Moskva se na letošní svátky opravdu královsky připravila. Nejen že je téměř každý kousek města nádherně vyzdoben, ale po celém městě jsou navíc k vidění opravdu nádherné věci. Příkladem je výstava ledových soch v rámci festivalu Ledová Moskva.

Cirkus na Prospektu Vernadskovo s kapacitou 3300 míst je největším státním cirkusem v Evropě. Vystupují tu nejlepší světoví artisti a jeho návštěvu by si neměl nechat ujít žádný návštěvník města.

Petrohrad je právem nazýván hlavním městem kultury Ruska. Oproti Moskvě tu na Vás čeká zcela jiná atmosféra. Tady lidi nikam nespěchají a na ulicích vládne klid. To je samozřejmě také spojené s tím, že počet obyvatel Petrohradu je "pouze" 5 milionů, což je několikrát méně než v Moskvě.

Zima je v Rusku nejkrásnějším obdobím v roce, protože se město ukazuje ve zcela nové perspektivě. Návštěva Moskvy pro Vás bude jedinečným zážitkem, na který budete vzpomínat celý život.

Město se dá poznávat různými způsoby. Já sama ale neznám příjemnější způsob, než z paluby lodi se sklenkou něčoho dobrého. Navíc v Moskvě to má hned dvě výhody. Zaprvé to, že řeka teče okolo všech nejznámějších památek a za druhé, že lodě společnosti Radisson Royal plují 365 dní v roce.

Chrám Christa Spasitele je považován za hlavní ruský chrám a působí zde patriarcha celého Ruska. Historie chrámu je velmi bohatá a díky svému složitému osudu je chrám předmětem četných diskuzí...