petrohrad je zase nazýváno hlavním městem kultury. Díky tomu, že poznáte obě města najednou, tak budete mít tu nejlepší možnost posoudit, které z nich více okouzlilo právě Vás! 

Velká výhoda totho termínu je, že se uskuteční během říjnových svátků, takže ušetříte svoje dny dovolené a navíc budete mít možnost poznat obě města mimo hlavní turistickou sezónu a mnohem více si užít místní atmosféru.

Nejbližší termín: 
  • 25. října - 1. listopadu 2019 - 10 volných míst

Přinášíme Vám zcela nový formát cestování s námi.

Staňte se členem naší výpravy a poznejte Moskvu a Petrohrad jinak, než prostě "jenom s cestovkou".
Naše cesty jsou pro skutečné cestovatele, kteří chtějí poznat Moskvu jako místní, přímo s místními.

Čeká na Vás super program vyzkoušený na vlastní kůži :)

Příkladový program:

1. den

Odlet z Prahy v ranních hodinách, abyste za námi do Moskvy přiletěli co nejdříve a byl dostatek času na poznávání Moskvy už první den.

Na letišti v Moskvě na Vás už budeme čekat s uvítacím balíčkem, který obsahuje vše potřebné pro první hodiny v Rusku.

Z letiště do hotelu pojedeme asi tak hodinu. Samozřejmě v závislosti na tom, jaká bude zrovna dopravní situace. Moskva totiž poměrně hodně trpí na dopravní zácpy.

Odpoledne záleží na Vás, zda se rozhodnete s námi vydat na obhlídku Vrabčích hor, odkud je nádherný výhled na celou Moskvu a slavnou Lomonosovu univerzitu. Navíc se tu nachází největší ruský cirkus, který rozhodně doporučujeme navštívit, protože tohle se musí vidět na vlastní oči.
Nenechte se zmást. Naše cirkusy nemají s těmi ruskými vůbec nic společného.

2. den

Po snídani společně vyrazíme na prohlídku centra Moskvy. Uvidíme společně slavné Rudé náměstí (zájemci se mohou podívat do mauzolea Lenina), navštívíme GUM a také Chrám Vasila Blaženého. Prohlédneme si také Velké divadlo a krásný nový park Zarjadje. Naší prohlídku zakončíme u Chrámu Krista Spasitele. Ke všemu Vám samozřejmě řekneme mnoho zajímavých informací a zážitků ze života.

Odpoledne Vám doporučujeme návštěvu Kremlu a třeba i Diamantového fondu, kde najdete nějvětší diamant v Rusku.

Dokonalým zakončením dne je poté lodní plavba po řece Moskva. Můžete si zde dát výbornou večeři (nebo jen stakán vodky) a vidět osvětlenou večerní Moskvu z úplně jiného úhlu. 

3. den

Ráno se společně vydáme na prohlídku nejkrásnějších stanic "Moskevského podzemního paláce", tedy metra. Ukážeme Vám ty nejhezčí stanice a dozvíte se od nás mnoho zajímavého o samotném vzniku metra, jeho výstavbě dříve a nyní.

Odpoledne se vydáme do moderní čtvrtě Moskva city, kde uvidíte zase úplně jinou tvář Moskvy. Zájemci mohou navštívit nejvyšší vyhlídku ve věži Federace, kde je nádherný výhled na celé město a také nejvýše umístěná továrna na zmrzlinu.

Večer volný program, ale doporučuje navštívit úměleckou čtvrť Arbat.

4. den

Ráno nás čeká přesun rychlostním vlakem SAPSAN do Petrohradu, kam díky tomu, že vlak jede rychlostí okolo 200 km/hod dorazíme již po obědě. Na nádraží v Petrhoradě vás vyzvedneme skvělá česky mluvící průvodkyně, která se o Vás bude starat po celý zbytek Vašeho pobytu.

Společně se přesunete na hotel, odložíte věci a budete mít chvíli na odpočinek nebo případně oběd.

Poté budete mít možnost navštívit muzeu Matrjoški, s možností ruského čajepitie a vymalovani matrojšek.

Večer Vás čeká volný program a určitě doporučujeme si projít krásný Něvský prospek.

5. den

Ráno se vydáte s průvodkyyní na okružní jízdu městem s návštěvou Petropavlovské pevnosti, chrámu Spase na Krvi, chrámu sv. Izáka a chrámu Panny Marie Kazaňské. Během prohlídky budete mít volný čas na oběd. 

Společný program skončí v 16:00 a poté budete mít volný čas. 

Můžete vyrazit na procházku k Auroře nebo si znovu projít Něvský prospekt nebo se zajít podívat do Kazaňského paláce. Průvodkyně Vám poradí kam se podívat a co by Vás mohlo zajímat.

6. den

Ráno společně s průvodkyní vyrazíte na prohlídku Ermitáže - jednoho z nejslavnějších muzeí na světě. Expozice je umístěna v prostorách barokního Zimního paláce, který Vás okouzlí svými interiéry. V Zimním paláci je 350 výstavních sálů a nejvyhledávanější je kolekce západoevropského umění - da Vinci, Rubens, Rembrandt, ikonostasy ze starých ruských kostelů a rozsáhlá kolekce umění 19. a 20. st. Díky doprovodu průvodce získáte neuvěřitelné množství informací, které se v knížkách nedočtete.

