To nejlepší z Moskvy a výstup na střechu Evropy - Elbrus (5642m) za 11 dní

Chcete poznat jedno z největších Evropských měst Moskvu? Podívat se na Kavkaz, vylézt na nejvyšší horu Evropy Elbrus, vidět nezapomenutelné výhledy a mít zážitky na celý život? A to vše v malé a přátelské skupině?

Pak si zarezervujte své místo v naší výpravě. :-)

Ps: Na Elbrus mohou vylézt i lidé, co nemají zatím žádné skušenosti a nikdy nebyli v horách.

Nejbližší termíny: 
  • Termín 2021 bude upřesněn.

Přinášíme Vám zcela nový formát cestování s námi.

Staňte se členem naší výpravy a poznejte Rusko jinak, než prostě "jenom s cestovkou".
Naše cesty jsou pro skutečné cestovatele, kteří chtějí poznat Rusko jako místní, přímo s místními.

Čeká na Vás super program vyzkoušený na vlastní kůži :) 

Program:

Připravili jsme pro Vás úžasný program, který jsme sami vyzkoušeli, a tak víme, že za to stojí. Během prvních dní poznáte největší ruské město Moskvu. Uvidíte všechny nejdůležitější památky a dozvíte se od nás mnoho o životě v této metropoli. Bude mít možnost navštívit slavný moskevský cirkus, Kreml, ale také třeba vyhlídku v Moskva city ve výšce 350 m. Poté se odletí na Kavkaz, kde poznáte úplně jiné Rusko, než je Moskva. Poznáte, jak žijí místní lidé, jak nádherná je v Rusku příroda, jak chutná pravý šašlik a další kavkazské speciality. Během 9 dní na Kavkazu projdete aklimatizačním procesem, kdy se dozvíte mnoho o tomto procesu dále se naučíte, jak chodit ve vysokých horách, jak zacházet s cepínem a mačkami.

Nakonec stanete na nejvyšší hoře Evropy. Na Elbrusu, ve výšce 5642 m. Po sestupu bude možnost odpočinku v místních termálních pramenech spolu s místním pivem Elbrus.


1. den

Odlet z Prahy v ranních hodinách, abyste za námi do Moskvy přiletěli co nejdříve a byl dostatek času na poznávání Moskvy už první den.

Na letišti v Moskvě na Vás už budeme čekat s uvítacím balíčkem, který obsahuje vše potřebné pro první hodiny v Rusku.

Z letiště do hotelu pojedeme asi tak hodinu. Samozřejmě v závislosti na tom, jaká bude zrovna dopravní situace. Moskva totiž poměrně hodně trpí na dopravní zácpy.

Odpoledne záleží na Vás, zda se rozhodnete s námi vydat na obhlídku Vrabčích hor, odkud je nádherný výhled na celou Moskvu a slavnou Lomonosovu univerzitu. Navíc se tu nachází největší ruský cirkus, který rozhodně doporučujeme navštívit, protože tohle se musí vidět na vlastní oči.
Nenechte se zmást. Naše cirkusy nemají s těmi ruskými vůbec nic společného.
(Cena vstupenky okolo 490 Kč)

2. den

Po snídani společně vyrazíme na prohlídku centra Moskvy. Uvidíme společně slavné Rudé náměstí (zájemci se mohou podívat do mauzolea Lenina), navštívíme GUM a také Chrám Vasila Blaženého. Prohlédneme si také Velké divadlo a krásný nový park Zarjadje. Naší prohlídku zakončíme u Chrámu Krista Spasitele. Ke všemu Vám samozřejmě řekneme mnoho zajímavých informací a zážitků ze života.

Odpoledne Vám doporučujeme návštěvu Kremlu a třeba i Diamantového fondu, kde najdete nějvětší diamant v Rusku.

Dokonalým zakončením dne je poté lodní plavba po řece Moskva. Můžete si zde dát výbornou večeři (nebo jen stakán vodky) a vidět osvětlenou večerní Moskvu z úplně jiného úhlu. Nebo můžete vyrazit do moderní čtvrti Moskva city.

