To nejlepší z Moskvy a Kavkazu

Chcete poznat jedno z největších evropských měst Moskvu a zároveň ruský Kavkaz?

Být na Rudém náměstí, ale vidět i nezapomenutelné výhledy na nejvyšší horu evropy Elbrus a ochutnat kavkazskou kychyni a mít tak jedinečné zážitky na celý život? 

To vše v malé a přátelské skupině?

Pak si zarezervujte své místo v naší výpravě. 

Nejbližší termíny: 
  • 3.-12.7.2020

Přinášíme Vám zcela nový formát cestování s námi.

Staňte se členem naší výpravy a poznejte Rusko jinak, než prostě "jenom s cestovkou".
Naše cesty jsou pro skutečné cestovatele, kteří chtějí poznat Rusko jako místní, přímo s místními.

Čeká na Vás super program vyzkoušený na vlastní kůži :) 

Program:

Připravili jsme pro Vás úžasný program, který jsme sami vyzkoušeli, a tak víme, že za to stojí. Během prvních dní poznáte největší ruské město Moskvu. Uvidíte všechny nejdůležitější památky a dozvíte se od nás mnoho o životě v této metropoli. Budete mít možnost navštívit slavný moskevský cirkus, Kreml, ale také třeba vyhlídku v Moskva city ve výšce 350 m. Poté se odletí na Kavkaz, kde poznáte úplně jiné Rusko, než je Moskva. Poznáte, jak žijí místní lidé, jak nádherná je v Rusku příroda, jak chutná pravý šašlik, pivo 5642 m a další kavkazské speciality. 


1. den

Odlet z Prahy v ranních hodinách, abyste za námi do Moskvy přiletěli co nejdříve a byl dostatek času na poznávání Moskvy už první den.

Na letišti v Moskvě na Vás už budeme čekat s uvítacím balíčkem, který obsahuje vše potřebné pro první hodiny v Rusku.

Z letiště do hotelu pojedeme asi tak hodinu. Samozřejmě v závislosti na tom, jaká bude zrovna dopravní situace. Moskva totiž poměrně hodně trpí na dopravní zácpy.

Odpoledne záleží na Vás, zda se rozhodnete s námi vydat na obhlídku Vrabčích hor, odkud je nádherný výhled na celou Moskvu a slavnou Lomonosovu univerzitu. Navíc se tu nachází největší ruský cirkus, který rozhodně doporučujeme navštívit, protože tohle se musí vidět na vlastní oči.
Nenechte se zmást. Naše cirkusy nemají s těmi ruskými vůbec nic společného.
(Cena vstupenky okolo 490 Kč)

2. den

Po snídani společně vyrazíme na prohlídku centra Moskvy. Uvidíme společně slavné Rudé náměstí (zájemci se mohou podívat do mauzolea Lenina), navštívíme GUM a také Chrám Vasila Blaženého. Prohlédneme si také Velké divadlo a krásný nový park Zarjadje. Ke všemu Vám samozřejmě řekneme mnoho zajímavých informací a zážitků ze života.

Odpoledne Vám doporučujeme návštěvu Kremlu a třeba i Diamantového fondu, kde najdete nějvětší diamant v Rusku.

Dokonalým zakončením dne je poté lodní plavba po řece Moskva. Můžete si zde dát výbornou večeři (nebo jen stakán vodky) a vidět osvětlenou večerní Moskvu z úplně jiného úhlu. Nebo můžete vyrazit do moderní čtvrti Moskva city.

3. den

V ranních hodinách odjezd na letiště a 2,5h přelet z Moskvy do města Mineralnye vody. Transfer dlouhý 200 km do městečka Terskol přímo pod Elbrusem. Během cesty už z dálky budete mít při dobrém počasí možnost vidět Elbrus v celé své kráse. Cestou v údolí se volně pohybují koně, krávy a oslové. Podle místních nemají kam útéct, tak proč je někam zavírat. :-) Odpoledne po příjezdu se ubytujeme v horském penzionu (2000 m.n.m.).  Dáme si místní speciality. Kterou jsou místní polívky, ale třeba i šašlik z berana. Ochutnáme místní ajran, pramenitou vodu z místních narzanů, pivo 5642 (ne vše dohromady) a povíme si, co nás čeká další dny.

