Jarní Moskva a Petrohrad

Dvě největší města Ruska - Moskva a Petrohrad. Obě města jsou naprosto rozdílná a obě Vás očarují. Moskva je město, které neustále žije a Petrohrad je zase nazýváno hlavním městem kultury. Díky tomu, že poznáte obě města najednou, tak budete mít tu nejlepší možnost posoudit, které z nich více okouzlilo právě Vás! 

Jaro je ideální čas na cestování, protože vše nádherně kvete a vy tak poznáte obě města v tom nejkrásnějším období. Místní květinová výzdoba Vás absolutně ohromí.

Nejbližší termín: 
  • 20. - 27. května (Jaro)
  • 3. - 10. června (Bílé noci)

Přinášíme Vám zcela nový formát cestování - vše maté zajištěno, ale zároveň přesně víte komu za co platíte.

Staňte se členem naší výpravy a poznejte Moskvu a Petrohrad jinak, než prostě "jenom s cestovkou".
Naše cesty jsou pro skutečné cestovatele, kteří chtějí poznat Rusko jako místní, přímo s místními.

Čeká na Vás super program vyzkoušený na vlastní kůži :)

Příkladový program:

1. den

Odlet z Prahy v dopoledních hodinách, takže přílet do Moskvy během odpoledne. Na letišti v Moskvě na Vás už budeme čekat s uvítacím balíčkem, který obsahuje vše potřebné pro první hodiny v Rusku.

Z letiště do hotelu pojedeme asi tak hodinu. Samozřejmě v závislosti na tom, jaká bude zrovna dopravní situace. Moskva totiž poměrně hodně trpí na dopravní zácpy.

Večerní program záleží na místě ubytování, ale určitě se vydáme na výbornou večeři a ochutnáme mnoho ruských specialit. Dále je možnost se vyrazit podívat na známou ulici Arbat, kde je spoustu obchůdků a večer i hudebníků a malířů. V případě ubytování blízko VDNCH se půjdeme podívat do parku VDNCH, což je nádherný park, který nechal vystavět Stalin jako "Město snů" a do dnešních dob na Vás takto bude i působit. 
Program závisí na umístění ubytování.

2. den

Po snídani společně vyrazíme na prohlídku centra Moskvy. Uvidíme společně slavné Rudé náměstí (zájemci se mohou podívat do mauzolea Lenina), navštívíme GUM a také Chrám Vasila Blaženého. Prohlédneme si také Velké divadlo a krásný nový park Zarjadje s nádherným vznášejícím se mostem, ze kterého si uděláte parádní fotky.
Uvidíte Věčný oheň a také střídání stráží u Hrobu neznáného vojína v Alexandrovském sadu.

Společný program skončí okolo 14:00 a poté Vás čeká volný program v centrum Moskvy. Určitě doporučujeme návštěvu Kremlu a třeba i Diamantového fondu, kde najdete nějvětší diamant v Rusku.

Dokonalým zakončením dne je poté lodní plavba po řece Moskva. Můžete si zde dát výbornou večeři (nebo jen stakán vodky) a vidět osvětlenou večerní Moskvu z úplně jiného úhlu. 

3. den

Ráno se s průvodkyní vydáte na prohlídku nejkrásnějších stanic "Moskevského podzemního paláce", tedy metra. Uvidíte ty nejhezčí stanice a dozvíte se mnoho zajímavého o samotném vzniku metra, jeho výstavbě a současnému budování dalších a dalších stanic.

Poté se vydáte do moderní čtvrtě Moskva city, kde uvidíte zase úplně jinou tvář Moskvy. Zájemci mohou navštívit nejvyšší vyhlídku ve věži Federace, kde je nádherný výhled na celé město a také nejvýše umístěná továrna na zmrzlinu.

Po vyhlídce bude možné navštívit Moskevský státní cirkus, což je největší ruský cirkus v Rusku. Jeho návštěvu rozhodně doporučujeme, protože tohle se musí vidět na vlastní oči. Nenechte se zmást. Naše cirkusy nemají s těmi ruskými vůbec nic společného.