Poté Vás bude čekat návštěva Muzea Faberge, což je muzeum věnované klenotníkovi, který první začal vyrábět dnes pro Rusko tak typické zlaté vejce s rozličnými překvapeními uvnitř. Dozvíte se mnoho zajímavého o historii toho carského klenotu a také si prohlédnete ty nejhezší kousky z jeho sbírky.

Společný program skončí v 16:00 a poté Vás čeká volný program.

7. den

Ráno se s průvodkyní vydáte 26 kilometrů od Petrohradu do města Pavlovsk, kde se nachází zlatobílý letní palác, který Kateřina Veliká postavila pro svého syna Pavla I. Odsud pochází i jméno paláce. Tento největší architektonický skvost carského Ruska je samozřejmě zapsán i na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Palác je jedním ze světových vrcholů klasicistní architektury. Dnes vypadá palác úplně stejně jako na konci 18. století, kdy do něj poprvé vstoupil mladý vévoda Pavel s manželkou a četným potomstvem čítajícím deset dětí. Toto mistrovské dílo vyrostlo na útesu o rozloze 600 hektarů. Někdejší carská loviště jsou dnes příjemným parkem s jezírky, lipovými alejemi a rozlehlými trávníky.

Oběd Vás čeká v nádherné autentické restauraci Podvorije s typickou ruskou kuchyní, která je pro svou výbornou kuchyni a krásný interiér známá po celém Petrohradu.

Po obědě budete pokračovat do Carského Sela. což je další velkolepé sídlo ruských carů. Místní parky a paláce nechaly zbudovat Alžběta I. a Kateřina II. a určitě Vás ohromí svou krásou. Společně si prohlédneme unikátní Kateřinský palác, který je dokonalým příkladem ruského barokního slohu. Nesmí chybět návštěva slavné Jantarové komnaty a mnoho dalších zajímavostí tohoto místa.

Návrat do Petrohradu okolo 17:00 a poté Vás čeká individuální volno, které můžete využít podle svým představ. 

8. den

Poslední den Vás bude čekat odlet do Prahy buď v brzkých ranních hodinách nebo odpoledne - podle toho, které letenky budou vycházet nejvýhodněji.

Základní cena za účast je 5900 Kč/os

V ceně jsou zahrnuty průvodcovské služby dle programu po celou dobu Vašeho pobytu v Moskvě a Petrohradě (tj. vaše účast) a pomoc při výběru ubytování a dopravy.

Ostatní výdaje si bude každý účastník hradit sám, proto uvádíme průměrné náklady na 1 osobu, které budou spojeny s cestou:

- Zpáteční letenka Praha - Moskva, Petrohrad - Praha (5000 - 6000 Kč)
- Náklady na cestu z/na letiště v Moskvě a Petrohradu - 500 Kč
- Ubytování na 3 noci v hotelu se snídaní na osobu v případě ubytování na dvoulůžkovém pokoji v Moskvě- 2000 Kč
- Ubytování na 4 noci v hotelu se snídaní na osobu v případě ubytování na dvoulůžkovém pokoji v Petrohradu - 2500 Kč
- Jízdenka na SAPSAN z Moskvy do Petrohradu - cca 1200 Kč
- Vstupenky dle programu: 12 250 RUB - cca 4100 Kč
Moskevský cirkus 1000 RUB, Kreml 700 RUB, loďní plavba v Moskvě 800 RUB, Vyhlídka ve Veži Federace 1200 RUB, Muzeum Matrošky 1400 RUB, Petropavlovská pevnost 600 RUB, Chrám Spase na krvi 400 RUB, Chrám Sv. Izáka 400 RUB, Ermitáž 850 RUB, Faberge 1000 RUB, Pavlovsk 600 RUB, Kateřinský paláv 1500 RUB, Podvorije 1800 RUB - v ceně tříchodové menu


Celkové Vaše výdaje budou cca 19 900 Kč

K dané částce je potřeba připočítat poplatek za vyřízení víz 2100 Kč na osobu, které Vám vyřídí bez starostí náš partner Ruské vízové centrum.

Běžné CK nabízejí podobný program za 25 000 - 30 000 Kč a to v mnohem větší skupině a bez vstupenek!
Oproti tomu pokud budete cestovat s námi, tak máte zaručenou skupinu do 8 lidí a také vše vstupenky!

Proč vyrazit s námi:

Poznáte Moskvu jinak a dozvíte se mnoho informací, které nejsou v průvodcích.
Po celou dobu máte k dispozici česky mluvícího průvodce, který je připraven Vám kdykoliv pomoci.
Víte za co platíte a komu - všechny platby provádíte sami!
Ušetříme Vám papírování při zajišťování víz díky naší spolupráci s Ruským vízovým centrem.
Žijeme v Moskvě, takže se Vám poradíme tajné tipy místních, kam zajít. Stejně tak jako Léna v Petrohradě, která tam žije celý život a město zná jako své boty!
Budete cestovat v malé skupině max. 12 osob!
Ušetříte oproti zájezdu s běžnými cestovními kancelářemi.
Doporučíme Vám nejlepší hotely a letenky, takže nebudete ztrácet čas s vyhledáváním.

Vyplňte nezávaznou přihlášku a vyražte do Moskvy a Petrohradu

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.