3. den

V ranních hodinách odjezd na letiště a 2,5h přelet z Moskvy do města Mineralnye vody. Po příletu si zajdeme na oběd. Ochutnáme ve vyhlášené místní restauraci pivo a šašlik. Dále nás bude čekat transfer dlouhý 200 km do městečka Terskol přímo pod Elbrusem. Během cesty už z dálky budete mít při dobrém počasí možnost vidět Elbrus v celé své kráse. Odpoledne po příjezdu se ubytujeme v horském penzionu (2000 m.n.m.). Povíme si o tom, co všechno výstup na Elbrus obnáší. A co nás bude následující dny čekat. Večer překontrolujeme výstroj a zjistíme, co komu případně chybí.

4. den

Ráno dojdeme do městečka Čeget (2000m.n.m.). Vysvětlíme si, jak správně chodit ve vysokých horách a bude nás čekat výstup na horu Čeget do 3000 m, odkud je nádherný výhled na Elbrus. Ukážeme si, kudy pak budeme stoupat, kde spát a co nás bude na Elbrusu čekat. Během výstupu navštívíme místní oblíbenou kavárničku a ochutnávka místních specialit. Poté sestup zpět a noc v penzionu.

5. den

Pokračujeme v aklimatizci. Výstup k vodopádu Děvičí Kosy, kde bude možnost koupání se v tomto vodopádu. Dále pak kolem známé astronomické observatoře ve 3 000 metrech až do 3500 m k památníku padlým hrdinům 2. světové války. Sestup zpět do penzionu. Večer příprava vybavení na přesun do základního tábora ve výšce 3700 m.

6. den

Ráno kontrola všeho vybavení, Výjezd lanovkou spolu s veškerým materiálem a zásobami na několik dní do základního tábora ve 3700 m.n.m. Ubytování se v základním táboře. Odpoledne výstup na místo, kde dříve stála té doby největší horská chata Prijut. Naučíme nebo osvěžíme si chůzi v mačkách po ledovci. Budem si užívat nádherných výhledů a poté sestup zpět do základního tábora.

7. den

Ráno po snídaní nás čeká výstup do 4800 m. Pro zájemce až do 5000 m k zapadlé rolbě. Rolba zde zapadla několik let nazpět ve výšce 4950 m a už tam zůstala. Jedná se o dobrý orientační bod. Při sestupu dolů se naučíme pracovat s cepínem.

8. den

Celý den budeme mít volný. Budeme nabírat síly a dále se aklimatizovat. Večer nebo v noci východ k vrcholu. 

Zde je možnost nechat se vyvézt rolbou do 4 700m a ušetřit tak cca 5 hodin cesty nebo do 5100 a ušetřit si tak až 7 hodin hodin cesty.

9. den

Celou noc stoupáme vzhůru a dopoledne výstup na vrchol. Zde si uděláme samozřejmě vrcholové foto. Minule se mnou byl nahoře i ruský šampión v boxu, který si nahoru vzal rukavice a boxovalo se. Jak vidíte, každý budete mít čas dělat nahoře to, co budete chtít. Fotografování a radování se je samozřejmostí. Poté nás už čeká sestup dolů do základního tábora. Sbalení si všech věcí v základním táboře a lanovkou zpět do údolí a do penzionu. Večer můžeme oslavit u šašliku a u piva. :-)

10. den

V případě nepříznivého počasí 9. den se tento den pokusíme o výstup na vrchol. Pokud už budeme mít Elbrus zdolán, tak je možné tento den nakoupit suvenýry a odpočívat. Nebo je možnost vyrazit na společný celodenní výlet do Vrchní Balkarie. Vrchní Balkarie je nádherné městečko uprostřed již téměř 4 tisícových hor u hranice s Gruzií plné historie a ruin starého města. Cestou navštívit i Goluboe ozero- jedno z nejhlubších jezer v evropě. Příznivci otužování se v něm mohou i vykoupat. Teplota je stálá. Okolo 9 stupňů. :) Cestou si projdeme i bývalou silnici, která vede hlubokým kanonem. Na konci dne zajedeme do místních termálních pramenů, které mají až 50 stupňů. 

