Moskva a Petrohrad

Dvě největší města Ruska - Moskva a Petrohrad. Obě města jsou naprosto rozdílná a obě Vás očarují. Moskva je město, které neustále žije a Petrohrad je zase nazýváno hlavním městem kultury. Díky tomu, že poznáte obě města najednou, tak budete mít tu nejlepší možnost posoudit, které z nich více okouzlilo právě Vás!

Nejbližší termín: 
  • 12. - 19. července 2019 (8 dní) - obsazeno
  • 19. - 26. července 2019 (8 dní) - obsazeno
  • 5. - 12. září 2019 (8 dní) - obsazeno
  • 27. září - 4. října (8 dní) - 2 volná místa

Přinášíme Vám zcela nový formát cestování s námi.

Staňte se členem naší výpravy a poznejte Moskvu a Petrohrad jinak, než prostě "jenom s cestovkou".
Naše cesty jsou pro skutečné cestovatele, kteří chtějí poznat Moskvu jako místní, přímo s místními.

Čeká na Vás super program vyzkoušený na vlastní kůži :)

Příkladový program:

1. den

Odlet z Prahy v ranních hodinách, abyste za námi do Moskvy přiletěli co nejdříve a byl dostatek času na poznávání Moskvy už první den.

Na letišti v Moskvě na Vás už budeme čekat s uvítacím balíčkem, který obsahuje vše potřebné pro první hodiny v Rusku.

Z letiště do hotelu pojedeme asi tak hodinu. Samozřejmě v závislosti na tom, jaká bude zrovna dopravní situace. Moskva totiž poměrně hodně trpí na dopravní zácpy.

Odpoledne záleží na Vás, zda se rozhodnete s námi vydat na obhlídku Vrabčích hor, odkud je nádherný výhled na celou Moskvu a slavnou Lomonosovu univerzitu. Navíc se tu nachází největší ruský cirkus, který rozhodně doporučujeme navštívit, protože tohle se musí vidět na vlastní oči.
Nenechte se zmást. Naše cirkusy nemají s těmi ruskými vůbec nic společného.

2. den

Po snídani společně vyrazíme na prohlídku centra Moskvy. Uvidíme společně slavné Rudé náměstí (zájemci se mohou podívat do mauzolea Lenina), navštívíme GUM a také Chrám Vasila Blaženého. Prohlédneme si také Velké divadlo a krásný nový park Zarjadje. Naší prohlídku zakončíme u Chrámu Krista Spasitele. Ke všemu Vám samozřejmě řekneme mnoho zajímavých informací a zážitků ze života.

Odpoledne Vám doporučujeme návštěvu Kremlu a třeba i Diamantového fondu, kde najdete nějvětší diamant v Rusku.

Dokonalým zakončením dne je poté lodní plavba po řece Moskva. Můžete si zde dát výbornou večeři (nebo jen stakán vodky) a vidět osvětlenou večerní Moskvu z úplně jiného úhlu. 

3. den

Ráno se společně vydáme na prohlídku nejkrásnějších stanic "Moskevského podzemního paláce", tedy metra. Ukážeme Vám ty nejhezčí stanice a dozvíte se od nás mnoho zajímavého o samotném vzniku metra, jeho výstavbě dříve a nyní.

Odpoledne se vydáme do moderní čtvrtě Moskva city, kde uvidíte zase úplně jinou tvář Moskvy. Zájemci mohou navštívit nejvyšší vyhlídku ve věži Federace, kde je nádherný výhled na celé město a také nejvýše umístěná továrna na zmrzlinu.

Večer volný program, ale doporučuje navštívit úměleckou čtvrť Arbat.

4. den

Ráno nás čeká přesun rychlostním vlakem SAPSAN do Petrohradu, kam díky tomu, že vlak jede rychlostí okolo 200 km/hod dorazíme již po obědě. Na nádraží v Petrhoradě vás vyzvedneme skvělá průvodkyně Lena Pčelkina, která se o Vás bude starat po celý zbytek Vašeho pobytu.

Společně se přesunete na hotel, odložíte věci a již Vás bude čekat prohlídka centra Petrohradu. Projdeme se po nejkrásnější části Něvského prospektu, což je hlavní ulice Petrohradů plná obchodů a restaurací. 

Po skončení společného programu rozhodně doporučujeme vyjet na rozhlednu chrámu sv. Izáka nebo se zajít podívat ke kostelu Spasitele na Krvi. S plánováním Vašeho volného času Vám samozřejmě pomůže Léna.

