Vánoční Moskva a Petrohrad

Dvě největší města Ruska - Moskva a Petrohrad. Obě města jsou naprosto rozdílná a obě Vás očarují. Moskva je město, které neustále žije a Petrohrad je zase nazýváno hlavním městem kultury. Díky tomu, že poznáte obě města najednou, tak budete mít tu nejlepší možnost posoudit, které z nich více okouzlilo právě Vás! 

Velká výhoda cestování na podzim je nepřítomnost davů turistů, kteří jsou jinak jak v Moskvě tak i v Petrohradě. Navic jsou mnohem nižší ceny ubytování a v případě Petrohradu jsou i vstupenky levnější než v létě. 

Nejbližší termín: 
  • 11. - 18. prosince 2021 - 7500 Kč - 7 volných míst

Přinášíme Vám zcela nový formát cestování s námi.

Staňte se členem naší výpravy a poznejte Moskvu a Petrohrad jinak, než prostě "jenom s cestovkou".
Naše cesty jsou pro skutečné cestovatele, kteří chtějí poznat Moskvu jako místní, přímo s místními.

Čeká na Vás super program vyzkoušený na vlastní kůži :)

Program:

1. den

Odlet z Prahy v dopoledních hodinách, takže přílet do Moskvy během odpoledne. Na letišti v Moskvě na Vás už budeme čekat s uvítacím balíčkem, který obsahuje vše potřebné pro první hodiny v Rusku.

Z letiště do hotelu pojedeme asi tak hodinu. Samozřejmě v závislosti na tom, jaká bude zrovna dopravní situace. Moskva totiž poměrně hodně trpí na dopravní zácpy.

Večerní program záleží na místě ubytování, ale určitě se vydáme na výbornou večeři a ochutnáme mnoho ruských specialit. Dále je možnost se vyrazit podívat na známou ulici Arbat, kde je spoustu obchůdků a večer i hudebníků a malířů. V případě ubytování blízko VDNCH se půjdeme podívat do parku VDNCH, což je nádherný park, který nechal vystavět Stalin jako "Město snů" a do dnešních dob na Vás takto bude i působit. 
Program závisí na umístění ubytování.

2. den

Po snídani společně vyrazíte na prohlídku centra Moskvy. Uvidíme společně slavné Rudé náměstí (zájemci se mohou podívat do mauzolea Lenina), navštívíme GUM a také Chrám Vasila Blaženého. Prohlédneme si také Velké divadlo a krásný nový park Zarjadje s nádherným vznášejícím se mostem, ze kterého si uděláte parádní fotky.
Uvidíte Věčný oheň a také střídání stráží u Hrobu neznáného vojína v Alexandrovském sadu.

Společný program skončí okolo 14:00 a poté Vás čeká volný program v centrum Moskvy. Určitě doporučujeme návštěvu Kremlu a třeba i Diamantového fondu, kde najdete nějvětší diamant v Rusku.
Zajímavá je také návštěva Media centra v Parku Zarjadje, kde můžete zažít virtuální přelet na Ruskem nebo nad Moskvou. Let trvá přibližně 15 minut a budete z něj mít opradu nádherný zážitek. V případě zájmu pomůžeme zajistit vstupenky, na některý z těchto letů.

Dokonalým zakončením dne je poté lodní plavba po řece Moskva. Můžete si zde dát výbornou večeři (nebo jen stakán vodky) a vidět osvětlenou večerní Moskvu z úplně jiného úhlu. 

3. den

Ráno se společně vydáme na prohlídku nejkrásnějších stanic "Moskevského podzemního paláce", tedy metra. Ukážeme Vám ty nejhezčí stanice a dozvíte se od nás mnoho zajímavého o samotném vzniku metra, jeho výstavbě dříve a nyní.

Odpoledne se vydáme do moderní čtvrtě Moskva city, kde uvidíte zase úplně jinou tvář Moskvy. Zájemci mohou navštívit nejvyšší vyhlídku ve věži Federace, kde je nádherný výhled na celé město a také nejvýše umístěná továrna na zmrzlinu.

Po vyhlídce bude možné navštívit Moskevský státní cirkus, což je největší ruský cirkus v Rusku. Jeho návštěvu rozhodně doporučujeme, protože tohle se musí vidět na vlastní oči. Nenechte se zmást. Naše cirkusy nemají s těmi ruskými vůbec nic společného.

