Volgograd

Vydejte se s námi do Volgogradu, kde probíhala jedna z nejvýznamějších bitev Druhé světové války. Během této cesty pro Vás máme připravený úžasný program zaměřený (nejen) pro milovníky vojenské a válečné historie.

Budete mít možnost sami vidět a navštívit místa, kde se rozhodovalo o osudu Sovětského Svazu a potažmo celé Evropy v Druhé světové válce. Navíc v rámci programu navštívíte mnoho zajímavých muzeí a atrakcí věnovaných vojenství. Zároveň ale poznáte i ty nejhlavnější památky.

Dnešní Volgograd, který je mezi všemi známý pod svým půdovním názvem Stalingrad je v podstatě muzeem pod otevřeným nebem a historie je tu cítit na každém kroku. 

Pokud máte rádi vojenskou tématiku, tak můžete v Moskvě navštívit i Kubinku (jedno z největších tankových muzeí na světě) a park Patriot, Park Vítězství, nebo Centrální muzeum ozbrojených sil. 

Termíny: 
  • Termíny 2021 budou upřesněny.

Přinášíme Vám zcela nový formát cestování s námi.

Staňte se členem naší cesty a vydejte se s námi do historie. S námi cestujete jinak než s cestovkou!
Naše cesty jsou pro skutečné cestovatele, kteří chtějí poznat Rusko jako místní, přímo s místními.

Čeká na Vás super program vyzkoušený na vlastní kůži :)

Program:

1. den

Odlet z Prahy v poledních hodinách, takže přílet do Moskvy v pozdní odpoledne. Na letišti v Moskvě na Vás už budeme čekat s uvítacím balíčkem, který obsahuje vše potřebné pro první hodiny v Rusku.

Z letiště do hotelu pojedeme asi tak hodinu. Samozřejmě v závislosti na tom, jaká bude zrovna dopravní situace. Moskva totiž poměrně hodně trpí na dopravní zácpy, ale během cesty se od nás dozvíte mnoho zajímavého, takže čas na cestě rychle uteče.

Po ubytování si společně dáme večeři nebo pozdní oběd a ochutnáme spoustu ruských specialit. Poté se půjdeme podívat do parku VDNCH, což je nádherný park, který nechal vystavět Stalin jako "Město snů" a do dnešních dob na Vás takto bude i působit. Po společné prohlídce parku budete mít volný čas, který určitě doporučuji využít k návštěvě muzeua Kosmonautiky nebo nedávno otevřeného pavilonu Kosmos, přičemž obě tyto místa jsou věnovány vesmíru a cestování do něj. V novém Kosmosu můžete třeba vidět i kapsuly, ve které se Jurij Gagarin vrátil z vesmíru na Zem.

Výborný boršč na posilnění.
Výborný boršč na posilnění.
Park VDNCH.
Park VDNCH.
Muzeum kosmonautiky.
Muzeum kosmonautiky.
Expozice pavilonu Kosmos.
Expozice pavilonu Kosmos.

2. den

Po snídani společně vyrazíme na prohlídku centra Moskvy. Uvidíme společně slavné Rudé náměstí (zájemci se mohou podívat do mauzolea Lenina), navštívíme GUM a také Chrám Vasila Blaženého. Prohlédneme si Velké divadlo a krásný nový park Zarjadje s nádherným vznášejícím se mostem, ze kterého si uděláte parádní fotky.
Uvidíme společně samozřejmě Věčný oheň a také střídání stráží u Hrobu neznáného vojína v Alexandrovském sadu.

Společný program skončí okolo 14:00 a poté Vás čeká volný program v centrum Moskvy. Určitě doporučujeme návštěvu Kremlu a třeba i Diamantového fondu, kde najdete nějvětší diamant v Rusku. 

Dokonalým zakončením dne je poté lodní plavba po řece Moskvě. Můžete si zde dát výbornou večeři (nebo jen stakán vodky) a vidět osvětlenou večerní Moskvu z úplně jiného úhlu. 