5. den

Ráno společně s Lénou vyrazíte na prohlídku Ermitáže - jednoho z nejslavnějších muzeí na světě. Expozice je umístěna v prostorách barokního Zimního paláce, který Vás okouzlí svými interiéry. V Zimním paláci je 350 výstavních sálů a nejvyhledávanější je kolekce západoevropského umění - da Vinci, Rubens, Rembrandt, ikonostasy ze starých ruských kostelů a rozsáhlá kolekce umění 19. a 20. st. Díky doprovodu průvodce získáte neuvěřitelné množství informací, které se v knížkách nedočtete.

Odpoledne Vás bude čekat volný program - můžete vyrazit na procházku k Auroře nebo si znovu projít Něvský prospekt nebo se zajít podívat do Kazaňského paláce.

6. den

Ráno se s Lénou vydáte k přístavu z Zimního paláce odkud bude vyplouvat vaše rychlostní loď Meteor, která Vás dopraví do Petrodvorců, kterým se přezdívá "malé Versailles". Dřívější letní rezidence Romanovců Vás okouzlí svými nádhernými zahradami které si také společně prohlédneme. Najdete tu více než 170 nádherných fontán různých velikostí a tvarů, z nichž nejznámější je určitě Velká kaskáda nebo fontána Slunce a socha Samsona bojujícího se lvem. 

Odpoledne se vrátíme do Petrohradu a Vás čeká individuální volno, které můžete využít podle svým představ. 

7. den

Ráno s Lénou vyjedete do Carského Sela. což je velkolepé sídlo ruských carů. Místní parky a paláce nechaly zbudovat Alžběta I. a Kateřina II. a určitě Vás ohromí svou krásou. Společně si prohlédneme unikátní Kateřinský palác, který je dokonalým příkladem ruského barokního slohu. Nesmí chybět návštěva slavné Jantarové komnaty a mnoho dalších zajímavostí tohoto místa.

Odpoledne se vrátite do Petrohradu a tam Vás čeká volný program podle toho, co si sami budete přát. Určitě nevynechte večerní otevírání mostů, které je pro Petrohrad typické. 

8. den

Poslední den budete mít volné dopoledne na dokoupení suvenýrů a na všechno ostatní, co jste nestihli během předchozích dnů.

Odpoledne Vás bude čekat odlet zpět do Prahy.

Základní cena za účast je 5900 Kč/os

V ceně jsou zahrnuty průvodcovské služby dle programu po celou dobu Vašeho pobytu v Moskvě a Petrohradě (tj. vaše účast) a pomoc při výběru ubytování a dopravy.

Ostatní výdaje si bude každý účastník hradit sám, proto uvádíme průměrné náklady na 1 osobu, které budou spojeny s cestou:

- Zpáteční letenka Praha - Moskva, Petrohrad - Praha (5000 - 6000 Kč)
- Náklady na cestu z/na letiště v Moskvě a Petrohradu - 500 Kč
- Ubytování na 3 noci v hotelu se snídaní na osobu v případě ubytování na dvoulůžkovém pokoji v Moskvě- 1600 - 2000 Kč
- Ubytování na 4 noci v hotelu se snídaní na osobu v případě ubytování na dvoulůžkovém pokoji v Petrohradu - 3000 - 4000 Kč
- Jízdenka na SAPSAN z Moskvy do Petrohradu - 1200 - 1500 Kč
- Vstupenky dle programu:
Moskevský cirkus, Kreml, loďní plavba v Moskvě, Ermitáž, loď Meteor, Nižní zahrada Petergofu, Kateřinský palác a zahrada - cca 2900 Kč


Celkové Vaše výdaje budou cca 19 900 Kč

K dané částce je potřeba připočítat poplatek za vyřízení víz 2100 Kč na osobu, které Vám vyřídí bez starostí náš partner Ruské vízové centrum.

Běžné CK nabízejí podobný program za 25 000 - 30 000 Kč a to v mnohem větší skupině a bez vstupenek!
Oproti tomu pokud budete cestovat s námi, tak máte zaručenou skupinu do 8 lidí a také vše vstupenky!

Proč vyrazit s námi:

Poznáte Moskvu jinak a dozvíte se mnoho informací, které nejsou v průvodcích.
Po celou dobu máte k dispozici česky mluvícího průvodce, který je připraven Vám kdykoliv pomoci.
Víte za co platíte a komu - všechny platby provádíte sami!
Ušetříme Vám papírování při zajišťování víz díky naší spolupráci s Ruským vízovým centrem.
Žijeme v Moskvě, takže se Vám poradíme tajné tipy místních, kam zajít. Stejně tak jako Léna v Petrohradě, která tam žije celý život a město zná jako své boty!
Budete cestovat v malé skupině max. 10 - 12 osob!
Ušetříte oproti zájezdu s běžnými cestovními kancelářemi.
Doporučíme Vám nejlepší hotely a letenky, takže nebudete ztrácet čas s vyhledáváním.

Vyplňte nezávaznou přihlášku a vyražte do Moskvy a Petrohradu

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.