To nejlepší z Moskvy, Kavkaz a výstup na Elbrus (5642m) za 11 dní

Chcete poznat jedno z největších Evropských měst Moskvu? Podívat se na Kavkaz a případně vylézt na nejvyšší horu Evropy Elbrus?

Tak pojeďte s námi na tuto poznávací cestu.

Ps: Na Elbrus mohou vylézt i lidé, co nemají zatím žádné zkušenosti s podobnými výstupy. Výstup není technicky náročný. Je ale náročný fyzicky. Na tuto cestu s námi mohou i ti, co by se chtěli podívat na kavkaz a k Elbrusu. Chtěli by ochutnat místní dobroty, zažít nádherné výhledy na tuto horu, ale nemají zájem o výstup na Elbrus. Na většinu míst, kde budeme chodit pěšky, tak je možné vyjet lanovkou.

Nejbližší termíny: 
  • 31. května - 10. června 2022

Staňte se členem této poznávací cesty a poznejte Rusko jinak, než prostě "jenom s cestovkou".
Naše cesty jsou pro ty, kteří chtějí poznat Rusko jako místní, přímo s místními.

Čeká na Vás super program vyzkoušený na vlastní kůži 

Program:

Připravili jsme pro Vás úžasný program, který jsme sami vyzkoušeli, a tak víme, že za to stojí. Během prvních dní poznáte největší ruské město Moskvu. Uvidíte všechny nejdůležitější památky a dozvíte se od nás mnoho o životě v této metropoli. Budete mít možnost navštívit slavný moskevský cirkus, Kreml, ale také třeba vyhlídku v Moskva city ve výšce 350 m. Poté se odletí na Kavkaz, kde poznáte úplně jiné Rusko, než je Moskva. Poznáte, jak žijí místní lidé, jak nádherná je v Rusku příroda, jak chutná pravý šašlik a další kavkazské speciality. Během 9 dní na Kavkazu projdete potřebným aklimatizačním procesem, naučíte se jak chodit ve vysokých horách a jak zacházet s cepínem a mačkami. 

Nakonec, pokud vše vyjde (počasí, kondice, zdraví a další), tak stanete na nejvyšší hoře Evropy Elbrusu ve výšce 5642 m. Po sestupu bude možnost odpočinku v místních termálních pramenech a v ruské bánje spolu s místním pivem Elbrus a šašlikem.

Pokud nemáte ambice o výstup na Elbrus, tak můžete s námi a dostanete se téměř na všechna místa. Můžete si tak také užívat nádherných výhledů a místních specialit. Jen vynecháte výstup na samotný vrchol Elbrusu.


1. den

Odlet z Prahy v dopoledních hodinách, abyste za námi do Moskvy přiletěli co nejdříve a byl dostatek času na poznávání Moskvy už první den.

Na letišti v Moskvě na Vás už budeme čekat s uvítacím balíčkem.

Z letiště na hotel hotel nás bude čekat asi hodinová cesta. Na hotelu se ubytujeme a bude zde možnost si po dlouhé cestě dát výborný boršč v místní restauraci. Poté se společně vydáme do nově zrekonstruované parku VDNCH a cestou si projdeme Alej Kosmonautů a také projdeme kolem památníku pokořitelů vesmíru, který je jedním z nejvyšších památníků v Moskvě.

2. den

Po snídani společně vyrazíme na prohlídku centra Moskvy. Uvidíme společně slavné Rudé náměstí (zájemci se mohou podívat do mauzolea Lenina), navštívíme GUM a také Chrám Vasila Blaženého. Prohlédneme si také Velké divadlo a krásný nový park Zarjadje. 

Odpoledne Vám doporučujeme návštěvu Kremlu.

Dokonalým zakončením dne je poté lodní plavba po řece Moskvě. Můžete si zde dát výbornou večeři (nebo jen stakán vodky) a vidět osvětlenou večerní Moskvu z úplně jiného úhlu. Nebo můžete vyrazit do moderní čtvrti Moskva city. Nebo do státního Moskevského cirkusu. Na tom, o co přesně byste měli zájem se domluvíme předem, protože je případně potřeba předem zakoupit vstupenky.

3. den

V ranních hodinách odjezd na letiště a 2,5h přelet z Moskvy do města Mineralnye vody. Po příletu si zajdeme na oběd. Ochutnáme ve vyhlášené místní restauraci pivo a šašlik. Dále nás bude čekat transfer dlouhý 200 km do městečka Terskol přímo pod Elbrusem. Během cesty už z dálky budete mít při dobrém počasí možnost vidět Elbrus v celé své kráse. Odpoledne po příjezdu se ubytujeme v horském penzionu (cca 2000 m.n.m.). Povíme si o tom, co všechno výstup na Elbrus obnáší. A co nás bude následující dny čekat. Večer překontrolujeme výstroj a zjistíme, co komu případně chybí.

4. den

Ráno dojdeme do městečka Čeget (2000m.n.m.). Vysvětlíme si, jak správně chodit ve vysokých horách a bude nás čekat výstup na horu Čeget do 3000 m, odkud je nádherný výhled na Elbrus. Ukážeme si, kudy pak budeme stoupat, kde spát a co nás bude na Elbrusu čekat. Během výstupu navštívíme místní oblíbenou kavárničku a bude nás čekat ochutnávka místních specialit. Poté sestup zpět a noc v penzionu.

5. den

Pokračujeme v aklimatizci. Výstup k vodopádu Děvičí Kosy, kde bude možnost koupání se v tomto vodopádu. Dále pak kolem známé astronomické observatoře ve 3 000 metrech až do 3500 m k památníku padlým hrdinům 2. světové války. Sestup zpět do penzionu. Večer příprava vybavení na přesun do základního tábora ve výšce 3700 m.