4. den

Ráno dojdeme do městečka Čeget (2000m.n.m.). A bude nás čekat výstup na horu Čeget do 3000 m, odkud je nádherný výhled na Elbrus. Kdo má radši lanovku než chůzi po svých nohách, tak se může nahoru i dolů vyvézt lanovkou. Navštívíme místní oblíbenou kavárničku a ochutnávka místních speciality. Dole budeme moct nakoupit i místní suvenýry. Poté sestup zpět a noc v penzionu. Pro zájemce samozřejmě pravá ruská bánja.

5. den

Ráno po snídaní výjedeme starou Ruskou lanovkou na horu Elbrus. Poté moderní lanovkou až do 3800 m.n.m. Budeme se kochat výhledy na Elbrus. Dojdeme 100 metrů k moderní horské chatě LeapRus. Kdo bude chtít, tak si může předem v této moderní chatě objednat 1 noc- nepokračoval by s námi dolů, ale přespal v této chatě. (nyní cena cca 1200 Kč/os-plná penze ve společném pokoji- samostatné nejsou) A mohl tak zažít neuveřitelné výhledy při západu slunce. Dále pak ke známým barelům (bočkám), ve kterých se běžně spí při výstupu. Sejdeme dolů do 3500, kde opět sjedeme lanovkou dolů do údolí. Večer ochutnáme další kavkazské speciality.

6. den

Zde je program volný. Každý může vyrazit kam bude chtít. 

Jednou z možností je výstup k vodopádu Děvičí Kosy, kde bude možnost koupání se v tomto vodopádu. Dále pak kolem známé astronomické observatoře ve 3 000 metrech až do 3500 m k památníku padlým hrdinům 2. světové války. Sestup zpět do penzionu. 

Další možností je vyrazit se koupat do místních termálních pramenů nebo kratší výlet do hor.

Nebo několikahodinová vyjíždka na koních. Cena okolo 170 Kč/hod.

Nebo se proletět nad kavkazem na paraglidu v tandemu. :-) Cena okolo 1700 Kč/os.

7. den

Ráno po snídaní si zabalíme a donakoupíme případně místní suvenýry. Poté dojedeme na letiště, odkud bude odlet do Prahy s přestupem v Moskvě. 

Další info:

K cestě na kavkaz nepotřebujete žádnou fyzickou přípravu ani speciální vybavení.

Cena za účast je 6 900 Kč/os

V ceně jsou zahrnuty naše průvodcovské služby v češtině po celou dobu Vašeho pobytu v Moskvě a na Kavkazu. Dále pak pomoc při výběru ubytování, dopravy a organizace celé expedice.

Ostatní výdaje si bude každý účastník hradit sám, proto uvádíme průměrné náklady na 1 osobu, které budou spojeny s celou cestou:

- Zpáteční letenka Praha - Moskva - 5 500- 6 500 Kč

-Zpáteční letenka Moskva- Mineralní vody - 6000 - 6500 Kč

- Ubytování na 2 noci v Moskvě v hotelu ( 3* nebo 4*) se snídaní na osobu v případě ubytování na dvoulůžkovém pokoji - 1000 Kč, jednolůžkový pokoj cca 2000 Kč 

- Transfery a jízdné po Moskvě - 600 Kč

-Ubytování na Kavkazu na 4 noci- 1200 Kč/os v dvoulůžkovém pokoji

-Transfer na Kavkazu - 600 Kč


Celkové Vaše výdaje za poznání Moskvy a 4 dní na Kavkazu tak budou již od cca 19 900 Kč/os

Čím dříve si vše zarezervujete, tím bude cena nižší! 


K dané částce je potřeba připočítat poplatek za vyřízení víz 2100 Kč na osobu, které Vám vyřídí bez starostí náš partner Ruské vízové centrum.

Proč vyrazit s námi:

Poznáte Moskvu a Kavkat jinak a dozvíte se mnoho informací, které nejsou v průvodcích.
Po celou dobu máte k dispozici česky mluvícího průvodce, který je připraven Vám kdykoliv pomoci.
Víte za co platíte a komu - všechny platby provádíte sami!
Ušetříme Vám papírování při zajišťování víz díky naší spolupráci s Ruským vízovým centrem.
Žijeme v Moskvě, takže se Vám poradíme tajné tipy místních, kam zajít.
Ušetříte oproti zájezdu s běžnými cestovními kancelářemi.
Budete cestovat v malé skupině max. 8 lidí!

Doporučíme Vám nejlepší hotely a letenky, takže nebudete ztrácet čas s vyhledáváním.

Vyplňte nezávaznou přihlášku a vyražte do Moskvy a na Kavkaz

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.