Po skončení společného programu Vás čeká volný program, ale dostanete od nás několik typů, kam můžete vyrazit.

Moskevské metro.
Moskevské metro.
Vyhlídka na Věži Federace.
Vyhlídka na Věži Federace.
Moderní čtvrť Moskva city.
Moderní čtvrť Moskva city.
Moskevský státní cirkus.
Moskevský státní cirkus.

4. den

Ráno nás čeká přesun rychlostním vlakem SAPSAN do Petrohradu, kam díky tomu, že vlak jede rychlostí okolo 200 km/hod dorazíme již po obědě. Na nádraží v Petrhoradě vás vyzvedneme skvělá česky mluvící průvodkyně, která se o Vás bude starat po celý zbytek Vašeho pobytu.

Společně se přesunete na hotel, kde se ubytujete a poté již budete pokračovat s průvodkyní na lodní výlet po petrohradských řekách a kanálech. Během projížďky si krásně prohlédnete město a dozvíte se mnoho zajímavého.

Večer Vás bude čekat volný program a s plánováním Vám samozřejmě pomůže průvodkyně - poradí a doporučí.

5. den

Ráno se vydáte s průvodkyní na okružní jízdu městem s návštěvou Petropavlovské pevnosti, chrámu Spase na Krvi, chrámu sv. Izáka a chrámu Panny Marie Kazaňské. 

Společný program skončí ve 14:00 a poté budete mít volný čas na oběd a každý se může rozhodnout jaký program na odpoledne mu nejvíce vyhovuje. V případě, že budete chtít, tak můžete s průvodkyní ještě vyrazit do Muzea Faberge, což je muzeum věnované klenotníkovi, který první začal vyrábět dnes pro Rusko tak typické zlaté vejce s rozličnými překvapeními uvnitř. Dozvíte se mnoho zajímavého o historii toho carského klenotu a také si prohlédnete ty nejhezší kousky z jeho sbírky. Návštěvu určitě doporučujeme.

6. den

Ráno se vydáte rychlostní lodí Meteor po Finském zálivu do Petrodvorců, kterým se přezdívá "malé Versailles". Dřívější letní rezidence Romanovců Vás okouzlí svými nádhernými zahradami které si také společně prohlédneme. Najdete tu více než 170 nádherných fontán různých velikostí a tvarů, z nichž nejznámější je určitě Velká kaskáda nebo fontána Slunce a socha Samsona bojujícího se lvem.

Odpoledne se opět rychlostní lodí vrátíte do Petrohradu a poté Vás bude čekat návštěva Ermitáže - jednoho z nejslavnějších muzeí na světě. Expozice je umístěna v prostorách barokního Zimního paláce, který Vás okouzlí svými interiéry. V Zimním paláci je 350 výstavních sálů a nejvyhledávanější je kolekce západoevropského umění - da Vinci, Rubens, Rembrandt, ikonostasy ze starých ruských kostelů a rozsáhlá kolekce umění 19. a 20. st. Díky doprovodu průvodce získáte neuvěřitelné množství informací, které se v knížkách nedočtete.

Společný program skončí okolo 18:00 a poté Vás čeká individuální volno, které můžete využít podle svým představ. 

7. den

Ráno se s průvodkyní vydáte pohodlným mikroautbusem do 26 kilometrů od Petrohradu do města Pavlovsk, kde se nachází zlatobílý letní palác, který Kateřina Veliká postavila pro svého syna Pavla I. Odsud pochází i jméno paláce. Tento největší architektonický skvost carského Ruska je samozřejmě zapsán i na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Palác je jedním ze světových vrcholů klasicistní architektury. Dnes vypadá palác úplně stejně jako na konci 18. století, kdy do něj poprvé vstoupil mladý vévoda Pavel s manželkou a četným potomstvem čítajícím deset dětí. Toto mistrovské dílo vyrostlo na útesu o rozloze 600 hektarů. Někdejší carská loviště jsou dnes příjemným parkem s jezírky, lipovými alejemi a rozlehlými trávníky.

