Moskva, Nižní Novgorod a Kazaň

Rusko není jen Moskva a Petrohrad, ale je toho spoustu dalšího, co se dá navštívit. My jsme se proto rozhodli naplánovat pro Vás absolutně perfektní program, při kterém poznáte různé části Ruska a sami budete mít možnost vidět jak moc se každá z nich liší. Moskva je něco úplně jiného než celý zbytek Ruska - město samo pro sebe, kde žít je snem většiny Rusů. 
Nižní Novgorod aneb město Gorkij s jeho bohatou historií a nádherným Kremlem Vám dá možnost poznat "menší" ruské město, které žije úplně odlišným životem než Moskva, ze které přijedeme.
Kazaň je hlavním městem Tatarstánu, což je naprosto odlišná kultura. Kazaň je známá hlavně svou výbornou kuchyní, která nebude to jediné co si tu zamilujete!
Během naší cesty zdoláme vzdálenost více než 800 km, což je asi jako kdybychom dojeli z Prahy na hranice Francie. K dopravě mezi městy využijeme jak rychlostní vlak, tak i noční vlak, abychom vyzkoueli opravdu všechno.
Jste připraveni na dobrodružství? 

Nejbližší termín: 
  • sezóna 2020

Přinášíme Vám zcela nový formát cestování s námi.

Staňte se členem naší výpravy a poznejte hned tři ruská města jinak, než prostě "jenom s cestovkou".
Naše cesty jsou pro skutečné cestovatele, kteří chtějí poznat Moskvu jako místní, přímo s místními.

Čeká na Vás super program vyzkoušený na vlastní kůži :)

Program:

1. den

Odlet z Prahy v ranních hodinách, abyste za námi do Moskvy přiletěli co nejdříve a byl dostatek času na poznávání Moskvy už první den.

Na letišti v Moskvě na Vás už budeme čekat s uvítacím balíčkem, který obsahuje vše potřebné pro první hodiny v Rusku.

Z letiště do hotelu pojedeme asi tak hodinu. Samozřejmě v závislosti na tom, jaká bude zrovna dopravní situace. Moskva totiž poměrně hodně trpí na dopravní zácpy.

Odpoledne záleží na Vás, zda se rozhodnete s námi vydat na obhlídku Vrabčích hor, odkud je nádherný výhled na celou Moskvu a slavnou Lomonosovu univerzitu. Navíc se tu nachází největší ruský cirkus, který rozhodně doporučujeme navštívit, protože tohle se musí vidět na vlastní oči.
Nenechte se zmást. Naše cirkusy nemají s těmi ruskými vůbec nic společného.

2. den

Po snídani společně vyrazíme na prohlídku centra Moskvy. Uvidíme společně slavné Rudé náměstí (zájemci se mohou podívat do mauzolea Lenina), navštívíme GUM a také Chrám Vasila Blaženého. Prohlédneme si také Velké divadlo a krásný nový park Zarjadje. Naší prohlídku zakončíme u Chrámu Krista Spasitele. Ke všemu Vám samozřejmě řekneme mnoho zajímavých informací a zážitků ze života.

Odpoledne Vám doporučujeme návštěvu Kremlu a třeba i Diamantového fondu, kde najdete nějvětší diamant v Rusku.

Dokonalým zakončením dne je poté lodní plavba po řece Moskva. Můžete si zde dát výbornou večeři (nebo jen stakán vodky) a vidět osvětlenou večerní Moskvu z úplně jiného úhlu. 

3. den

Ráno se společně vydáme na prohlídku nejkrásnějších stanic "Moskevského podzemního paláce", tedy metra. Ukážeme Vám ty nejhezčí stanice a dozvíte se od nás mnoho zajímavého o samotném vzniku metra, jeho výstavbě dříve a nyní.

Odpoledne se vydáme do moderní čtvrtě Moskva city, kde uvidíte zase úplně jinou tvář Moskvy. Zájemci mohou navštívit nejvyšší vyhlídku ve věži Federace, kde je nádherný výhled na celé město a také nejvýše umístěná továrna na zmrzlinu.

Večer volný program, ale doporučuje navštívit úměleckou čtvrť Arbat.

4. den

Ráno nás čeká přesun rychlostním vlakem do Nižního Novgorodu, kam dorazíme okolo oběda. Po příjezdu se půjdeme ubytovat a poté společně vyrazíme prozkoumávat centrum města. Někteří z Vás možná znají Nižní Novgorod spíše pod názvej Gorkij, což bylo jméno které město nosilo dlouhá léta. V této době by jste sem rozhodně tak snadno nejeli. Jednalo se o tajné město, které se téměř nedalo najít na mapě. Dnes je již město odtajněno a my tak budeme moci obdivovat jeho krásy. 

Prohlédneme si místní Kreml, ve kterém se skrývá výstavka mnohé vojenské techniky. Projdeme se po hlavní třídě, která se podobá Arbatu v Moskvě a najdete tu spoustu krámků a restaurací.

Zájemci mohou navštívit některé z místních muzeí nebo se podívat, kde žij slavný spisovatel Maxim Gorkij.

5. den

Ráno společně vyrazíme podívat se do místního Parku Vítězství, kde je mnoho zajimavých vojenských exponátů a také se projedeme do lanovce, která se vznáší nad řekou Volhou protekající městem.