11. den

Dnes se roučíme s horami. V dopoledních hodinách odjezd od penzionu na letiště do Minerálních Vod. Odletíme zpět do ČR s přestupem v Moskvě.

Další info:

Zkušený horský vůdce je zárukou každé úspěšné expedice. A proto pořádáme celou akci ve spolupráci s místními zkušenými horskými vůdci, kteří chodí na Elbrus každý týden a mají mnohaleté zkušenosti.

Potřebné vybavení: Podívejte se, co je vše potřeba pro výstup na Elbrus. Téměř vše je možné si zapůjčit na místě za příznivé ceny. Nepotřebujete tak ani žádné své vybavení.

Cena za účast je 9 900 Kč/os

V ceně jsou zahrnuty naše průvodcovské služby v češtině po celou dobu Vašeho pobytu v Moskvě a na Kavkazu. Dále pak pomoc při výběru ubytování, dopravy a organizace celé expedice.

Ostatní výdaje si bude každý účastník hradit sám, proto uvádíme průměrné náklady na 1 osobu, které budou spojeny s celou cestou:

- Zpáteční letenka Praha - Moskva - 6 000- 8000 Kč

-Zpáteční letenka Moskva- Mineralní vody cca 6000 Kč

- Ubytování na 2 noci v Moskvě v hotelu ( 3*) se snídaní na osobu v případě ubytování na dvoulůžkovém pokoji - 1000 Kč, jednolůžkový pokoj cca 1700 Kč 

- Transfery a jízdné po Moskvě - 300 Kč

- 9 dní na Kavkazu s výstupem na Elbrus (organizováno společně se spřátelenou CK na místě- Transfery, ubytování v údolí v horském penzionu a na Elbrusu ve výšce 3700 m v domečkách s elektřinou- žádný stan!, plná penze, horský vůdce a další)- 22 900 RUB (cca 8500-9000 Kč v závislosti na kurzu) 

- Lanovka na Elbrus - 500 Kč

-Půjčení vybavení na výstup (záleží, co všechno si půjčíte)- v průměru 1 700 Kč)

-Rolba či skůtr na Elbrusu (není povinné)- 1300- 3000 Kč


Celkové Vaše výdaje za poznání Moskvy a 9 dní na Kavkazu s výstupem na Elbrus (5642 m) tak budou jen cca 32 200 Kč 

Čím dříve si vše zarezervujete, tím bude cena nižší! 


Běžné CK, mají ceny od 35 000 Kč výše, kdy za tuto cenu spíte celou dobu ve stanu, a v ceně není jídlo a ani neuvidíte Moskvu s místními průvodci.

K dané částce je potřeba připočítat poplatek za vyřízení víz 2100 Kč na osobu, které Vám vyřídí bez starostí náš partner Ruské vízové centrum.

Proč vyrazit s námi:

Poznáte Moskvu a Kavkat jinak a dozvíte se mnoho informací, které nejsou v průvodcích.
Po celou dobu máte k dispozici česky mluvícího průvodce, který je připraven Vám kdykoliv pomoci.
Víte za co platíte a komu - všechny platby provádíte sami!
Ušetříme Vám papírování při zajišťování víz díky naší spolupráci s Ruským vízovým centrem.
Žijeme v Moskvě, takže se Vám poradíme tajné tipy místních, kam zajít.
Ušetříte oproti zájezdu s běžnými cestovními kancelářemi.
Budete cestovat v malé skupině max. 7 lidí!

Doporučíme Vám nejlepší hotely a letenky, takže nebudete ztrácet čas s vyhledáváním.

Vyplňte nezávaznou přihlášku a vyražte do Moskvy a na Elbrus

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.