Po skončení společného programu Vás čeká volný program, ale určitě doporučujeme vyrazit do centra na oslavy Dne ochránce vlasti a večer pozorovat ohňostroj!

Moskevské metro.
Moskevské metro.
Vyhlídka na Věži Federace.
Vyhlídka na Věži Federace.
Modetní čtrť Moskva city.
Modetní čtrť Moskva city.
Vyhlídka na Věži Federace.
Vyhlídka na Věži Federace.

4. den

Ráno nás čeká přesun rychlostním vlakem SAPSAN do Petrohradu, kam díky tomu, že vlak jede rychlostí okolo 200 km/hod dorazíme již po obědě. Na nádraží v Petrhoradě vás vyzvedneme skvělá česky mluvící průvodkyně, která se o Vás bude starat po celý zbytek Vašeho pobytu.

Společně se přesunete na hotel, kde se ubytujete. Po ubytování se vydáte soukromým minibusem do Muzea Matrjošek, kde budete mít možnost si vymalovat svojí vlastní matrjošku na památku. Jedná se opravdu skělý zážitek a sami uvidíte jak se Vám bude s doprovodem zkušené zaměstnankyně muzea dařit. 

V rámci návštěvy Vás bude čekat i něco malého na zub a výborný ruský čaj na zahřátí. Chybět nebude ani ochutnávka ruské vodky a pirožky.

5. den

Ráno se vydáte s průvodkyní na okružní jízdu mikrobusem po hlavním centru města. Navštívíte to nejdůležitější z Petrohradu a dozvíte se mnoho zajímavého. Během celé prohlídky se budete pohybovat po městě pohodlným mikroautobusem a budete mít několik zastávek na těch nejhězších místech města. Uvnitř navštívíte Petropavlovskou pevnost , Chrám Svatého Izáka i Chrám Spás na Krvi. Uvidíte také slavnou Auroru.

Společný program skončí ve 14:00 a poté budete mít volný čas na oběd a každý se může rozhodnout jaký program na odpoledne mu nejvíce vyhovuje.
V případě, že budete chtít, tak můžete s průvodkyní ještě vyrazit do Muzea Faberge, což je muzeum věnované klenotníkovi, který první začal vyrábět dnes pro Rusko tak typické zlaté vejce s rozličnými překvapeními uvnitř. Dozvíte se mnoho zajímavého o historii toho carského klenotu a také si prohlédnete ty nejhezší kousky z jeho sbírky. Návštěvu určitě doporučujeme.

Podívejte se na video z tohoto dne, které natočil přímo účastník naší cesty:

6. den

Ráno se vydáte s průvodkyní do Ermitáže - jednoho z nejslavnějších muzeí na světě. Expozice je umístěna v prostorách barokního Zimního paláce, který Vás okouzlí svými interiéry. V Zimním paláci je 350 výstavních sálů a nejvyhledávanější je kolekce západoevropského umění - da Vinci, Rubens, Rembrandt, ikonostasy ze starých ruských kostelů a rozsáhlá kolekce umění 19. a 20. st. Dozvíte se také spoustu zajímavosti o životě cara Alexandra II., třeba jak tu žil společně se svou ženou i milenkou.

Po prohlídce Ermítáže Vás čeká volný čas na oběd. Dále budete pokračovat na prohlídku Jusupovského paláce, což je nádherný palác, který patřil rodině, která měla ještě větší bohatství než sám car. Jejich palác je také známý pro postavu Rasputina, kterého se tu údajně poukoušeli zabít. Prohlédnete si nejen expozici spojenou právě s Rasputinem, ale také samotné parádní komnaty tohoto paláce.

Společný program skončí v 18:00 a vy se buď můžete jet zpátky na hotel nebo vyrazit na ostrov Nové Holandsko, kde je zimní jarmark a kluziště. Prodávají tu mnoho dobrot a samozřjemě nechybí ani svařák, který Vás krásně zahřeje.

Podíveje se na video z Ermitáže, které připravil jeden z našich cestovatelů:

7. den

Ráno se s průvodkyní vydáte pohodlným mikroautbusem do 26 kilometrů od Petrohradu do města Pavlovsk, kde se nachází zlatobílý letní palác, který Kateřina Veliká postavila pro svého syna Pavla I. Odsud pochází i jméno paláce. Tento největší architektonický skvost carského Ruska je samozřejmě zapsán i na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Palác je jedním ze světových vrcholů klasicistní architektury. Dnes vypadá palác úplně stejně jako na konci 18. století, kdy do něj poprvé vstoupil mladý vévoda Pavel s manželkou a četným potomstvem čítajícím deset dětí. Toto mistrovské dílo vyrostlo na útesu o rozloze 600 hektarů. Někdejší carská loviště jsou dnes příjemným parkem s jezírky, lipovými alejemi a rozlehlými trávníky.