Zájemci mohou navštívit muzeum v automobilce GAZ, kde se dnes vyrábí třeba i Škoda a dozvíte se tu mnoho zajímavého o historii tohoto závodu. Také společně navštívíme místní pivovar, kde ochutnáte jejich místní speciality a můžete si třeba koupit s sebou domů, nebo jen tak ochutnat a dozvědět se něco zajímavého o místní pivní kultuře.

Večer vyrazíme nočním rychlíkem směr Kazaň. Vyzkoušíme si cestu nočním lůžkovým vlakem, kde budeme cestovat v kupé pro 4 osoby а během noci zdoláme vzdálenost okolo 400 km.

6. den

Ráno přijedeme do Kazaně - do hlavního města Tatarstánu. Po příjezdu si půjdeme odnést věci na hotel a poté se již vydáme poznávat tohle nádherné město. Vyrazíme na hlavní třídu - ulici Baumana s pobočkou ruské národní banky, kde je uložen ruský státní poklad, jehož historie je spojena i s československými legiemi v Rusku. Pokud budete mít zájem, tak zde můžete navštívit interaktivní Muzeum samohonky, což k Rusku neodmyslitelně patří. Stejně tak je možnost se jít podívat do muzea Čak-čaku, což je pověstná místní sladost s velkou porcí medu.

Navštívíme také místní pověstný Kreml, který je na seznamu UNESCO. Známá je především mešita Kul Šarif s Chrámem Zvěstování.  Skutečnost, že zde na jednom místě vidíte mešitu i chrámy svědčí o tom jak se v celém Tatarstánu prolíná pravoslavná a muslimská kultura s neuvěřitelně tolerantním a přátelským soužitím místních obyvatel obou vyznání.

Večer pro zájemce možnost projížďky lodí po Volze - nejdelší řece Evropy, jejíž šíře je u Kazaně skoro 3 km. 

7. den

Ráno se vydáme na nedalený ostrov Svyjažsk, se kterým je svázaná velmi neobvyklá historie. Právě na něm nechal postavit car Ivan Hrozný pevnost jako základnu k dobytí Kazaně, když chtěl připojit Tatarstán k Rusi. V místních klášterech byl ve 20. století třídící tábor pro vězně směřující do Gulagu. Následně bylo místo používáno jako psychiatrická klinika. Dnes se již ostrov od své nehezké minulosti očistil a prošel velkými změnami. Byly sem vráceny kláštery a probáhají rozsáhlé rekonstrukce. 

V pozdní odpoledne se vrátíme zpět do Kazaně, kde Vás čeká volný program na nákupy. 

Svoje společné cestování zakončíme večeří v typické místní restauraci, kde se společně rozloužíme a podělíme o všechny zážitky z našeho společného cestování.

V nočních hodinách nás bude čekat přesun na letiště, odkud už poletíte přímo zpět do Prahy.

8. den

V brzkých ranních hodinách přiletíte zpět do Prahy, což bude úplné zakončení našeho velkého cestování.

Základní cena za účast je 5900 Kč/os

V ceně jsou zahrnuty průvodcovské služby dle programu po celou dobu Vašeho pobytu v Moskvě, Nižní Novgorodu a Kazani (tj. vaše účast) a pomoc při výběru ubytování a dopravy.

Ostatní výdaje si bude každý účastník hradit sám, proto uvádíme průměrné náklady na 1 osobu, které budou spojeny s cestou:

- Letenky - Praha - Moskva, Kazaň - Praha (5000 - 6000 Kč)
- Náklady na dopravu z/na letiště v Moskvě (400 Kč)
- Ubytování na 3 noci v hotelu se snídaní na osobu v případě ubytování na dvoulůžkovém pokoji v Moskvě- 1600 - 2000 Kč
- Ubytování na 1 noc v hotelu se snídaní na osobu v případě ubytování na dvoulůžkovém pokoji v Nižním Novgorodu - 400 - 500 Kč
Ubytování na 1 noc v hotelu se snídaní na osobu v případě ubytování na dvoulůžkovém pokoji v Kazani - 500 - 600 Kč
- Jízdenka na rychlovlak z Moskvy do Nižního Novgorodu - 400 Kč
- Jízdenka na rychlovlak z Nižního Novgorodu do Kazaně - 800 - 1000 Kč
- Vstupenky dle programu a náklady na místní dopravu - 1500 - 2000 Kč

Celkové Vaše výdaje budou 16 000 - 18 000 Kč

K dané částce je potřeba připočítat poplatek za vyřízení víz 2100 Kč na osobu, které Vám vyřídí bez starostí náš partner Ruské vízové centrum.

Proč vyrazit s námi:

Poznáte Moskvu jinak a dozvíte se mnoho informací, které nejsou v průvodcích.
Po celou dobu máte k dispozici česky mluvícího průvodce, který je připraven Vám kdykoliv pomoci.
Víte za co platíte a komu - všechny platby provádíte sami!
Ušetříme Vám papírování při zajišťování víz díky naší spolupráci s Ruským vízovým centrem.
Žijeme v Moskvě, takže se Vám poradíme tajné tipy místních, kam zajít. Stejně tak jako Léna v Petrohradě, která tam žije celý život a město zná jako své boty!
Budete cestovat v malé skupině max. 8 - 10 lidí!
Ušetříte oproti zájezdu s běžnými cestovními kancelářemi.
Doporučíme Vám nejlepší hotely a letenky, takže nebudete ztrácet čas s vyhledáváním.

Vyplňte nezávaznou přihlášku a vyražte poznávat 3 perly Ruska

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.