Ten, kdo už s námi v Moskvě byl, tak může vyrazit například do Parku vítezství, centrálního muzea ozbrojených sil, Kubinky, Kolomny, či dalších moc pěkných míst v Moskvě, či kousek za Moskvou. Záleží, co máte rádi a my Vám již pomůžeme.

Rudé náměstí.
Rudé náměstí.
Mauzoleum Lenina.
Mauzoleum Lenina.
Věčný oheň a Hrob neznámého vojína.
Věčný oheň a Hrob neznámého vojína.
Večerní lodní plavba.
Večerní lodní plavba.

3. den

Po snídani se vydáme na letiště, kde nás bude čekat přelet do dalšího z měst hrdinů a to do Stalingradu, což je dnešní Volgograd. Po příletu pojedeme z letiště do centra města, kde se ubytujeme a budeme mít čas na oběd. Už cestou na hotel uvidíme jednen z hlavních symbolů města - repliku slavné fontány s tančícími dětmi známou pod názvem "Krokodýl". Tato fontána je známá z mnohých válečných fotografií.

Po obědě se vydáme do Muzea "Vzpomínka" (Pamjatˇ), které bylo otevřeno k 60. výročí vítězství nad fašismen v roce 2003. Muzeum je umístěno v suterénu historického centrálního obchodního domu Volgograd, kde se za války nacházel hlavní štáb Maršála Pauluse. Je to také místo, kde byl Paulus zajat společně s dalšími 23 německými generály. Muzeum vypráví o nejvýznamnějších událostech bitvy o Stalingrad. Je jedním z mála ruských muzeí, které vypráví o životě nepřátelské armády. Najdeme zde různé fotografie, dokumenty, vojenskou výstroj a uniformy německých vojáků a maršálů. Uvidíte tu i stůl, u kterého byl polní maršál vyslýchán před zajetím.

Po prohlídce muzea Vás čeká projížďka lodí po řece Volze, která trvá cca 1,5 - 2 hodiny a uvidme během ní krásně celé centrum a okolí Volgogradu.

4. den

Po snídani se vydáme na prohlídku města, kterou začneme na Náměstí padlých bojovníků a Aleji hrdinů s věčným ohněm. Poté budeme pokračovat k řece Volze, podél které se pak vydáme k Muzeu Panorama Stalingradské bitvy, které si spolu prohlédneme i uvnitř. Nachází se tu zajímavá expozice věnovaná jedné z nejdůležitějších bitev Druhé světové války - Bitvě o Stalingrad a také panorama celé bitvy, což je vlastně panoramatický obraz s 3D plastickým efektem, který Vás vtáhne přímo do bitvy. Muzeum je rozděleno do 8 sálů, které zahrnují více neţ 3500 exponátů jako například i odstřelovací pušku Vasilije Zajceva.

U muzea uvidíme také nejstarší dochovanou budovou z dob Stalingradu, což je rozbořený mlýn Gerhardta, který se spolu s Domem Pavlova stal 20. září hlavní smyčkou obrany Stalingradu. Samotný Dům Pavlova, který se stal nehynoucím symbolem vytrvalosti a mužnosti obránců Staligradu, také samozřejmě uvidíme.

Poté budeme pokračovat místní Metrotramvají, což je unikátní druh veřejné dopravy. Jedná se o tramvaj, která jezdí chvíli nad zemí a chvíli jako metro v podzemí. Dojedeme až k hlavnímu památníku Mamajevově mohyle (Mamaeev Kurgan)
Místo, kde dnes stojí tento památeční komplex bylo místem prudkých bojů a krveprolití - padlo zde více než 34000 sovětských vojáků. Z tohoto důvodu zde postavili památník s názvem "Hrdinům Stalingradské bitvy". Celý areál je opravdu rozlehlý a je rozdělen do několika částí - vstupní část, Alej topolů, náměstí "Стоять насмерть, Stěny - trosky Náměstí hrdinů, Síň vojenské slávy, Náměstí smutku,

Stěžejním bodem celého komplexu je socha Matka Vlast volá! (Mať rodina zovut). Mohutná socha ženy, představující Vlast, která v pravé ruce svírá meč, dosahuje celkové výšky 85 metrů bez podstavce, vysokého 16 metrů. Samotná skulptura měří 52 metrů a meč 33 metrů. Celková hmotnost celé stavby je neuvěřitelných 8 tisíc tun. Pro srovnání socha Matka Vlast volá je téměř dvakrát větší než slavná Socha Svobody. V roce 1968, kdy byla socha dokončena se jednalo o největší sochu na světě. 