6. den

Ráno kontrola všeho vybavení, Výjezd lanovkou spolu s veškerým materiálem a zásobami na několik dní do základního tábora ve 3700 m.n.m. Ubytování se v základním táboře. Odpoledne výstup na místo, kde dříve stála té doby největší horská chata Prijut. Naučíme nebo osvěžíme si chůzi v mačkách po ledovci. Budem si užívat nádherných výhledů a poté sestup zpět do základního tábora.

7. den

Ráno po snídaní nás čeká výstup do 4800 m. Pro zájemce až do 5000 m k zapadlé rolbě. Rolba zde zapadla několik let nazpět ve výšce 4950 m a už tam zůstala. Jedná se o dobrý orientační bod. Při sestupu dolů se naučíme pracovat s cepínem.

8. den

Celý den budeme mít volný. Budeme nabírat síly a dále se aklimatizovat. Večer nebo v noci východ k vrcholu. 

Zde je možnost nechat se vyvézt rolbou do 4 700m a ušetřit tak cca 5 hodin cesty nebo do 5100 a ušetřit si tak až 7 hodin hodin cesty.

9. den

Celou noc stoupáme vzhůru a dopoledne výstup na vrchol. Zde si uděláme samozřejmě vrcholové foto. Minule se mnou byl nahoře i ruský šampión v boxu, který si nahoru vzal rukavice a boxovalo se. Jak vidíte, každý budete mít čas dělat nahoře to, co budete chtít. Fotografování a radování se je samozřejmostí. Poté nás už čeká sestup dolů do základního tábora. Sbalení si všech věcí v základním táboře a lanovkou zpět do údolí a do penzionu. Večer můžeme oslavit u šašliku a u piva. :-)

10. den

V případě nepříznivého počasí 9. den se tento den pokusíme o výstup na vrchol. Pokud už budeme mít Elbrus zdolán, tak je možné tento den nakoupit suvenýry a odpočívat. Nebo je možnost vyrazit na společný celodenní výlet do Vrchní Balkarie. Vrchní Balkarie je nádherné městečko uprostřed již téměř 4 tisícových hor u hranice s Gruzií plné historie a ruin starého města. Cestou navštívit i Goluboe ozero- jedno z nejhlubších jezer v evropě. Příznivci otužování se v něm mohou i vykoupat. Teplota je stálá. Okolo 9 stupňů. :) Cestou si projdeme i bývalou silnici, která vede hlubokým kanonem. Na konci dne zajedeme do místních termálních pramenů, které mají až 50 stupňů. 

11. den

Dnes se roulučíme s horami. V dopoledních hodinách odjezd od penzionu na letiště do Minerálních Vod. Odlet zpět do ČR s přestupem v Moskvě.

Další info:

Zkušený horský vůdce je zárukou každé úspěšné expedice. A proto pořádáme celou akci ve spolupráci s místními zkušenými horskými vůdci, kteří chodí na Elbrus každý týden a mají díky tomu mnohaleté zkušenosti, ale i výbornou aklimatizaci.

Potřebné vybavení: Podívejte se, co je vše potřeba pro výstup na Elbrus. Téměř vše je možné si zapůjčit na místě za příznivé ceny v místních půjčovnách. Nepotřebujete tak ani žádné své vybavení.

Cena za účast je 18 500 Kč/os

V ceně jsou zahrnuty průvodcovské služby v češtině po celou dobu pobytu v Moskvě, na Kavkaze a při výstupu na Elbrus. Dále pak organizace celé expedice- 9 dní na Kavkaze s výstupem na Elbrus (organizováno společně s místní ruskou CK) - transfery, ubytování v údolí v horském penzionu a na Elbrusu ve výšce 3700 m v domečkách s elektřinou (žádný stan!), plná penze, horský vůdce po celou dobu.

Ostatní výdaje si bude každý účastník hradit sám, proto uvádíme průměrné náklady na 1 osobu, které budou spojeny s celou cestou:

- Zpáteční letenka Praha - Moskva - 6 000- 8000 Kč

- Náklady na dopravu z/na letiště - 700 Kč

-Zpáteční letenka Moskva- Mineralní vody cca 2500 Kč

- Ubytování na 2 noci v Moskvě v hotelu ( 3*) se snídaní na osobu v případě ubytování na dvoulůžkovém pokoji - 1000 Kč, jednolůžkový pokoj cca 1700 Kč  

- Lanovka na Elbrus - 500 Kč

-Půjčení vybavení na výstup (záleží, co všechno si půjčíte)- v průměru 1 700 Kč

Celkové vaše výdaje budou 30 200 - 33 400 Kč 


Běžné CK mají ceny od 35 000 Kč výše, kdy za tuto cenu spíte celou dobu ve stanu a v ceně není jídlo a ani neuvidíte Moskvu s místními průvodci.

K dané částce je potřeba připočítat poplatek za vyřízení víz cca 2300 Kč na osobu, které Vám vyřídí bez starostí náš vízový partner.

Proč vyrazit na Kavkaz a Elbrus s námi?

Poznáte během jedné cesty Moskvu, Kavkaz a budete moci vylézt i na Elbrus, nebo dělat výlety v okolí.
Po celou dobu máte k dispozici česky mluvícího průvodce, který je připraven Vám kdykoliv pomoci.
Ušetříme vám papírování při zajišťování víz.
Moskvu a Rusko Vám ukážeme očima lidí, co zde žijí.
Ubytování na Kavkaze v penzionu a pevných domečkách s elektřinou a internetem.

Vyplňte nezávaznou přihlášku a vyražte do Moskvy, na Kavkaz a na Elbrus

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.