Poté budete pokračovat do Carského Sela. což je velkolepé sídlo ruských carů. Místní parky a paláce nechaly zbudovat Alžběta I. a Kateřina II. a určitě Vás ohromí svou krásou. Společně si prohlédneme unikátní Kateřinský palác, který je dokonalým příkladem ruského barokního slohu. Nesmí chybět návštěva slavné Jantarové komnaty a mnoho dalších zajímavostí tohoto místa. Budete tu mít také volný čas na oběd.

Konec společného programu okolo 17:00 a poté Vás čeká individuální volno, které můžete využít podle svým představ.

Podívejte se na video z tohoto dne, které natočil přímo účastník naší cesty:

8. den

Poslední den Vás bude čekat odlet do Prahy buď v brzkých ranních hodinách nebo odpoledne - podle toho, které letenky budou vycházet nejvýhodněji.

Základní cena za účast je 7500 Kč/os

V ceně jsou zahrnuty průvodcovské služby dle programu po celou dobu Vašeho pobytu v Moskvě a Petrohradě (tj. vaše účast) a pomoc při výběru ubytování a dopravy.

Ostatní výdaje si bude každý účastník hradit sám, proto uvádíme průměrné náklady na 1 osobu, které budou spojeny s cestou:

- Zpáteční letenka Praha - Moskva, Petrohrad - Praha (6000 - 8000 Kč)
- Náklady na cestu z/na letiště v Moskvě a Petrohradu - 500 Kč
- Ubytování na 3 noci v 3*hotelu se snídaní na osobu v případě ubytování na dvoulůžkovém pokoji v Moskvě- cca 1500 Kč/os, jednolůžkový pokoj cca 3000 Kč
- Ubytování na 4 noci v 3*hotelu se snídaní na osobu v případě ubytování na dvoulůžkovém pokoji v Petrohradu - cca 1500 Kč/os
- Jízdenka na SAPSAN z Moskvy do Petrohradu - cca 1000 Kč
- Balíček vstupenek dle programu: 13 500 RUB - cca 3700 Kč
(Moskevský cirkus 1500 RUB, loďní plavba v Moskvě 1200 RUB, Vyhlídka ve Veži Federace 1500 RUB, Malování Matrjošek 1400 RUB, Petropavlovská pevnost 600 RUB, Chrám Spase na krvi 600 RUB, Chrám Sv. Izáka 600 RUB, Ermitáž 1100 RUB, Kateřinský palác 1500 RUB, Podvorje - 3chodové menu 1700 RUB, Jusupovský palác 1800 RUB)

Celkové Vaše výdaje budou cca 21 700 

K dané částce je potřeba připočítat poplatek za vyřízení víz 2100 Kč na osobu, které Vám vyřídí bez starostí náš partner Ruské vízové centrum.

Běžné CK nabízejí podobný program za 30 000 - 35 000 Kč a v mnohem větší skupině a bez vstupenek!
Oproti tomu když budete cestovat s námi, tak máte zaručenou skupinu do 12 osob a všechny vstupenky!

Proč vyrazit s námi:

Poznáte Moskvu jinak a dozvíte se mnoho informací, které nejsou v průvodcích.
Po celou dobu máte k dispozici česky mluvícího průvodce, který je připraven Vám kdykoliv pomoci.
Víte za co platíte a komu - všechny platby provádíte sami!
Ušetříme Vám papírování při zajišťování víz díky naší spolupráci s Ruským vízovým centrem.
Žijeme v Moskvě, takže se Vám poradíme tajné tipy místních, kam zajít. Stejně tak jako Léna v Petrohradě, která tam žije celý život a město zná jako své boty!
Budete cestovat v malé skupině max. 12 osob!
Ušetříte oproti zájezdu s běžnými cestovními kancelářemi.
Doporučíme Vám nejlepší hotely a letenky, takže nebudete ztrácet čas s vyhledáváním.

Vyplňte nezávaznou přihlášku a vyražte do Moskvy a Petrohradu

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.