Po skončení společné prohlídky Vás čeká volný večer, ale určitě doporučujeme si zajít do některé z místních hospůdek a restaurací, kterých je podél přístavu opravdu mnoho.

5. den

Po snídani se vydáme k Volžsko-Donskému průplavu, který spojuje Volhu s Donem a tím zároveň i Kaspické moře s Azovským a přes Kerčskou úžinu i s Černým mořem. Kanál má délku 101 kilometrů, z toho 47 km tvoří koryta řek a nádrže a je na něm 13 plavebních komor. Byl uveden do provozu v roce 1952. Prohlédneme si nejen samotný průplav, ale také muzeum, které je tomuto jedinéčnému průplavu věnováno. 

Po prohlídce se vydáme ještě do staré Sarepty. To je místo, kde dříve žili první němečtí přistěhovalci na tomto uzemí. Místo je věhlavné výrobou horčice, takže budete mít možnost si zakoupit něco z jejich produkce.
Večer pak volný program.

6. den

Po snídani se vydáme na letiště odkud nás bude čekat let do Moskvy. 

Tady se společně rozloučíme a vy už budete pokračovat do Prahy.

Základní cena za účast je 5900 Kč/os

V ceně jsou zahrnuty naše průvodcovské služby po celou dobu Vašeho pobytu v Moskvě a Volgogradě (tj. vaše účast) a pomoc při výběru ubytování a dopravy.

Ostatní výdaje si bude každý účastník hradit sám, proto uvádíme průměrné náklady na 1 osobu, které budou spojeny s cestou:

- Zpáteční letenka Praha - Moskva- Praha (5000 - 6000 Kč)
- Letenka Moskva - Volgograd - Moskva (3400 - 3600 Kč)
- Náklady na dopravu během programu (500 Kč)
- Ubytování na 2 noci v Moskvě na dvoulůžkovém pokoji se snídaní - 1000 - 1200 Kč (za osobu), jednolůžkový pokoj 2000 - 2400 Kč
- Ubytování na 3 noci ve Volgogradě na dvoulůžkovém pokoji se snídaní- 1500-1800 Kč jednolůžkový pokoj 3000 - 3600 Kč
- Balíček vstupenek dle programu - 4300 RUB, cca 1500 Kč
(Plavba po řece Moskva 800 RUB, Park Patriot 500 RUB, Tankové muzeum 400 RUB, Park Pobědy  600 RUB, Muzeum ozbrojených sil 250 RUB, Muzeum Stalingr. bitvy 400 RUB, Muzeum Vzpomínka 250 RUB, plavba po Volze 600 RUB ) 

Celkové Vaše výdaje budou cca 17 900 - 19 000  Kč 

V závislosti na aktuální ceně letenek a ubytování.

K dané částce je potřeba připočítat poplatek za vyřízení víz 2100 Kč na osobu, které Vám vyřídí bez starostí náš partner Ruské vízové centrum.

K programu je možné se připojit pouze pro jednotlivá města - v případě, že máte zájem se přidat k programu jen částečně tak nám napiště o individuální kalkulaci.

Proč vyrazit s námi:

Poznáte Rusko jinak a dozvíte se mnoho informací, které nejsou v průvodcích.
Po celou dobu máte k dispozici česky mluvícího průvodce.
Víte za co platíte a komu.
Ušetříme Vám papírování při zajišťování víz.
Žijeme v Moskvě, takže se Vám poradíme tajné tipy místních, kam zajít.
Budete cestovat v malé skupině maximálně 15 osob.
Ušetříte oproti zájezdu s běžnými cestovními kancelářemi.
Doporučíme Vám nejlepší hotely a letenky, takže nebudete ztrácet čas s vyhledáváním.

Vyplňte nezávaznou přihlášku a vyražte s námi do Volgogradu.

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.