Poté budete pokračovat do Carského Sela. což je velkolepé sídlo ruských carů. Místní parky a paláce nechaly zbudovat Alžběta I. a Kateřina II. a určitě Vás ohromí svou krásou. Společně si prohlédneme unikátní Kateřinský palác, který je dokonalým příkladem ruského barokního slohu. Nesmí chybět návštěva slavné Jantarové komnaty a mnoho dalších zajímavostí tohoto místa. Budete tu mít také volný čas na oběd.

Konec společného programu okolo 17:00 a poté Vás čeká individuální volno, které můžete využít podle svým představ.

8. den

Poslední den Vás bude čekat odlet do Prahy buď v ranních nebo odpoledních hodinách - podle toho, které letenky budou vycházet nejvýhodněji.

Základní cena za účast je 7900 Kč/os

Cena za účast ve skupině závisí na vybraném termínu cesty. V případě speciálního termínu na oslavy 9. května je cena 9900 Kč.

V ceně jsou zahrnuty průvodcovské služby dle programu po celou dobu Vašeho pobytu v Moskvě a Petrohradě (tj. vaše účast) a pomoc při výběru ubytování a dopravy.

Ostatní výdaje si bude každý účastník hradit sám, proto uvádíme průměrné náklady na 1 osobu, které budou spojeny s cestou:

- Zpáteční letenka Praha - Moskva, Petrohrad - Praha (6000 - 8000 Kč)
- Náklady na cestu z/na letiště v Moskvě a Petrohradu - 600 Kč
- Ubytování na 3 noci v hotelu se snídaní na osobu v případě ubytování na dvoulůžkovém pokoji v Moskvě- cca 2000 Kč
- Ubytování na 4 noci v hotelu se snídaní na osobu v případě ubytování na dvoulůžkovém pokoji v Petrohradu - cca 3500 Kč
- Jízdenka na SAPSAN z Moskvy do Petrohradu - cca 1200 Kč
- Balíček vstupenek dle programu: 15 200 RUB - cca 5500 Kč
(Moskevský cirkus 1000 RUB, Kreml 700 RUB, loďní plavba v Moskvě 800 RUB, Vyhlídka ve Veži Federace 1200 RUB, Lodní plavba po kanálech 1500 RUB, Petropavlovská pevnost 800 RUB, Chrám Spase na krvi 600 RUB, Chrám Sv. Izáka 600 RUB, Ermitáž 1000 RUB, Faberge 1000 RUB, Kateřinský paláv 3500 RUB, Meteor 1900 RUB, Dolní zahrady v Peterhofu 1600 RUB)

Celkové Vaše výdaje budou 25 500 - 26 200 Kč

V závislosti na zvoleném termínu a aktuální ceně letenek.

K dané částce je potřeba připočítat poplatek za vyřízení víza 2300 Kč na osobu, které si zařídíte bez starostí pomocí našeho partnera z Vízového centra.

Proč vyrazit s námi:

Poznáte Moskvu jinak a dozvíte se mnoho informací, které nejsou v průvodcích.
Po celou dobu máte k dispozici česky mluvícího průvodce, který je připraven Vám kdykoliv pomoci.
Víte za co platíte a komu - všechny platby provádíte sami!
Ušetříme Vám papírování při zajišťování víz díky naší spolupráci s Ruským vízovým centrem.
Žijeme v Moskvě, takže se Vám poradíme tajné tipy místních, kam zajít. Stejně tak jako Léna v Petrohradě, která tam žije celý život a město zná jako své boty!
Budete cestovat v malé skupině max. 15 osob!
Ušetříte oproti zájezdu s běžnými cestovními kancelářemi.
Doporučíme Vám nejlepší hotely a letenky, takže nebudete ztrácet čas s vyhledáváním.

Vyplňte nezávaznou přihlášku a vyražte do Moskvy a Petrohradu

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.